Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elegendő ok a válásra az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elegendő ok a válásra az, hogy rájöttem, nem illünk össze?

Figyelt kérdés

26 éves nőként, 6 év kapcsolat, 2 év házasság után:

Ő lassú, kényelmes típus, én pörgök, és nagyon sokat dolgozom, mellette tanulok, háztartást vezetek. Alig van pénzünk! Én szeretném, ha másodállást vállalna, ő szeretné, ha szülnék...


2009. máj. 3. 18:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha úgy érzed nem ő az az ember,akinek szülni szeretnél,akkor ne tedd meg.Elmesélek egy történetet.

Volt egy fiú és egy lány.Köztük mindent felperzselő szenvedély első látásra.2 hónap után összeköltöztek.A lány még tanult a fiú 7,5 évvel idősebb és dolgozott.Eltelt fél év,megjelentek az első problémák,de nem adták fel,meg akarták oldani őket,hiszen ők szeretik egymást.9hónapja voltak együtt,amikor kiderült,h mindenféle óvintézkedésük mellett,a lány teherbe esett.(Ekkor 20 éves volt.)Nem tudta elvetetni,mert nem bírta volna ki lelkileg.Telt-múlt az idő.Megszületett a gyermek,a lány kiesett a pénzkereséséből,közben a fiú egy korábbi idiótasága miatt még évekig fizetniük kell egy hitelt.A lány fiatalabbsága ellenére próbálja ésszerűbb irányba terelni a fiút.De a fiú nem akar/nem tud lemondani korábbi kényelmükről.Pedig nem nagy dolgokról van szó,csak egy kicsit kellene tovább húzni a nadrágszíjat,de a fiú nem érti,nem látja,h miért.A lány kezdi nagyon unni a dolgot,pedig még csak egy éves a gyerek.Egyre jobban zavarják apróságok,amik a fiú önzéséből fakadnak,és egyre jobban kezd kiábrándulni belőle.

Mi fog történni?Ha csak nem kapja nagyon össze magát a fiú,akkor a lány,amint vissza tud menni dolgozni,beadja a válópert,és elköltözik gyerekestül,mindenestül.

Te ne kerülj ebbe a helyzetbe,mert nagyon nehéz megtenni azt a bizonyos lépést,hiszen már nem csak rólad lesz szó,hanem egy gyerekről is.Így már nehezebb.

2009. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én férfi vagyok de ugyanezek a problémák voltak az exemmel.Nekem bármi tervem volt az nem fontos,az volt a válasz h elégedetlen vagy,neked nem jó semmi.Az természetes volt h van pénzem mert hajtottam de az baj volt h nem vok otthon eleget.A legapróbb kérésemet sem teljesítette az volt a válasz ő nem szolgája senkinek.Nem is működött sokáig a dolog,ez így nem jó.Fejezd be,nem vagytok összeillők.
2009. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szomorú hogy csak most, de jó, hogy egyáltalán rájöttél, hogy nem passzoltok! A közös élet közös felelősségvállalást jelent. Ülj le, és gondold át őszintén: tényleg nem lehet rá számítani, és nem veszi ki a munkából a részét? Ha hideg fejjel is azt gondolod, hogy nem vagytok egy hullámhosszon, isten ments, hogy gyereket szülj! Ki fog hozzá felkelni minden egyes alkalommal, kinek lesz plusz feladat a gondoskodás? És gondolj arra, hogy az ilyen pasi még féltékeny is lesz a gyerekre, mert minden idődet vele töltöd.
2009. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hogy féltékeny lesz? Hogy ki fog felkelni, ha sír a baba? Hogy mi lesz, ha elveszti a munkahelyét?

...sajnos tudom a választ ezekre a kérdésekre!

A kedves uriember szavain elmosolyodtam: igen, folyton elégedetlen vagyok, és nekem semmi sem jó!

Hát az nem, hogy még mindig a trapézszárú nadrágomban járok dolgozni... ...lassan visszajön a divatba. :-)

2009. máj. 4. 21:25
 15/17 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm mindenkinek a választ!

Segített helyretenni a lelki kuszaságaimat.

Még van néhány családi restanciám, de azután határozott és következetes lépések jönnek.

...jó érzés, hogy van kiút.

2009. máj. 4. 21:35
 16/17 anonim ***** válasza:

A bíróság nem vizsgálja a válás okait, és nem is firtatja az ide vezető okokat.

Elég ha az egyik fél beadja a válókeresetet.

2009. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ezért nem lenne érdemes elvállni. Meg kellene ezt beszélnetek. Ez az összeillős dolog elég relatív, fontos egy kapcsolatban, hogy a párok tulajdonságai ne keresztezzék egymást ez nyilvánvaló. De mondom véleményem szerint semmit se hamarkodj el.
2009. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!