Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor tudtad biztosan, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor tudtad biztosan, hogy vége a házasságodnak és elválsz?

Figyelt kérdés
Minden veszekedés után elhiszem neki, hogy ezentúl másképp lesz. Én nem tudok többet tenni már, megtettem mindent. Ő nem hajlandó vagy nem tud változni. Mikor tudtad, hogy vége van végleg és nem hiszed el többet az ígéreteket? Nem húzod tovább, nem hallgatod ugyanazt tovább, hanem ez volt az utolsó és elválsz? Én már több mint öt éve várok arra hogy jobb legyen.
2011. máj. 30. 14:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:02



Miért is hülyeség?Miért nem így van??

Én ahhoz megyek hozzá akit már ismerek és elfogadom feltételek nélkül olyannak amilyen és nem akarom megváltoztatni....

Aki már így áll hozzá hogy majd megváltoztatja az már réges régen kapufa!Sajnálom én így gondolom!Valoszinü nem 2 hónap után mennt hozzá,ha igen akkor meg jó nagy hülye volt.....

Azért 1-2 év alatt kilehet ismerni valakit...

2011. jún. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Cáfollak, kedves utolsó.


Az egyik ismerősöméknél a megromlott anyagi helyzet (ami ugye nem egy viselkedés, hanem egy új tapasztalás) a szerencsejátékhoz vezetett. Oda, ahova előtte még soha, pedig kísértésben volt egész életében (vendéglátós). A gépezés után egyenes út vezet az innen-onnan, ettől-attól kölcsönkérés, hazudozás mindenfele, álmatlan éjszakák a hitelezők miatt, kötekedés a feleséggel ("kérj anyádtól pénzt" "Mire?" "Csak úgy."), tettlegesség...


Kérdezőnek:

Az említett ismerősöm már régóta tudta, hogy ennek a házasságnak vége, kitűzött magának egy dátumot, hogy ha akkor nem fogja jól érezni magát a házasságban, akkor elindítja a válópert.

2011. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

Ugyan hagyjátok már a 3O%-os válaszadót. Bizonyára még nincs férjnél, vagy azt hiszi, mint mindenki, hogy mindig fenékig tejfel. De mint látom gőze sincs, hogy az ember maga is változik az idő haladtával, s amiken átmegy az életen, és már másképp láthat, gondolhat, érezhet dolgokat, mint korábban. Senki nem úgy megy férjhez, vagy vesz feleségül valakit, hogy na majd egyszer jól megunjuk egymást, meg nem értjük majd meg egymást. Ehhez képest én még egyetlen eggyel még jó házasságban sem találkoztam olyannal akinél mindig fenékig tejfel. Ja és lehet a másik fél is változott ám. Bizonyára eleinte nem veszekedtek, és nem mutatott érdektelenséget, mert úgy nem kaphatta volna meg a társát. Nem is hiszem, hogy belementem ebbe a hülyeségbe.

Kedves kérdező, sajnos nem tudom a kérdésedre a választ. Viszont van aki hamar dönt, mert határozott, és van alapja, van hova menjen, bátor és merész. Van aki sose mozdul. Van aki tűr, ki meddig, de ha nincs tényleg változás, akkor csak meg kellene mutasd, hogy márpedig te mersz lépni. Mert látja, hogy nem teszed, ez egyre inkább erősíti, hogy ez mindig így lesz, és sajnos ez neki most valószínűleg így elmegy. Nem mondom válj el rögtön, csak tünj el néhány napra, mondván, nem mégy vissza vagy valami hasonló próba kellene, hátha utána rádöbbenne, hogy nem csak gondolkozol, beszélsz a témáról, hanem már kezdessz tényleg kész lenni lépést is tenni. Hátha észhez térítené.

2011. jún. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

13:26-nak. Akkor máshogy látjuk, hogy mi is egy házasság. Én hajlandó voltam, vagyok és leszek változni valakiért akit szeretek. Megtanulok kommunikálni a nyelvén, kompromisszumot kötök ahol kell, mert együtt akarok vele élni. Ezzel én is csak jobb irányba változok és a kapcsolatunk is. Egy házasság - szerintem - nem tinédzserbölcsességekre épül (pl. ne akard megváltoztatni a másikat; ha szeret, fogadjon el így ahogy vagyok), hanem ha kell, együtt változásra is. Viszont ha nem így látod, és ezt kulturáltan közlöd, akkor azzal sincs semmi baj.

