Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy dönt a bíróság gyerektart...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy dönt a bíróság gyerektartásdíj fizetésnél akkor, ha minimálbérre vagyok bejelentve de van nem hivatalos jövedelmem is? Ha a feleség tud róla, akkor azt is beleszámolják?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 08:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%
Én vagyok a 78%-os.IQ bajnok vagyok?12 évnyi házasság után elváltam.A válóperi tárgyaláson nem kértem pénzt azt mondta a bírónő a gyereknek jár.Mondtam jól van legyen.Az "apuka"nem fizetett mondván neki erre kell meg arra.Attól még kellett ruháznom etetnem a gyereket mert nem adott.Kéthetente a helyébe vittem a gyereket.Aztán összejött egy lánykával.Gondoltam most már helyre áll és minden oké lesz.Na nem igy lett.A lányka fogta és pl. karácsony este kivágta a gyerekemet az utcára tőlük mondván nem akarja látni mert rám emlékezteti a volt férjemet.Nálam ekkor be telt a pohár.Biróság utján kértem a fizetési letiltást a gyerektartásnak és onnantól kezdve nincs gyerekláthatás mert "apukát"nem érdekli.Soha nem kértem tőle 5ft-al többet mint amennyi járt.Ezzel ellentétben ujra férjhez mentem.A férjemnek van egy 17 éves lánya előző házasságból.És azt hiszi ki van irva a lakásajtóra az,hogy bank.Hát köszi.tehát egy bunkó paraszt vagyok mert nem vagyok hajlandó a mostani párom lányának többet adni mint amit megállapitottak és nem vagyok hajlandó többet kérnia volt férjemtől mint amennyit megállapitottak.Igaz?
2009. máj. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Csak az a gond még hogy a feleségem egy másik pasi miatt lép ki a házasságunkból. Még egy házban élünk de már mondja, hogy elköltözik a gyerekekkel mert kibirhatatlan vagyok, de nem az a probéma valójába mert általába mindenbe késséges vagyok, hanem inkább a szerelem miatt nem tudja elviselni a közelségemet.A Gyerekeimet viszi, nem tudok mit tenni és ráadásúl ellenem neveli őket. A gyerek ma is megkérdezte tőle, hogy adjon e apának puszi. Szemetek tudnak lenni a nők ha valamit el akarnak érni és azért marad rengeteg férfi minden válás után lakás és vagyon nálkűl.
2009. máj. 28. 09:51
 13/28 anonim ***** válasza:
26%

Igen kedves 78%-os az vagy.Te kitől kértél pénzt 17 évesen,nem a szüleidtől?A férjednek Ő a gyereke,ha ezt nem tudtad tudomásul venni akkor minek élsz vele?Ha segíti felnőttként majd az is szúrja a szemed?Biztosan ha ennyire anyagias vagy.Sajnálom szegény gyereket,hogy egy ilyen hárpia állt közé és az apja közé,gondolom nagyon szerethet téged.A Te gyerekednek meg van apja,igenis kötelessége neki is gondoskodni róla.Nem lehúzni kell az exet és a gyerektartás nem is annak számít ezt csak így állítják be sokan,hanem megadni a gyerekeknek amire szükségük van.És ezt a semmiből elég nehéz.Ide olyan jog kellene amilyen más országokban van,akkor majd nem tudnák annyian kihúzni magukat a kötelességük teljesítése alól.

De gyönyörű egy szülő az akire így számíthat a gyereke.Azt sem érdemli meg tőle,hogy letojja majd.Mégis milyen érzések vannak azokban az emberekben akik nem tesznek meg mindent a gyerekeikért,hogy tudnak tükörbe nézni?Az ilyeneknek csak a hatalmas önzésük számít,nekem legyen én én én és megint csak én,a kötelességeim a gyerekeim meg le vannak ejtve azt oldja meg más,tartsa el az anyjuk őket.Csak gratulálni lehet az ilyen jellemhez.

2009. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%
Tehát 78-as vagyok.26 évesen szültem 17 éves korom óta vagyok rokkantnyugdijas és nekem nincs és nem is volt aki segitsen .Dolgoztam a gyerek bölcsi ovi meg most suli.8 éves.Ugy gondoltam majd ha a gyermekem felnő és megakarja keresni az apját akkor keresse.A másik dolog.Tudod a segitség két oldalu.Ne csak akkor jöjjön ha kell neki valami(párom lánya)hanem néha jöjjön csak ugy el és kérdezze meg apám hogy vagy?Ha névnapja van köszöntse fel nem kell venni semmit csak hivja vagy jöjjön el,és én vagyok anyagias mi?Arra akartam rávezetni,hogy ilyen felfogással nem sokra megy.Minden évben megbukik csavarog hazudozik a férjemet kikésziti.De adjunk segitsünk és megtanulja az életet.Tehát kérni kell nem megdolgozni érte.Ugye?
2009. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
20%

Ha ilyen ez a gyerek arról a férjed is tehet,sőt talán Te is.Egy gyereknek szerető gondoskodó szülőkre van szüksége.Ha neked ez nem adatott meg az sajnálatos,de pont ezért kellene tudnod mit is hiányol az a gyerek,és segíteni megadni ezt neki.Amelyik gyerekkel nem foglalkoznak sajnos nagy az esélye rá,hogy elkallódjon.Nekem is 3 gyerekem van,tudom mivel jár a gyereknevelés.Nem csak anyagilag rengeteg,hanem fizikailag szellemileg mindenhogyan ha az ember tisztességesen becsületesen lelkiismeretesen áll hozzá.

