Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet tenni egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

1 éve hagytam el a családom, mert szerelmes lettem. hiába mondott bárki bármit,én leléptem és otthagytam a feleségem és a 3 kislányom. a kapcsolatom azóta is megvan-nem élünk együtt-szeretem,jó a szex de..


borzasztóan hiányzik a családom! az egész életem! a 3 lányom! megőrülök h alig látom őket,h a legnagyobb szóba se áll velem,h a középső minden nap elmondja h imádkozik h anya és apa újra szeressék egymást,h a kicsi magába fordult..


miattuk,ezért az egészért visszamennék,de.. a feleségem iránt nem érzem azt amit a barátnőm iránt. de vele meg nem vagyok maradéktalanul boldog.


most a feleségemnek minden reggel segítenem kell,mert új állása van és én viszem a lányokat suliba. így minden reggel látom azt ami régen volt,és nagyon rossz. ülök az albérletemben,2 utcára a családomtól,heti 4x egyedül és megőrülök!!!!


őrlődöm,mit tegyek? a feleségem azt mondta amultkor h nincs visszaút,de én a szívem mélyén anank örülnék ha vele újra szép lehetne minden.


mit tanácsoltok,hogyan fogjak hozzá? persze előbb szakítsak a lánnyal ugye de..


minden tanácsot köszönök!!!!


2011. júl. 29. 18:39
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Fiatal vagyok és nem voltam még ilyen helyzetben, de ha elfogadod a véleményemet, akkor az őszintén beszélgetős megoldást választod.
2011. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Nos akkor szerintem:

először is szakítanod kellene a barátnőddel, és nem csak szakítanod, hanem minden kapcsolatot meg kell vele szakítanod, különben a feleséged nem fog hinni neked. Szélsőséges esetben azt is hiheti, hogy az hiányzik hogy valaki főzzön-mosson-takarítson rád, miközben Te éled világod a barátnőddel. Én nem hiszem, hogy erről van szó, csak próbálom szemléltetni hogy miért kellene nullázni az új kapcsolatot.


Ezek után oda kell állnod a feleséged elé, és elmondani neki mindazt amit itt leírtál. Hogy mélységesen megbántad, és most már tudod, hogy mennyire fontos volt neked a közös életetek és a családotok (általában az ember erre csak akkor döbben rá, amikor elveszíti), és hogy szeretnéd újrakezdeni.

A kapcsolatotok újraépítése már más tészta, azért nagyon keményen meg kell majd dolgoznod. Mint az elején: udvarlás, közös programok, aztán... hátha.


És igen, előfordulhat hogy két szék közé a pad alá esel. Ennyi kockázat van benne, de én nem tudom elképzelni másképpen, hogy legalább megpróbáld visszaállítani az elveszett bizalmat.

2011. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim válasza:

Én pedig azt mondom, hogy elkövettél egy nagy baklövést, bizony akkor nem gondoltad át kellőképpen, és ez nagy hiba volt. Biztos vagyok abban hogy amikor elvetted a feleségedet, akkor belé is szerelmes voltál, hisz azért keltetek egybe.

Nem értek egyet azokkal a válaszolókkal, akik azt tanácsolják hogy felejtsd el a feleségedet. Könnyű kívülállóként ilyen tanácsot osztani. Annyi minden köt egybe benneteket, annyi közös élmény ez alatt a 15 év alatt, hogy ezeket nem lehet kitörölni az ember fejéből.

Még akkor sem, ha jön egy harmadik, aki egy kicsivel talán jobban ápolt, akár szebb is, és jó vele a szex.

Bizony, egy kapcsolat nem csak a szexről szól.

