Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi van olyankor ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van olyankor ha a párom már elköltözött és beadja a válási papírokat de a felesége nem megy el se a tárgyalásra se semmi attól még eltudnak válni?

Figyelt kérdés
Arra is kiváncsi lennék h van neki két gyereke az egyik most lesz 6 a másik másfél éves...gyerektartást mindenképp 40%ot kell fizetnie ha nem egyeznek meg?csak azért mert a bizonyos feleség a szüleinél lakik oda is van bejelentve stb. és a szülők dolgoznak...
2011. júl. 5. 00:05
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
54%

Látom néhányaknak megint nem a kérdésre sikerült válaszolni...


A gyerektartás összeg megegyezés kérdése. Ha a felek nem tudnak megegyezni, akkor általában egy gyerekre a fizetés 16-20%-át szokták megítélni. Ez két gyerek esetében általában 40%, de a gyerektartás max a fizetés 50%-a lehet. Az, hogy a párod talán majd 800ezret keres, még nem jelenti azt, hogy 320ezret kell majd gyerektartásként fizetnie, mert "kiemelkedően" (igen ez annak számít) magas fizetésnél mérlegelik, hogy mennyi "reális".

Az, hogy a gyerekek kinél, hol és milyen körülmények között laknak a gyerektartás megállapításakor nem számítanak, maximum a gyermek elhelyezéskor, hogy hol vannak nagyobb biztonságban.


OFF

Ha valaki úgy gondolja, hogy van joga történetfoszlányok alapján elítélni egy másik embertersát, bizonyára egy rendkívül tökéletes ember. Javaslom nézzenek tükörbe, akik ellenségeskednek.

Havi bruttó 300ezerrel én is gazdag lennék? Nem mondanám. Csak épp, ha nem kezdem el részletezni, hogy idős szüleimet mivel és hogy támogatom, illetve, hogy a férjem mennyit keres, akkor senki sem tudja, hogy mire elég az pénz.

Jó lenne nem általánosítani arról sem, hogy ha egy férfi egyszer már félrelépett félrelép újra. Nem mindegy, hogy miért lép félre. Nem kezdem el elmondani, hogy nálunk mi és hogy volt, mert a Ti szemetekben mindem második feleség csak ribanc lehet.

2011. júl. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a férj beadja a válópert, és a feleség nem jelenik meg, akkor két tárgyalás alatt kimondják a válást. A gyereklehelyezésröl meg a vagyonmegosztásról külön perben dönthetnek.

2. A gyerektartás összege gyerekenként az apa fizetésének 15-20 %-a, illetve lehet egy fix összeg is, amiben a szülök ketten megegyeztek és a birósági is jóváhagyta. Ezt az apának fizetnie kell addig, amig a gyerek 18 éves nem lesz, illletve amig nappali tagozaton tanul. Viszont ez az összeg nem lehet magasabb, mint az apa jövedelmének az 50%-a.

3. Azt, hogy az anya alkalmas-e a gyerekek ellátására, a biróság dönti el.

4. Az teljesen lényegtelen, hogy a feleség hol és kivel él, annak semmi jelentösége sincs - akár lehet ehy milliomos élettársa is, az sem befolyásolja az apa gyerektartási kötelezettségét.

2011. júl. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
82%

Ha az apa sokat keres,akkor a gyerekei sokat kapnak.

Ha 3 gyereke lesz, akkor a fizetésének felét majd 3 részre osztják és mindegyik gyerek kap 1 részt.

Teljesen mindegy, hogy az anya hol lakik.

ha az anya nem megy el akkor is elválasztják.

Ha az apa úgy gondolja hogy az anyanem alkalmas gyereknevelésre akkor miért nem harcol,hogy ő nevelhesse őket?

Bocs, de te a kommentjeid alapján egy kis buta naiv, műveletlen lány van és nagyon meg fogod szívni ezt a párkapcsolatot.

2011. júl. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

7,42 és 7,50 adta a "jogilag" megfelelő válaszokat. Ehhez még esetleg annyit tennék hozzá: amennyiben először a válópert kéritek lezongorázni, akkor az gyorsan (2 tárgyalásból) elintézett.

