Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha mindkét szülő egyformán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha mindkét szülő egyformán megfelel minden feltételnek a gyermek neveléssel kapcsolatban, akkor miért ítélik mindig az anyának a gyermeket?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdés kapcsán jutott eszembe, de ott nem akartam belekérdezni, mert véletlenül sem szeretném a kérdezőt megbántani.

Nagyon pici babánál egyértelmű, de nagyobb gyermeknél nem értem miért csak az anya javára döntenek, hiszen elvileg a két szülőt ugyanazok a jogok illetik meg.

Nem vagyok érintett a témában, csak a jogi oldalát nem értem.


2011. márc. 24. 11:37
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

"mondjuk azért (is) mert a nő hordta a szíve alatt a gyereket 9 hónapig, a nő szülte meg, a nő szoptatta, nem az apa... a nő, az anya mindig közelebb állt, áll és állni is fog a gyerekhez, mint az apa... ha tetszik, ha nem."


Megint csak azt tudom mondani, hogy ez az érv nem állja meg a helyét, mert a férfi biológiailag nem képes minderre, erről pedig nem tehet.

Az én férjem a babánk születése előtt haza költöztette az irodáját, hogy a terhesség alatt segíteni tudjon, valamint, hogy ha megszületik a baba ne maradjon ki semmiből. ÉS bizony aktívan kivette a részét, fürdetett, pelenkázott, és mivel a babánk tápszeres volt, így éjszaka én egyszer sem kelhettem fel megetetni, mert nem engedte. Azt mondta örül, hogy ebben is tud segíteni. Tudom, hogy ezt az, aki alkalmazott egy munkahelyen nem engedheti meg magának, de amit Ő tett az azt bizonyítja, hogy egy apa is lehet ugyanolyan gondoskodó, felelősség teljes, mint egy anya.

2011. márc. 24. 20:15
 22/28 anonim ***** válasza:
Egyszerű genetika az anyák gondoskodnak az utod napi jó létéről a természetben is igy van. A legtöbb férfi azt se tudja hol van a gyerek feje, durva de tényleg így van az meg pláne hogy a nehezen elalvó gyerekre rázárnák az ajtot.
2011. márc. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, gratulálok a remek férjedhez, szerencsés vagy. Nyilván nem tervezel válást. De ha egyszer oda jutnál, akkor tudd, nem leszel képes lemondani a gyerekedről. Az én férjem is szereti a lányunkat, de ahogy előttem is írták, nyugodt szívvel rázárja az ajtót, lerakja a tv elé és otthagyja ha vigyáznia kell rá tíz percig és tisztába sem szereti rakni, legföljebb, ha pisis.

És hidd el, a legtöbb férfi ilyen. Na, ezért ítélik a nőnek a gyereket. Persze vannak rossz anyák, de hidd el, a válások nagy része úgy kezdődik, hogy apuka lekoccol.

Ha meg a gyerek nagyobb, akkor úgy tudom,dönthet.

2011. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Én igazat adok a kérdezőnek. Szerintem egyik félnek sem kell ítélni a gyermeket, hanem közös felügyelet, kivéve persze a durva esetekben. Amikor egy gyerek születik, akkor család születik, nem csak anya és baba. Imádom az apukámat, bele sem gondolok, milyen lett volna,ha kéthetente láthattam volna, nem vele nőttem volna fel.

A gyerek fejlődéséhez mindkét szülőre szüksége van. Egyik szülő sem pótolható!

2011. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Ez a válási indok amit még említettetek szerintem nincs rendben.Mintha mindig csak a nő adná be a válást és mindig a férfi miatt. Ez nagyon nem így van.
2011. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
A lányom 7 éves volt, mikor az apukája úgy döntött, hogy hát, most már, ha a nehezét megcsináltam, ő akarja a "dicsőséget" bearatni(hogy a gyerek milyen jól nevelt, okos, illedelmes, stb)Persze az se volt mellékes szempont, hogy nyugdíjba ment. A lányomat megvette kilóra, bármit kért megkapott..- nem tudtam, sőt egy idő után nem is akartam vele tartani a lépést. Addig jutottunk, hogy a bírónő megállapította,mindkettőnknél megfelelőek a körülmények, így kirendelt egy igazságügyi szakértőt, aki megállapította, hogy a gyerekemnek az apjánál jobb helye lenne, mert felé a gyerek megbocsátóbb, az apját jobban szereti, és az apuka anyagi helyzete sokkal jobb. A papír elolvasása után (13 hetes terhes voltam)kórházba kerültem, mert szó szerint letaglózott ez az eredmény. Leszedáltak, és akkor döntöttem el, hogy jó, menjen! Közös megegyezéssel ment el a lányom az apjához lakni,én pedig az elmúlt 5évben próbáltam magam összekaparni, mert azt nem egyszerű túlélni, mikor az életed értelme azt mondja, jobban szereti az apját, aki hébe-hóba látogatta, nem ment el az ovis fellépésre pedig beígérte, és semmit nem jelent az a 7 év, ami alatt úgy éreztem, mintha soha senki nem tudna közénk állni... Miért ítélik az anyának a gyereket mindíg??Ez rossz kérdés, ugyanis nagyon sok esetben nem ítélnek az anya javára. Ha meg mégis, elhihetik nekem, hogy az az anya a lelkét is kiadja a gyerekért, és ha pár év múlva apa megteszi azt, amit az én lányom apja, meg lehet nézni, hogy mi lesz a per vége. Utólag még ennyit:A kislányt egy percig nem neveltük együtt, 8 hetes terhes voltam, mikor végleg elváltak útjaink... :"-(
2011. márc. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Végig olvastam az előttem szólókat, és ennyit még hozzá tennék:Apuka nem tudta, mit vesz a nyakába, mert a gyerek folyamatosan nő, és ruházni kell(lene). A cipőjeit addig hordja, míg le nem szakad róla.2naponta fürdik, mert átfolyós gázmelegítőjük van, és nagy a számla. A külön szobájába beköltözött apuka, mert az kicsi, és olcsóbb fűteni.A tartás díjon kívül a lányomnak semmit nem adhatok, mert az apja a téli kabátot például miszlikbe vágva adta vissza, akárcsak a drága bőr csizmát, amit a lány a keresztanyjától kapott. A gyámügyre hiába mentem, hogy nekem jogom van a gyerekemre meleg ruhát adni, közölték, hogy jogom van annyival többet fizetni. Na ez kérem a szuper helyzet, bármelyik oldalon is állsz!
2011. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Úristen, 22:44, nekem megszakadt a szívem, miközben végigolvastam a válaszodat. Hihetetlen, milyen emberek vannak.
2011. márc. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!