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat. Most azt látom a legjobbnak, hogy egy fél éves határidőt fogok szabni magamnak, ha nem változik semmi, akkor feladom...

2011. jún. 1. 16:35
 15/22 A kérdező kommentje:
16:28-ra, köszönöm, jó ötlet a néhány nap szünet. Ha utazom néhány napra munka miatt, utána mindig azt mondja, hogy gondolkodott kettőnkön, és hogy mennyire rossz külön, és nem akarna külön élni soha.
2011. jún. 1. 16:40
 16/22 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 16:35


Kedves kérdező!Ez miért tinédzser bölcsesség??

Csak egyszerüen probálom tartani magam ahhoz amiért hozzá mentem valakihez!Ennyire egyszerü és nem támasztok nagyobbnál nagyobb elvárásokat ahogy teszed!Pontossan ez a lényeg hogy azt a tinédzser bölcsességet és optimizmust megőrizd magadban még idősebb korodban is,és ne egy besavanyodott vénember legyél!


Aki azt mondta hogy ne foglalkozzatok velem,neki azt üzenem hogy nem muszály velem foglalkozni!

Ennek ellenére mégis 10 éve boldog házasságban és megértésben élek!

A 30%-om pedig azért annyi,mert frissen regiztrált vagyok,tehát nem azért mert annyian lepontoztak!

2011. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

30%-os válaszadó.

Tévedsz. Én 2 évnyi ismeretség, együttélés után mentem férjhez ahhoz akitől 10 év után elváltam. Tehát erre nem mondhatod, hogy nem ismertem meg. Mégis megváltozott. Úgy indult, mint minden házasság, gyerek(ek) - a volt férjem az induláskor még 3 gyereket szeretett volna - lakás, ház stb. Aztán megváltozott.... Neki kényelmes a szülei házában lakni (anyósom egy uralkodó természetű nő volt, aki mindenkinek meg akart határozni mindent), csakis abban a faluban akart volna telket venni, ahol laktunk, sem Bp-en, sem szomszédos településen nem. Nagymamája háza (amit Ő örökölt) nem volt jó neki, hogy azzal kezdjünk valamit, szóval semmi. Gyermeket sem akart már. Azóta sincs neki gyermeke, sőt még mindig az anyjával lakik, ami egyébként nem jó neki, mert amikor évente 1-2x beszélünk telefonon folyamatosan panaszkodik, hogy az anyja egyre rigolyásabb.... Én azóta már újra férjhez mentem és minden van! Lányunk 3 éves és van egy szép bp-i lakásunk, autónk, jól élünk. Szóval tudlak cáfolni..... Pedig a második férjemnél nem vártam olyan sokat az esküvővel..... Így kérlek még egyszer, hogy ne általánosíts!

2011. jún. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:21



Az első férjed meg egy jó nagy hülye már bocsi!Nem tudom mennyi idős lehet,de aki ennyi időssen az anyjára hallgat és mindent úgy csinál ahogy ő mondja,akkor meg is érdemli hogy ott éldegéljen anyucival!Ez nyílván nem a te hibád és nem tehetsz róla az is igaz,abban igazad van hogy nehéz egy ilyen anyóssal,tehát ezt megértem!De ha annyira szeretéttek volna egymást,akkor az idiota anyosnak nem engedtétek volna hogy szétválasszon titeket!

Amúgy tényleg sajnálom,mert egy ilyen anyós az tényleg megtudja keserítteni az ember életét!

A volt férjed meg tényleg egy jó hülye hogy anyucit választotta helyetted.....

2011. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 88%-os. Tudod csak az volt a baj, hogy én egyedül, minden együttműködés nélkül nem tudtam mit tenni, tehát ha a volt férjem ment a saját feje után és az anyjára hallgatott inkább, akkor én megszakadhattam, akkor sem tudtam mit tenni. De ezen aztán nem sajnálkozom, mert így volt tök jó, mert így került sinre az életem! Bocsi kérdező, hogy eltértünk a tárgytól!
2011. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 R Katalin válasza:
Lassan de biztosan 11 év házasság után..még vártam 7 évet...de egyik szilveszterkor..amikor a himnusz megszólalt és potyogtam a könnyeim már pontosan tudtam. 3-án beadtam a válási papírokat..27-én elköltöztem a gyerekekkel. Két nap múlva lesz a 2. tárgyalás..
2011. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!