Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi esélyem van a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi esélyem van a közös felügyeletre?

Figyelt kérdés

28 eves apuka vagyok.

Parommal 10 eve vagyunk egyutt, van egy 3 eves gyermekunk.

Viszonyunk tobb probalkozas ellenere is (leginkabb reszemrol), teljesen megromlott.

Mindennapossa valtak az ordibalasok, veszekedesek.

Ez sokszor tetlegessegig is fajul az o reszerol,barmi kulonosebb ok nelkul. En probalom kerulni a konfliktust a gyerek elott, de ez a folyamatos ordibalasa,agresszivitasa mellett lehetetlen. Szamtalan alkalommal kezdett el utni a gyerek elott, kiabalni neki, hogy apa nem szeret teged.Mivel teljesen tehetetlen vagyok, az utobbi idoben elkezdtem a kirohanasait rogziteni, hatha egy esetleges gyermekelhelyezesi pernel jol johet. De hozzateszem, a hasonlo aljas modszereket es sardobalast lehetoseg szerint szeretnem elkerulni.

A lakas, amelyben jelenleg elunk az o neven van, igy mindenkepp koltoznom kell.

Stabil munkahelyem van, kiemelkedo berezessel. Sajat lakasom jelenleg nincs, most tervezem a vasarlast.(kisebb lakas, garzon 30m2 koruli.)

Vagy bejelentett lakcimem van a szuloi hazban, ami egy 200m2-es rengeteg szobaval rendelkezo csaladi haz.

A kozos felugyelet hallatan a parom egybol agressziv lesz, hallani sem akar rola, igy a peren kivuli megegyezesre nem latok eselyt, viszont egy masodpercet sem szeretnek kimaradni gyermekem eletebol.

Mennyi eselyem lehet,hogy a birosag belemegy a kozos felugyeletbe?



2023. okt. 2. 22:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnezest,ha nem ertheto. Kozos felugyelet alatt a valtott elhelyezest ertem (1het anyanal,1het apanal).
2023. okt. 2. 22:51
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mivel nem tettél semmi kirívót, elég jó esélyed lehet. Hisz a fiadhoz neked is jogod van.
2023. okt. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, viszont sajnos mindenhol azt hallani, hogy az anyak javara itelnek.
2023. okt. 2. 23:03
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

Legnagyobb baromság! A gyerek hetente máshoz igazodik. És nem, nem igaz az anyának ítélés. Ez egy feminista vadállat. Felvétel, felvétel és felvétel!


Győzni fogsz!


F, 39, apa

2023. okt. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

En úgy tudom, ha a munkaidőd lehetővé teszi, hogy a gyermekkel legyél,(8-4ig pl) és nem tud ellened felhozni semmi bizonyíthatót az anya (alkoholizmus, drog, bántalmazás stb) akkor megadjak a közös felügyeletet. Viszont kitétel, hogy mindketten viszonylag közel lakjatok, tehát mindketten tudjátok ugyanabba az óvodába járatni.

Ma már ha az apa kéri a közös felügyelet és nem lehet ellene felhozni ellenérvet, megadjak.


De egy ügyvéddel konzultálj mindenképpen mielőtt cselekszel.

Sok sikert!

2023. okt. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A közös felügyelet a jogi állást rögzíti: mindketten közösen intéztek minden gyerekkel kapcsolatos ügyet, mindkettőtök aláírása kell mindenhez, közös óvoda, iskolaválasztás stb. A váltott elhelyezés valóban az, hogy valamilyen felosztásban mindkét szülőnől lakik a gyerek, nem kell feltételnül hetente váltani. Ilyen pici gyereknél nem tudom lehetséges-e, illetve az biztos, hogy biztosítanod kell, hogy a közösen választott óvodába, később iskolába tudjon ésszerű keretek között járni tőled is a gyerek. Készíts felvételeket a fizikai bántalmazásról, ha nyoma marad (zúzódás stb.) kérj orvosi leletet. Ha van esetleg tanúd ezekre a kitörésekre, az jó lenne. Szakértői (pszichológus) véleményt is kérhetsz a feleségedről, súlyos dühkezelési problémái lehetnek, egy szakember ezt fel tudja mérni. Minél hamarabb keress meg egy jó ügyvédet.
2023. okt. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden esélyed megvan a közös felügyeletre.
2023. okt. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyik szülő kérésére is, ha nem szól ellene semmi kirívó, akkor megítélik a közös felügyeletet, váltott elhelyezéssel. Hogy a váltottat 3 évesnél hogy veszik, nem tudom, de nagyon drukkolok neked!!
2023. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Mar majdnem irtam hogy eszedbe ne jusson lakast venni mig hazasok vagytok, de aztan rajottem valoszinuleg csak egyutt eltek, de nem vagytak egybekelve.


Mindenestre, a kozos felugyeletre minden eselyed megvan.

2023. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Helló Kérdező,

amit az anyák javára döntenek alatt értenek sokan, az azt jelenti, hogy a gyerek elsődlegesen az anyjával lakik. A felügyeleti jog alapjáraton közös, ha csak nem valami kirívó ügyről van szó (pl verik a gyereket, súlyos alkoholista) és a bróság úgy dönt, hogy megtagadja az adott féltől.

Tehát a gyereket érintő ügyekben ugyanannyi jogod van dönteni, kell az egedélyed bizonyos dolgokhoz pl.

Az elhelyezésnél az anyának kedveznek sokszor, mert a nő tölti a legtöbb időt a gyerekkel. Közös felügyeletnél viszont jogod van rá, hogy nálad is töltsön időt a gyerek, ezt a másik fél nem akadályozhatja.

2023. okt. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!