Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az érdekelme hogy az apának...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az érdekelme hogy az apának milyen jogai vannak a 2 éves gyerekkel kapcsolatban? Konkrétan lent.

Figyelt kérdés
Az anya csak az ő felügyelete mellett engedi h láthassam a fiamat, minden vasárnap reggel 8tól este 6ig.Azt szeretném megtudni h mikor van jogom ahhoz hogy akár egy vagy több napra anyuka nélkül lehessek a gyerekemmel.
2011. jan. 25. 17:56
 1/9 e-ditta ***** válasza:
33%
A ygerek 3 éves kora alatt csak igy láthatod, csak ennél idösebb gyereket kaphatsz meg több napra és anya nélkül.
2011. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
igen, majd 3 éves kora után viheted el az anyától...persze csak akkor, ha ez jó a gyereknek, ha jól érzi magát és szeret veled lenni.
2011. jan. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez bírótól függ.

Amit a bíróság megállapít, ahhoz tartania kell magát mindkét félnek, illetve több láthatást engedhet az anyuka, de kevesebbet semmiképp.


Kérdés, volt-e egyáltalán válóper és van-e egyezség a gyerek láthatásáról?

Mert amíg nem váltok el, UGYANANNYI jogod van a gyerekhez, mint az anyának, akár el is viheted magaddal lakni.

Válás után is bírófüggő, mi a határozat.

Mi "szerencsések" voltunk, mert noha a férjem fia még csak 2,5 éves, mégis elhozhatja minden második vasárnap magunkhoz, 3 éves korától pedig megkapjuk az egész hétvégét+fele szüneteket.

2011. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem volt válás csak együtt éltünk, és ő elment a gyerekkel.azóta, mostmár egy éve van ez igy.de akkor ha jól értelmezem, a fiam 3 éves koráig nem nagyon fogok tudni csak vele lenni.

köszi a válaszokat

2011. jan. 25. 18:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha semmi hivatalos dolog nem történt, mióta elköltözött az anyuka, akkor te pont ugyanannyit lehetsz a gyerekkel, mint ő, mert akkor még közös a gyermekfelügyelet. Párom gyereke 1 éves kora óta a fél hónapot nálunk tölti, és mondhatom, hogy kiegyensúlyozott, egy gyereknek csak jó, ha többet van az apukával is.
2011. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Így van, ha nincs hivatalos papír,m ha szó nélkül elviszed a gyereket,akkor sem tehet semmit. Amennyiben arról an hivatalos papír, hogy az apja vagy.

Általában-ha nincs más megállapodás-mindenmásodik hétvége lesz megítélve az apának, és a szünetek fele, akkor is, ha közös felügyeleti jog van.

De egy gyereknek tényleg az a jó, ha nem csak ilyenkor látja az apját. Nem tudom, hogy sok nőnek mért jó, ha a gyermeket nem engedi el az apával? Jó, azt megértem, ha iszik, vagy agresszív,stb. De az apák sem annyira hülyék, hogy ne tudjanak gondoskodni a gyerekről.

2011. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Van legfelsőbb bírósági állásfoglalás, hogy a gyermek elvitele nem köthető az életkorához. Én is ezért harcolok most! Nem hoztam el míg közös volt a felügyelet a gyermekekre való tekintettel, de lehet, hogy soha nem bocsátom meg magamnak. Nálunk 2 évesek, de nem engedi el vasárnaponta, de ha valamit el szeretne vinni a lakásból akkor el tudja hozni őket. Most azzal próbálkozik, hogy az eddig mindig külön szobában lévő gyerekeket bevitte magához, mert szerinte nem tudnak aludni.

Szóval légy határozott, és próbáld elhozni először egy délutánra, majd egy napra, aztán egy hétre.

A váltott elhelyezés a legjobb ebben az esetben, Nyugat-Európában ez már teljesen normális.

2011. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen fel is jelenthetnéd. A gyerek még mindig közös felügyelett van, tehát akkor viszed el, amikor akarod. Elméletileg. Gyakorlatilag nem tudom, hogy a gyerek mennyire van jól el veled és anyuka mennyire szemétkedik. Gyerektartást fizetsz? Ha nincs róla papír, akkor azért ez így egy elég érdekes helyzet!
2011. jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jogilag valóban közös a felügyeleti jogotok, így, bármikor elvihetnéd, azonban csak az ő beleegyezésével, hiszen erről is szól a közös felügyeleti jogotok. Én inkább azt javaslom, próbáljatok a gyámügyön egyezséget kötni, az ugyanolyan érvényű, mint a bírósági végzés, ha ez nem működik, indíts elhelyezési és láthatásszabályozási pert a bíróságon.

A bírói gyakorlat változó. Törvény ugyanis nincs arra, hogy nem vihetsz el három éves kor alatti gyermeket.

Nálunk a kislányunk 15 hónapos, és az apuka heti kétszer 3 órára viszi el, illetve van egy havi kirándulós napjuk, ami 7 órás. 3 éves kora után a szokásos kéthetente hétvége, szünetek fele.

Nem mondom, hogy könnyű elengedni, sokan nem is teszik, de én hiszek abban, hogy a gyermeknek joga vana másik szölővel is lenni. Nem tudom milyen a kapcsolatod a picivel, felismered e a jelzéseit. Az én kislányom már határozottan jelzi, mit szeretne. Mondhatnám úgy is, hogy nagyon határozottan. :-)

Szerintem próbáljatok először közös programot csinálni, aztán anyuka legyen egyre távolabb, de még elérhető helyen, mint a bölcsis, ovis beszoktatáskor.

És kérlek próbáld az édesanyát is megérteni, hidd el, neki is borzasztó nehéz, én konkrétan az első 7 órás külön töltött időt, sőt, az előtte lévő éjszakát is végigbőgtem. :-(

2011. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!