Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért akkor kezd el teperni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akkor kezd el teperni, amikor már vége?

Figyelt kérdés

Bejelentettem a férjemnek, hogy el szeretnék válni. Hosszú történet, nagyon régen megromlott a házasságunk, próbáltuk megjavítani, de nem sikerült. Az elmúlt egy évben semmit nem tett, hogy jobb legyen: vagy levegőnek néz, vagy nagyon csúnyán beszél. Most, hogy bejelentettem, vége, próbál közeledni, meg úgy viselkedik, mint egy kisangyal. Iszonyatosan sajnálom, de tudom, hogy ha most engednék, pár hét, vagy pár hónap után ugyanide jutnánk vissza - mert egyértelmű, hogy nem hozzám ragaszkodik, hanem a megszokott életéhez. Volt ideje bőven kezelni a problémáinkat, de eddig semmit nem tett, csak most, hogy látja, komolyan gondolom. Gyerek is van, őt is megviselik a veszekedések.

Hogyan tudnám okosan kezelni ezt a helyzetet?


2012. febr. 25. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Szia Azt szoktak mondani, hogy ver vizze nem valik.Viszont azt is meg kell jegyeznunk , hogy ha ez az elso eset akkor jar neki egy esely a valtozasra, mert valaki csak akkor fogja fel mekkora kincs van a kezeben amikor mar keso.De mondjuk ha voltak komoly megbeszelesek , hogy kinek miben kell valtoznia te is probaltal azert alkalmazkodni hozza? mindig ketton all a vasar...Egyebkent bizonyitott teny hogy a nok alkalmazkodokepessege sokkal jobb mint a ferfiake, szoval ebbol kofolyolag szerintem mindig a nonek kell alkalmazkodnia a ferfiakhoz elsokent es aztan jona respect jobb esetben.Ha nem jon a hala akkor ott a ferfiszemelyisegeben es erzelmeiben valami nem stimmel.Egyebkent en is no vagyok es kiprobaltam ezt a modszert es bevalt, marmint h eloszor en probalok alkalmazkodni.
2012. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez már a sokadik esély lenne, éppen ezért nem akarom megváltoztatni a döntésem. Egy évvel ezelőtt volt egy nagy válságunk, amikor megbeszéltük a problémákat, és igyekeztük kezelni. Sok mindenben próbáltam alkalmazkodni, de van, amit egyszerűen nem tudok elfogadni (nincs szexuális életünk). Vívódom, mert látom, hogy szenved, de ott van bennem az is, hogy mi mindent tettem meg a kapcsolatunkért, és ő a kisujját sem mozdította, hogy megtartson. Most sem azt mondta, hogy rám van szüksége, hanem a családjára, a gyerekére.
2012. febr. 25. 14:05
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Én nem érzem úgy, hogy a nőnek kell mindig alkalmazkodni, és lemondani, a kölcsönös tisztelet pedig mindenkinek jár!

Én a helyedben otthagynám, jól látod a dolgot, pár hét, hónap, és minden visszaáll a régi kerékvágásba.

2012. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Okosan úgy tudod kezelni, ha mindig higgadt maradsz. Nem hitegeted béküléssel, de nem is szítasz vitát. Maradj tárgyilagos, és a cél ( a szabad élet) lebegjen a szemed előtt.


Hidd el tudom miről beszélek, és azt is hogy te most min mész keresztül. Átéltem én is.

Egészen addig míg be nem adtam a válópert, levegőnek nézett, vagy egy koszos rongydarabnak akibe beletörölheti a lábát. Folyton alázott a szavaival, minden voltam de normális nő nem.

Elegem lett, elhagytam gyerekkel együtt. Amikor kézbe kapta az ügyvédemtől a levelet, 180 fokos fordulatot vett. Remegett keze lába, lefogyott, térden csúszva sírt könyörgött hogy kezdjük újra. Az autómat beborította 100 rózsával, és ráfestette hogy "szeretlek". Még szerencse hogy épp esett a hó így nem száradt rá a festék. Követett mindenhova, minden lépésemet tudta. Egy idő után már kezdett idegesíteni és kezdtem félni tőle. Ráérzett, tudta hogy kedveskedéssel sem ér célt nálam. Bedurvult, egyik este amikor munka után szálltam ki a kocsimból a sötétből hirtelen ott termett és nekem jött... rendőrségi ügy lett belőle. Ezek után többé nem beszéltünk, csak a bírósági tárgyaláson találkoztunk.


