Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha mindkét szülő egyformán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha mindkét szülő egyformán megfelel minden feltételnek a gyermek neveléssel kapcsolatban, akkor miért ítélik mindig az anyának a gyermeket?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdés kapcsán jutott eszembe, de ott nem akartam belekérdezni, mert véletlenül sem szeretném a kérdezőt megbántani.

Nagyon pici babánál egyértelmű, de nagyobb gyermeknél nem értem miért csak az anya javára döntenek, hiszen elvileg a két szülőt ugyanazok a jogok illetik meg.

Nem vagyok érintett a témában, csak a jogi oldalát nem értem.


2011. márc. 24. 11:37
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Ez olyan nehéz helyzet! Tényleg elfogadom mindenki válaszát, nem kötözködni szeretnék, csak érthetetlen.

Ahhoz, hogy anyuka otthon maradhasson nyugodt szívvel babázni, az kell, hogy apuka dolgozzon. Így természetesen apuka sok mindenből kimarad, nem tudja, nem látja át annyira a gyerkőc napirendjét. Viszont ő teremti meg a biztonságot, hogy anyuka tudjon a gyermekkel foglalkozni. Az viszont általában nem megoldható, hogy apuka maradjon otthon, mert legtöbbször ő az, aki többet keres. Így az apukáknak gyakorlatilag esélyük sincs arra, hogy teljes értékű szülőnek tekintsék őket.

Nem akarok senkit meggyőzni, csak filozofálgattam.

2011. márc. 24. 12:34
 12/28 anonim ***** válasza:
35%
De, kell az apa is. De az anya, az anya. Egy apa pótolható. Egy anya nem.
2011. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%
Az utolsoval nem ertek egyet. Nem minden apa potolhato. Es neha nemelyik anya viszont potolhato.
2011. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

"Az utolsoval nem ertek egyet. Nem minden apa potolhato. Es neha nemelyik anya viszont potolhato."


Egyetértek, ugyanezt szerettem volna írni. :)

2011. márc. 24. 13:04
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
12:03-as-....igen kivéve ha egy "anya " lemond a bíróság előtt a gyerekéről...képzeld ilyen is van és ez az ember nem anya, még csak nm is ember:( Saját tapasztalatom, a volt feleségem szemrebbenés nélkül lemondott róla és én nevelem másfél éves kora óta a kisfiamat. Ennyi.
2011. márc. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
81%
Én nagyon sok olyan sztorit ismerek, ahol a válás elfajul, és apuka csak azért akarja a gyereket, hogy ezzel is betartson a feleségének. Ilyenkor jönnek a mocskolódások, meg az anyagi helyzet kihasználása, a zsarolások...
2011. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
31%
mondjuk azért (is) mert a nő hordta a szíve alatt a gyereket 9 hónapig, a nő szülte meg, a nő szoptatta, nem az apa... a nő, az anya mindig közelebb állt, áll és állni is fog a gyerekhez, mint az apa... ha tetszik, ha nem.
2011. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
61%

Azért, mert ma magyarországon csak akkor beszélünk arról hogy nincs egyenjogúság, ha az a nőket érinti hátrányosan..


Amennyiben a férfit, az nem számít diszkriminációnak(pl nőnap annak okán hogy megszülettek a nők, míg férfinap nincs, discoba ingyen belépő nőknek stb)

2011. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Van férfi nap,de nem reklámozzák annyira, mint a nőnapot.
2011. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%
Valóban ez a bírói gyakorlat nagyon helytelen és diszkriminatív. Egy apának tízszer annyit kell letennie a bíróságon ahhoz, hogy neki ítéljék a gyereket.
2011. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!