A gyermekelhelyezést és a gyerektartás összegét külön tárgyalásban kellene kérni, mert az hosszabb időt is igénybe-vehet. Ha egyben indítjátok, akkor addig nem mondják ki a válást sem míg az összes többi kérdésben (gyermekelhelyezés) nincs tiszta kép.


Tekintettel arra, hogy (hiába él a gyermekek anyja a nagyszülőknél) a gyermekek neveléséért a szülő a felelős. Amennyiben bizonyítani tudjátok, hogy az anya alkalmatlan a gyermek nevelésére, akkor lehet kérni a gyermekek elhelyezését az apánál. Ehhez viszont célszerű inkább ügyvédet fogadni.

2011. júl. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

07:42-nek: az általánosítás pont azért általánosítás, mert csak egy általános elképzelés. Mint írtam is, ne így legyen, és a jókívánságom sem ironikus volt.. biztos csak az én környezetemben volt túl sok számomra negatív kép, ami persze nem jelenti azt, hogy ne tudnék bízni..

Persze, minden kapcsolat két emberen múlik, de ahhoz azért tartom magam, hogy egy-egy házasságban/kapcsolatban egyre többen vannak, akik a probléma megbeszélése helyett inkább tovaugranak, mert az a könnyebb..

0:39-es

2011. júl. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
86%

Én 2. feleség vagyok, az első házassága után az én férjem évekig nem akart gyereket. A gyermektartás összege mindig az apa fizetésének bizonyos százaléka. Az előző házasságból született gyermekeknek is jár(na) ugyanannyi, mint a jelenlegi kapcsolatban születettnek. A nagyszülőknek a gyermekek eltartásához semmi köze.

Gondolj arra, hogy pár év múlva esetleg te beérnéd a szüleid támogatásával?

2011. júl. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
61%

Van olyan férfi, aki mindent összehord, csakhogy megfektesse a nőt. Még gyereket is akar. Nem valószínű, hogy ilyen gyorsan akart még egy gyereket a kisebbik gyermeke után. Nem akartátok kipróbálni előbb, hogy megy-e együtt?? Pár évig csak ketten lenni? Hosszú folyamat az összecsiszolódás, a gyereknek akkor kellene érkezni, amikor egy pár már megszokta megismerte egymást.

Amúgy meg : hallgatassék meg a másik fél is. A volt feleség jobban ismeri a férjét mint te . Sőt még biztosan szereti is, azért nem megy a tárgyalásra.

2011. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Ezt nagyon birom h van pár ember aki mindent jobban tud! Nem vagyok naiv sem műveletlen, tudok bizni és mi mindent megbeszélünk rengetegen akartak nekünk keresztbe tenni és rájöttünk h minket nem lehet szétszakítani! Köszönöm a megszólítást(kisasszony) és igen ha lehetne a két gyerekét is szivesen

nevelném de ha a kicsit nem is lehetne a nagyobbnak nagyon örülnék,már felneveltem egy gyereket ugy h gyerek voltam mikor a hugom megszuletett és alig h haza jöhettek anyuval a korházból,anyu visszakerült ekkor a mamám rákos volt neki is rengeteget kellett segítsek a hugom apja pedig dolgozott... Az én szüleim is elváltak tudom mi ment ott hogyam zajlott sok mindenben ők egyeztek meg...de ez tuti nem olyan lesz!

2011. júl. 5. 09:32
 29/44 A kérdező kommentje:
A feleség sajnos nem ismeri túl jól a férjét tudnék mesélni nem abból amit a párom mondott hanem amit én hallottam a saját fülemmel eléf sok időt töltöttünk együtt ahhoz h tudjuk nem lesz gáz...egyébként meg kétségbe ejtő h mennyi rosszindulatu makacs és egyben maradi ember van!
2011. júl. 5. 09:39
 30/44 A kérdező kommentje:
Gratulálok annak is aki pénz éhesnek nevezett 250 000 bruttóról beszélünk aminek a nettója kb 156000ft abból az albérletet is ki kell fizetni,az autót is az autót tankolni is kell a telefonszámlát is fizetni kell de kaja is kell nem baj Én sosem kértem tőle semmit és bárkit lehet pénzéhesnek lehet mondani de engem nem aki ismer tudja ezt!
2011. júl. 5. 09:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!