Azt is tudom milyen elválni,van egy gyerekem az első házasságomból(aki után az apja még soha egy fillért nem fizetett,és meg sem nézte egyszer sem,15 éves)De van egy rendes gondoskodó szerető férjem aki ezért Őt is kárpótolja,akihez bármivel fordulhat mindig nem kell csalódnia benne.Most kellene megfogni azt a gyereket is,mert tönkre teszi az életét.És úgy tűnik nektek nincsen annyi eszetek,hogy ebbe szerepetek van nektek is.

A gyerekek a jó példa mutatásából tanulnak.Talán ha azt látja a családban szeret megértés van,figyelünk egymásra egymás érzéseire akkor Ő is ilyen lenne,neki is eszébe jutnának a jeles napok..stb..

De szerencsétlen arra van kényszerítve,hogy élelmes legyen ha fenn akar maradni.Talán az anyja is így áll hozzá ahogy ti.Csak sajnálni lehet érte,és minden hasonló gyereket aki ennyi törődést kap a szüleitől,akikben ekkora felelősségérzet van irántuk.

És szomorú,hogy ezért nem veszi senki elő a szülőket,a lelkiismeretükre van bízva ami sokaknak nincs.

2009. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
96%

szerintem ezt a vitatkozást ne itt intézzétek el. Nem segít a kérdezőnek, maximum annyiban, hogy a nők nem változnak:)))


Kedves kérdező. Nagyon sajnálom, hogy ilyen körülmények között ért véget a kapcsolatod, de erősnek kell lenned. Csak annyit adj gyerektartásra, amennyit a bíróság megítél. Ez persze nem jelenti azt, hogy külön a gyereknek nem vehetsz majd dolgokat. Beszélgess el a gyerekeddel (korának megfelelően) és biztosítsd arról, hogy mindig ott leszel és szeretni fogod. A feleséggel is beszélhetnél, úgy vettem ki a szavaidból, hogy nagyrészt miatta váltok (bár minden két emberen múlik) ..szóval emondhatnád neki, hogy nem fair amit művel és tisztelje a közös múltatokat és azt, hogy a gyerek kettőtöké.

2009. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%

Engem apám anyám ellen, anyám meg apám ellen nevelt és mindketten szemetek voltak velem, valamint több soron is közölték, mennyire semmit sem érek. Pénzt szinte sose kaptam tőlük, csak ha nagyjából 2X annyit dolgoztam érte, mint amennyivel megkereshettem volna. Egyik szülőmet se szeretem túlzottan. Nekik csak gond és eszköz voltam, anyám megmondta, hogy semmi jót nem tud rólam mondani, apám pedig diliházba akart vinni.


Szóval inkább a pénzért kapálózó anyáknak és apáknak erre kellene figyelni, hogy ilyen ne legyen a gyerekeikkel.


Amióta nem törődök a szüleimmel, boldog párkapcsolatban élek és tanítóbácsi leszek, a gyerekek imádnak. Lehet azért kellett minden rosszat megkapnom, hogy tudjam, mit nem szabad csinálnom.

2009. máj. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
94%

Abban szerintem mindenki egyetért, hogy a tisztességes válás és a felelős cselekedet ugyanúgy a nőre is igaznak kell, hogy legyen, nem? Itt mki mondja, hogy ne csatározzon az apuka meg a gyerek érdekében kulturált válás stb, de a gyerek érdekében a feleségnek is így kéne viselkednie én szerintem! Az meg senkitől nem várható el, hogy egy gyerek miatt hagyja magát bepalizni. A nők szeretnek visszaélni a csemetékkel és anyagilag a lehető legjobban kihasználni a helyzetet. De egy normális ember nem táncol úgy ahogy a feleség fütyül, csak a békés válás miatt. Kompromisszumot kell kötni és megbeszélni a dolgokat. De ha erre anyuci nem hajlandó, akkor nehogy már kiforgathassa a férfit, csak azért mert neki kulturáltan kell válnia a gyerek érdekében.

Szeretem amikor mki a férfit szidja és okolja, pedig mi nők sem vagyunk különbek és egy esetleges válás esetén nagy "görények" tudunk lenni. Természetesen tisztelet a kivételnek. Ismerek néhány ilyen nőt.

2009. máj. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
56%
Szép dolog, hogy nem akarsz a saját gyerekednek adni. Gratulálok!!!
2009. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
31%
Az előző vagyok... egyébként amiről nincs papír, az nincs. A bíróság a bejelentett jövedelem után fogja megállapítani a tartásdíjat, és igen azt kell mondanod, hogy nincs más jövedelmed. Mert ugye jó esetben a borravalót is be kellene vallani az adóbevallásban.
2009. máj. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!