Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Eltűrnéd az exedtől a zsarolás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltűrnéd az exedtől a zsarolást ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A gyerekem apjáról van szó. Amikor szétváltunk, mondtam neki, hogy szeretném, ha barátok maradnánk -azóta rájöttem, ez hatalmas baromság volt. Ő ugyanis úgy képzeli a "barátságot", hogy bármikor bármire szüksége van, csak füttyent nekem és én már ugorjak is.. Pl. kísérgessem, helyette intézzem az ügyeit, vele foglalkozzak a gyerek rovására, ki-be járkálhasson a lakásomba... Még nem is ez a legnagyobb gáz, hanem, ha nemet találok mondani (esetleg még azt is kifejezem, hogy a kapcsolatunknak vége, és szeretném a magam életét élni), akkor jön az iszonyatos sértődés és a zsarolás. Hogy 'ha én nem látom szívesen, akkor ő inkább eltűnik az életünkből, elutazik és többet a gyerekét sem látogatja meg; mindez pedig az én hibám lesz: megbüntet az Isten, a gyerekem pedig meggyűlöl, amiért "elvettem tőle" az apját'. Nagyon szeretnék erre visszaordítani valamit, örülnék neki, ha tényleg eltűnne, és meggyőződésem, hogy a gyereknek is jobb lenne nélküle. Csakhogy anyagilag rendkívül nehéz helyzetben vagyunk (albérletben lakunk és az utcára kerülés fenyeget). Ő eddig nem fizetett semmit, most viszont azt állítja, rendeződtek a pénzügyei, és hajlandó lenne kifizetni az elmaradt gyerektartást, ami nem kis összeg. Ha viszont összevesznénk, biztos nem kapnék egy fillért se. Mit tegyek szerintetek? Egy ideig még legyek hozzá "kedves", pusztán a pénz kedvéért? Tudom, aljas, kétszínű dolog lenne -de nem érdemelné meg? Vagy az is lehet, hogy így többet veszítenék, mint amennyit nyernék... Ti mit tennétek a helyemben?
2011. szept. 21. 01:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%

pontosítom az eddigi válaszomat, és ez még inkább megerősíti, hogy ne várj a bíróságra menéssel kedves kérdező, mivel a gyerektartás hat hónapra visszamenőleg és a jövőre nézve érvényesíthető.

Visszamenőleg hat hónapnál hosszabb időre gyerektartás csak akkor érvényesíthető, ha a jogosultat a követelés érvényesítésében mulasztás nem terheli.

ez azt jelenti, hogy ha hat hónapnál hosszabb ideig nem indítottad el az érvényesítési folyamatot, akkor utána már nincs a törvényi alapesetnél (hat hónap) több keresnivalód.

2011. szept. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Pontosan. Nem mindegy, hogy nem fizet, bíróságra megyek, és fél évre visszamenőleg állapítják meg, vagy pedig megállapították, de nem fizet, és pl. 9 hónap múlva szólok a bíróságnak, és végrehajtást kérek.
2011. szept. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Az anyám első férje sosem fizetett gyerektartást a 2 közös gyerekük után, ezért anyu bírósághoz fordult, ahol megállapították neki a gyerektartást. A volt férj soha (!) nem dolgozott, csak, hogy ne kelljen fizetnie, ezért az állam folyósította anyunak a pénzt. Amikor nyugdíjas lett visszavonták a gyerektartást a nyugdíjából. Nyugdíja pedig azért volt, mert az édes jó anyukája egész életében fizette neki a nyugdíjjárulékot, hogy így gondoskodjon a fiáról idős korában. Az Istenes témához meg annyit, hogy a volt férjet rendesen megbüntette. Elütötte egy vonat. Szóval én elmennék egy ügyvédhez (nőhöz) és elindítanám a pert.
2011. szept. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

08:24


Hogy ütötte el a vonat?

Hogy került a sínre?

2011. szept. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

08:38 ott van, odaírta, Isten tette oda XD Amúgy olyan naivak vagytok a gyerektartást azt nem kerüli el, aki nem akarja...