Én is próbáltam okosan kezelni, soha nem hitegettem hogy kibékülünk és tudtam hogy nem is lenne értelme újrakezdeni. Akkor míg együtt voltunk sem tett soha semmit hogy változzon a helyzet, ha kibékültünk volna, talán normális lett volna 1-2 hónapig és újra kezdődött volna minden. Ezt nem akartam.

2012. febr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
nem allitottam hogy csak a nonek kell alkalmazkodni es azt sem hogy a tisztelet nem jar mar az elejetol kezdve a masiknak. annyit irtam h a nonek kell eloszor alkalmazkodnia es kesz.ha tetszik ha nem.egyebkent mindenki utoljara keresi magaban IS a hibat.Pont.
2012. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

14:25nek


Ez volt az első hozzászólásodban: "szerintem mindig a nonek kell alkalmazkodnia a ferfiakhoz elsokent es aztan jona respect jobb esetben."-----> tehát miután a nő alkalmazkodott, talán kap tiszteletet.


A kölcsönös tisztelet mindkét félnek jár a elejétől kezdve (ha az egyik fél nem tiszteli a másikat, minek van vele? Hogy lábtörlőnek használja...?)


Kedves kérdező, szerintem válj el, ezért a kapcsolatért már mindent megtettél, amit lehetett. Szívből remélem, hogy sikerül találnod egy társat akivel végre boldog vagy.

2012. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Pontosan erről van szó: annyi olyan szituáció volt, hogy ha én változtatok ezen meg azon, akkor TALÁN változik ő is.

Én változtattam, mert bíztam benne, hogy tényleg ezen múlik, de semmit nem értem el vele. Sem tiszteletet, sem elfogadást, sem gyengédséget. Mindig újabb és újabb igények merültek fel: hogy ha én még ezen meg ezen is változatok, akkor majd jó lesz. De csak akkor, és akkor sem biztos!

Azért a 10. ilyen feltétel után már kezdtem elveszíteni a bizalmam, hogy tényleg bármi is változhat. Tehát én legyek tökéletes, miközben pocsékul érzem magam, nem érzem nőnek magam mellette, és ha majd már teljesen feladtam önmagam, akkor esetleg lesz olyan kegyes, és nőnek tekint. Hát nem, köszönöm szépen!

2012. febr. 25. 14:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért, amugy min kellett volna változtatnod, egyet a tíz közül. Nálunk is ez volt . Változni egy jó érdekében jó, egy rosszért nem. Nálunk tényleges problémák voltak de mindent le nyelni nem lehetett. Szóval egy példa a sok közül, ne az annyja ossza az észt és fogadja meg kicsi lánya. Egy példa, idézem:minek lennél te gépészmérnök ha hülye vagy hozzá. Mondta az annyja, ő meg is fogadta. A szakmálya varrónő. Pedig nem sok volt neki hátra belőle. Talán az a gond a férfiakkal, hogy ösztönükből adódóan a család stabil élete számít, persze jó esetben a feleség is mint nő. Most egy ilyen problémát, hogyan lehet kezelni. Érez a férfi is, de neki a családi stabilitás is ott van, azon örlődik nap és nap, hogy jó legyen, mert akkor nyugodt. Nőnek nézni, bármi áron is. Ma jelenleg el nem tudom képzelni mennyi nőnek nézett feleség aggódik azon, hogy mi lessz ha a deviza adósság miatt el viszik a lakást.Míg a férj azon parázott, hogy ne vegyék föl.Akkor nőnek lenni jó a hajléktalan szálón is.
2012. febr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
te tenyleg nem tudsz szoveget ertelmezni! azt irtam igen hogy ELSOKENT. ez borzasztoan megbotrankoztato.....igen elsokent s azt is kifejtettem h miert. faraszto vagy
2012. febr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy elfáradtál, pedig nem is írtam sokat :-D

Én tudok értelmezni, ezt a százalékok is mutatják szerintem....

2012. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!