Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váljak és könyörögjem vissza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váljak és könyörögjem vissza magam a szüleimhez? Mit csináljak, ha boldogtalan vagyok, de egyedül nem boldogulnék?

Figyelt kérdés

Férjemmel másfél éve vagyunk házasok, a kezdeti tündérmesénkből mára semmi nincs. Nem leszek álszent, az anyagi biztonság és az általa nyújtott életszínvonal miatt vagyok vele már csak. Úgy gondoltam, jó ez így, máshol sincs szerelem, de cserébe még szegények is és ami összetartja őket, az a közös lakáshitel, vagy albérlet.


De most felkeltette valaki a figyelmem, akivel ismerkednék, de nem úgy, hogy közben a gyűrű ott van az ujjamon még... Ő tud arról, milyen a házasságom, mondta is, hogy segít bármiben, de nem akarok csöbörből vödörbe esni, hogy egyik férfitől megyek a másikhoz és ugyanúgy függnék tőle anyagilag, mint most a férjemtől.


A szüleim pedig még az esküvő előtt mondták, hogy szerintük ennek nem lesz jó vége, várjak még, higgyem el, hogy az ilyen kapcsolatok nem végződnek jól (nagyobb a korkülönbség köztem és a férjem között). Én bennem meg az volt, hogy "csak azért is" megmutatom, hogy majd mi leszünk a kivétel, a mi házasságunk működni fog... Ezt akartam, tényleg szerelemből mentem hozzá, de aztán valami félrement nagyon.

A gond az, hogy tőle függök anyagilag, egzisztenciálisan, mert ahogy hozzámentem, kiiratkoztam az egyetemről, közvetlenül a zv időszak előtt.


Van egy lakásom, amit még a szüleimtől kaptam, de azzal maximum az albérlet árát spórolom meg, megélni nem tudnék miből. Egy ügyvéd barátnőmet kérdeztem az asszonytartásról, azt mondta, hogy esélytelen, hogy ezt bármelyik bíró megítélje a részemre. Így maradtak a szüleim, akikkel még mindig jóban vagyok, nagyon szeretem őket, de érezhetően másabb a kapcsolatunk, mint a párom előtt volt.



ápr. 7. 14:50
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

Egyem a szíved. Olyan kérdést tettél fel amire nincs válasz.

- Kell a pénz munka nélkül szóval ne válj, mert nem találsz könnyen olyan csávót aki eltart.

- Ha nem bírsz magaddal akkor csaljad daddy-t. Valszeg ő is ezt teszi.


Ha mégis válsz irány dolgozni.

ápr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
94%

A többiek már leirtak a gondolataim. Egy kérdésem van. Neked mégis mi az az összeg ami "kell"?..

Más elmegy akár sz@rt pucolni is, (nekem is bizony volt olyan, mrrt kellett a pénz diplomás nőként!)

Te meg vered a nyalad.

ápr. 8. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Azután a gyűlölethullám után, biztos nem fogom leírni, ne haragudj.


Mindenki máshogy él, máshogy nevelkedett, más életszínvonalhoz szokott. Nem hiszem el, hogy felnőtteknek (?) ezt magyarázni kell...

ápr. 8. 07:35
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

30-as vagyok.


33-as: ezt mindenki érti. De te egy 5 éves szintjén toporzékolsz, hogy válni akarsz, mert a házasságod befuccsolt, DEE ragaszkodsz az eddigi életszínvonaladhoz, és a válaszolóktól követeled a csodareceptet, hogy mit csinálj.


A válaszolók felsorolták a lehetséges megoldásokat, amelyekből kb. mindegyiket elutasítod, mert neked KELL az eddigi életszínvonal, de dolgozni nem akarsz stbstb. Az egyetlen, ami esetleg működőképes lehet, hogy a szüleid visszafogadnak és támogatnak, hogy az eddigi életszínvonalad tudd tartani, tudj tanulni és ne kelljen dolgozni (már ha egyáltalán megtehetik), de ezt még meg sem kérdezted tőlük. Lehet, hogy ők megsajnálnak és akkor probléma megoldva.


Milyen csodareceptet vársz innen, őszintén?


Vagy csak annyit, hogy igen, megértjük, hogy nem akarsz lejjebb adni az életszínvonaladból (én egyébként megértem, csak vannak bizonyos ún. kényszerhelyzetek), és igazad van, ha a szüleidtől követeled, hogy fogadjanak vissza és biztosítsák az eddig életszínvonalad?


Lehet, hogy működni fog, próbálkozz be náluk, és majd írd meg az eredményt, kíváncis vagyok :D

ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
95%

"máshogy nevelkedett, más életszínvonalhoz szokott."


És mit gondoltál? Neked se tanulni, se dolgozni nem kell, mert majd valaki más biztosítja ezt neked?

ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Beszélek a szüleimmel mindenképp, mert tényleg lépni szeretnék ebből a házasságból.


35. válaszoló, végülis, biztosítva van, nem? :)

ápr. 8. 12:17
 37/42 anonim ***** válasza:
91%
Ne legyetek már ilyen vakok! Egyértelmű, hogy a kérdező az incel pasika🙄 Még mindig benyelitek?
ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Sok közöd lehet a nőkhöz, mit ne mondjak... :D
ápr. 8. 12:37
 39/42 anonim ***** válasza:
91%
#38!Sok van, mivel én az vagyok. Veled ellentétben 😉
ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Jól van, szia!
ápr. 8. 12:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!