Kérdező, ha pénzügyileg függsz valakitől, annak sajnos megvan az ára :( Még ha kellemetlen is, mert a volt férjed, akkor is, ezt be kell nyelni. Az élet nem mindig igazságos, sőt, elég ritkán.

2011. szept. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Balra nézett, de jobbról jött a vonat amikor a sínre lépett egy kis település vasútállomásán. 8:24-es voltam.
2011. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, több helyen is tévedésben vagy.


Az első tévedés, hogy a gyereknek jobb lenne az apja nélkül. Ez biztosan nincs így, neki viták, veszekedések, tisztázatlan helyzetek nélkül lenne jobb, de mindkettőtökre szüksége van.


A második, hogy ha megalkuszol, játszol, akkor majd jobban jársz pénzügyileg. Egy ideig lehet ezt próbálni, ám akkor is ajánlom, tűzz ki egy konkrét határidőt, amihez tartod is magad. Erről persze szólj az exnek is. Tudja mihez tartani magát.


Nekem úgy tűnik, ez az apuka nem felnőtt, nem képes a felelősségvállalásra, másokat hibáztat, ő egy nagy gyerek. Ha továbbra sem lesz rajta külső nyomás, te is így bánsz vele, nem is fog egyhamar megváltozni, mert úgy tűnik, magától nem akar, kényszer pedig nincs ami miatt meg kellene tennie.

2011. szept. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Úgy látom, kicsit félreérthető a dolog: nem a rendszeres havi gyerektartásról van szó, ezzel kapcsolatban már voltam bíróságon, és tudom, hogy muszáj lesz neki fizetni. De ezt csak a havi fizetéséből vonhatják le, ami pedig nem egy nagy összeg. Most viszont állítólag örökölt egy csomó pénzt (ami lehet, hogy kamu, de van rá esély, hogy nem), és azt ígéri, fog adni belőle (nem magától –én hívtam fel rá a figyelmét, hogy azért a gyerekének is jár abból a pénzből). Tehát erről van szó: egy nagy összegű pénzről, ami óriási segítség lenne, viszont félek, hogy ennek „ára van”.

2011. szept. 21. 11:52
 19/20 A kérdező kommentje:

"Az első tévedés, hogy a gyereknek jobb lenne az apja nélkül. Ez biztosan nincs így, neki viták, veszekedések, tisztázatlan helyzetek nélkül lenne jobb, de mindkettőtökre szüksége van."


Én együtt éltem vele, és kb. az összes energiám arra ment el, hogy megpróbáljam tisztázni ezeket a tisztázatlan helyzeteket, de mindig mintha betonfalba ütköztem volna -így nem csoda, ha mostanra feladtam a reményt. A másik dolog: tudom, hogy van neki egy előző kapcsolatából még egy gyereke, akivel teljesen megszakadt a kapcsolata, és ezért a gyerek anyját hibáztatja, aki állítólag direkt ellene nevelte. De még a gyereket is(!) szokta szidni, amiért utolsó találkozásukkor furán nézett rá (biztos utálja, mert hallgatott az anyjára...), meg mert miért nem keresi ő, hisz már nagykorú, vagy legalábbis kamasz (nem tudom pontosan, én sosem találkoztam vele).

Tehát azért írtam ezt le, mert biztos vagyok benne, előbb-utóbb az én gyerekemtől is ugyanígy el fog fordulni, és úgy gondolom, akkor már inkább előbb, mint később. Még csak 4 éves, talán most még könnyebben túljutna azon, ha "eltűnne" az apja, mint ha 10+ évesen történne ugyanez. Bár lehet, hogy tévedek...

2011. szept. 21. 12:47
 20/20 anonim ***** válasza:
Az apuka által örökölt pénzből hivatalosan nem jár a gyereknek, így jogi útja valóban nincs a "behajtásnak", Vagy hízelegsz neki továbbra is, vagy nem, ez a saját döntésed... De jogi út valóban nincs. Gondold át, mennyit ér neked az az összeg, el tudod-e pusztán egy reményért viselni az exet.
2011. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!