Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váljak és könyörögjem vissza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váljak és könyörögjem vissza magam a szüleimhez? Mit csináljak, ha boldogtalan vagyok, de egyedül nem boldogulnék?

Figyelt kérdés

Férjemmel másfél éve vagyunk házasok, a kezdeti tündérmesénkből mára semmi nincs. Nem leszek álszent, az anyagi biztonság és az általa nyújtott életszínvonal miatt vagyok vele már csak. Úgy gondoltam, jó ez így, máshol sincs szerelem, de cserébe még szegények is és ami összetartja őket, az a közös lakáshitel, vagy albérlet.


De most felkeltette valaki a figyelmem, akivel ismerkednék, de nem úgy, hogy közben a gyűrű ott van az ujjamon még... Ő tud arról, milyen a házasságom, mondta is, hogy segít bármiben, de nem akarok csöbörből vödörbe esni, hogy egyik férfitől megyek a másikhoz és ugyanúgy függnék tőle anyagilag, mint most a férjemtől.


A szüleim pedig még az esküvő előtt mondták, hogy szerintük ennek nem lesz jó vége, várjak még, higgyem el, hogy az ilyen kapcsolatok nem végződnek jól (nagyobb a korkülönbség köztem és a férjem között). Én bennem meg az volt, hogy "csak azért is" megmutatom, hogy majd mi leszünk a kivétel, a mi házasságunk működni fog... Ezt akartam, tényleg szerelemből mentem hozzá, de aztán valami félrement nagyon.

A gond az, hogy tőle függök anyagilag, egzisztenciálisan, mert ahogy hozzámentem, kiiratkoztam az egyetemről, közvetlenül a zv időszak előtt.


Van egy lakásom, amit még a szüleimtől kaptam, de azzal maximum az albérlet árát spórolom meg, megélni nem tudnék miből. Egy ügyvéd barátnőmet kérdeztem az asszonytartásról, azt mondta, hogy esélytelen, hogy ezt bármelyik bíró megítélje a részemre. Így maradtak a szüleim, akikkel még mindig jóban vagyok, nagyon szeretem őket, de érezhetően másabb a kapcsolatunk, mint a párom előtt volt.



ápr. 7. 14:50
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Szerencsére írni és internetet használni még azok is tudnak, akik nem a létminimum szintjén tengődnek.


Úgy gondolom, érthető, hogy ezt a témát miért nem a környezetemben élőkkel akartam volna megbeszélni. :)


De itt nem nagyon kapni normális válaszokat, mert ha pénzed van, akkor egyesek szerint automatikusan rugdosni kell.

ápr. 7. 15:47
 22/42 A kérdező kommentje:
20. válaszoló, hát téged még mindig itt esz a fene? Menj, tanulj inkább egy kis illemet, mert látom, anyádnak nem sikerült megnevelni (és igyál egy kis szappant is, hogy ez a sok mocsok eltűnjön a szádból).
ápr. 7. 15:50
 23/42 anonim ***** válasza:
78%
Egyre inkább az a gyanúm, hogy ez valami incike trollkodása. Az összes közhelyet felvonultatva.
ápr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Nincs közhely, egyszerűen apakomplexusom van.

Gyakoribbak az ilyen kapcsolatok, mint itt gondolná bárki.

ápr. 7. 16:27
 25/42 anonim ***** válasza:
86%
#22 én vagyok a 20-as, és csak egy választ írtam, tehát nem "evett még mindig itt a fene". Az ilyen putris kifejezéseket talán otthonra tartogasd, ahol ezt tanultad, és talán a te jó édes anyádnak. Senki sem rugdos azért, mert pénzed van, meg hát mondjuk nincs is, pont azon picsogsz a kamu sztoridban, hogy olyan csóró és életképtelen vagy, hogy még ételt sem tudsz venni önállóan. 😁
ápr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
És még mindig itt vagy, ez hihetetlen. :)
ápr. 7. 16:31
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az a keret, amit elköltesz egy hónapban és mire?
ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
88%

És a lepontozásával el is árulta, hogy ő a 15 százalékos pasika😉

Gyakorolj még töki, ez ma se jött össze.

Nincs itt semmi látnivaló.

#11

ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
Egy embernek szüksége van levegőre, kajára, piára. Ha van tehermentes ingatlanod, amire az ügyvéd barinőd bizonyára említette, hogy nem terjed ki a vagyonközösség, akkor ezt egy árufelzöltőként is röhögve fenntarthatod. Nyilván ezzel a jelenleginél átmenetileg alacsonyabb életszínvonalat vállalsz, de végül a saját lábadra állhatsz, ha ez az ami tényleg nyomaszt. Ez az ára. Ha ez sok vagy nem is ez a bajod, akkor meg találj vissza a férjedhez.
ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

13-as: nem nagyon van más opciód pedig, mivel abban biztos vagyok, hogy ha a szüleid vissza is engednek, azt - még ha anyagilag bele is férne nekik - ők sem fogják csinálni, hogy hozzádvágnak egy ugyanolyan havi összeget, amiből eddig gazdálkodtál. Azt lehet még csinálni, hogy visszaköltözöl a szüleidhez, a lakásod kiadod, kérdés, hogy az az összeg mennyire tudná fedezni a havi kiadásaid, illetve a szüleid kérnék-e, hogy szállj be az otthoni lakhatásodba (kaja, rezsi stb.). Elég nagy tanulópénzt fizetsz, reméljük tanulsz belőle (pláne, hogy nem tudjuk miért futott ilyen gyorsan zátonyra a kapcsolat). A szüleid helyében nem adnék plusz pénzt arra, hogy az eddigi megszokott luxusszínvonalon élj, nem kell 2 hetente fodrászhoz meg műkörmöshöz járni, sem heti 3x edzeni a legdrágább luxusedzőteremben stb.


Egyébként arra se számíts, hogy attól mert diplomád lesz, még ha egy jó nevű egyetemen is, attól "kapkodni" fognak érted a munkaerőpiacon és nettó 500-as fizuval tudsz elhelyezkedni, úgy hogy 25 évesen semmi tapasztalatod nincs.

ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!