Én a helyedben biztosan nem adnám fel, először is szakítanék a barátnőmmel, majd elkezdeném szép lassan újra felépíteni a kapcsolatomat a feleségemmel, és a gyerekekkel. Ehhez azonban nagyfokú bizalom szükséges mindenki részéről. Beszélgetned kell vele, arról hogy mit szeretnél. Meg kell értetned vele, és nem kell szégyellni, be kell vallani hogy hibáztál. Egy olyan nőt sem ismerek aki ezek után hagyná elmenni az általa szeretett férfit. Mert biztos hogy szeret, csak baromira megszégyenítetted mikor megcsaltad. Elképzelhető hogy eddig a gyerekeket is ellened nevelte, mert maguktól nem viselkednének veled így. A gyereknek muszáj éreznie a biztonságot otthon ahhoz, hogy normálisan tudjon fejlődni. Erről is beszéljetek, és próbáljátok ketten rendbehozni mindent, akkor is ha nagyon nehéz lesz. Muszáj megpróbálni, szerintem a szex is jó lesz vele megint. Csak tudjon felejteni. Viszont kérd meg, ha kibékültök, akkor soha ne vágja többé a fejedhez amit elkövettél.

2011. júl. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nem biztatnálak arra, hogy olyan érzelmeket mutass amit nem érzel. Vagyis miért akarsz vissza menni a feleségedhez, ha egyszer nemcsak hogy nem vagy belé szerelmes, nem vonzódsz hozzá, hanem kifejezetten egy másik nőért vagy oda. Ez rossz vért szül mindenképpen.


Úgy látom hogy nem rossz a kapcsolatod a feleségeddel, vagyis baráti maradt. Ez nagyon jó. Azt írod, hogy a közelben laksz. Ez is kiváló. Amit nem értek az az, hogy üres óráidban miért nem vagy a lányokkal, a lányoknál. Vagy miért nincsenek ők nálad. Ovi, suli után lehetnél velük, és haza mész aludni a másik lakásba. Mi ezzel a gond? A feleségedet teljesen megértem, és igazat adok neki abban, hogy nem akarja visszacsinálni. Nem vagy bele szerelmes, nem vonzódsz hozzá, akkor miért játszanátok egy párt? Apát és anyát kell játszani, nem szerelmespárt. A feleséged azt hiszem nem idős. Ő is találhat, és szerintem próbál is keresni olyan férfit aki vonzódik hozzá, és aki szereti. Ha visszamész hozzá mégis hogy találjon? És szerintem rendkívül megalázó olyan férfi mellett aludni és kelni aki tudom hogy nem szeret úgy ahogy én azt szeretném. És ha visszamennél meséld el meddig tartana az a fene nagy együttlét? amíg a legkisebb elmegy kollégiumba? aztán viszlát? akkor akarod otthagyni az asszonyt? hát köszi


Látod a helyzet az, hogy megint önző módon állsz a dolgokhoz. Először azért, mert ahelyett hogy rendbe akartad volna hozni a házasságodat más nőt kerestél. Aztán meg most, hogy hiányoznak a gyerekek, ahelyett hogy az ő és a feleséged együttes érdekeit egyszerre próbálnád figyelembe venni,csak magaddal foglalkozol hogy neked milyen rossz hogy magányos vagy, meg nem ilyen lovat akartál.


A gyerekek érdeke az, hogy minél többet legyél velük. azt hiszem ez megoldható. A feleségedé meg az, hogy a gyereknevelésben és a mindennapokban segíts neki, ugyanakkor hagyj neki magánéletet, legyen meg a privát szférája, akár pasizzon, vagy amit akar. Ha beköltözöl mellé és imitálod ami nincs, akkor ettől megfosztod. legalábbis szerintem. mert a gyerekek nem ostobák, látni fogják hogy nem úgy vagytok együtt mint régen.

2011. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Én nem váltam el, de azt tudom, hogy sose mondanám a férjemnek, aki elhagyott egy másik nőért, hogy jól van, visszajöhetsz hozzám, ha szakítasz azzal a másikkal, igaz hogy szerelmes vagy belé, de velem kell élned ahhoz hogy jó apja lehess a gyerekeknek. Megáll az eszem. lesülne a bőr a képemről. Ki az a nő aki azt mondja, hogy nyugodtan imitálja csak hogy oda van értem, pedig jól tudom hogy nem. Elmúlt aminek meg kéne lenni, és kész. Mégis miért akarnám magam rátukmálni? pláne hogy le is feküdjön velem. Ez rosszabb mintha pénzért vennék magamnak egy pasit :) Eszedbe ne jusson úgy közeledni hozzá, hogy nem érzed azt amit kéne. Ez még megalázóbb mint amikor megcsaltad.


32/N

2011. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Hagyd a feleségedet békén, ez a hajó elment, te engedted útjára. Olyan nincs, hogy az életből kiválogatod, ami neked jó, a többivel meg nem foglalkozol. Más lenne, ha arra jöttél volna rá, hogy máig a feleségedet szereted, botlottál és szeretnéd helyre hozni. Így ennek semmi értelme.
2011. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

félreértettetek.. épp azt bánom h nem vele beszéltem meg a problémámat és nem azt a szikrát akartam újra gyújtani. én szeretem,tisztelem. szerelmes nem vagyok-már. de szeretném újra VELE átélni a szerelmet,boldogságot. nem az hiányzik h valaki főzzön-mosson rám.


egyébként az előbb szakítottam a barátnőmmel. elmondtam neki a vívódásom és ő megmondta h olyan családi életet amilyenre vágyom tőle tuti nem kapom meg,mert ő nem akar összeköltözni senkivel,neki nem buli h a lányok folyton ottlegyenek. ha családi élet kell menjek vissza a feleségemhez. hát,most én éreztem a hidegzuhanyt,de ez jó is így.


átgondolom mit csináljak a feleségemhez h közeledjem, most nyaral a lányokkal,jövő héten beszélek vele.

2011. júl. 29. 22:05
 28/40 A kérdező kommentje:
és köszi a segítséget.
2011. júl. 29. 22:06
 29/40 anonim ***** válasza:

Tudod, én is szerettem volna szerelmes lenni az előző barátomba, mert egyébként minden stimmelt, de nem voltam, ezért elengedtem. És nagyon jól tettem, mert mással boldog. Ha gyerekünk lenne, akkor is így döntöttem volna. Az hogy vele akarod átélni a szerelmet elég kevés. És elég szánalmas is ne haragudj. Vagy szereted vagy nem. Ezt nem lehet eröltetni. Szép szándék hogy akarod, de ez nem így működik. De ha próbálkozol azt azért ne mondd a feleségednek, hogy szerelmes akarok beléd lenni :) Ennél szánalmasabb mondat nem nagyon van :)


Szerintem inkább csak az apja akarj lenni a gyerekeknek és többet találkozni velük. A többi meg vagy alakul vagy nem. És ne gondold hogy a feleséged majd meghatódik attól hogy szakítottál a barátnőddel. Ettől még nem fog újra beengedni az életébe. És azt hiszem egyelőre jól is teszi, mert ne haragudj de elég megbízhatatlan vagy. nem a nő hiányzik neked, hanem a család érzése. És ez anélkül nem megy hogy tényleg oda legyél a másikért. És te erre egyelőre képtelen vagy, csak akarod hogy úgy legyen, de ez kevés. Ahogy látom te szépen be fogod csapni a nejedet, aztán megint jön majd egy másik nő, teljesen beleesel, csak maximum már nem fogod otthon megmondani, hanem csak véletlenül lebuksz. Én elhiszem hogy nem így tervezed, de efelé haladsz.


nem tudom más is észrevette-e, de a kérdezőnek nem a felesége hiányzik, mint nő, nem azt mondja hogy oda vagyok érte, hanem a család hiányzik neki, vagyis a napi kapcsolat a gyerekeivel. És ez a lényeg. Most bevállalna egy kapcsolatot, amit nem igazán tud teljesíteni. Mert amiért tönkre ment az nem oldódott meg, legalábbis nem hiszem, hiszen nem hallottunk ilyesmit. Nem tudom, de nekem ez valahogy nem igazán tűnik jónak.

2011. júl. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
pedig többszőr leírtam h hiányzik és az érzés amit régen éreztem. és igen a család, a gyerekek főleg,de az egész együtt úgy ahogy van. ha csak a gyerekek hiányoznának,akkor élném az életem és velük lennék amikor lehet. de nem így van. azért köszi.
2011. júl. 29. 22:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!