Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogilag egyedül nevelem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogilag egyedül nevelem a gyerekem?

Figyelt kérdés
A férjemmel elkezdtük a válást, de nem léptünk tovább 1 tárgyalásnál, megtörtént a kibékülés.Megegyeztünk, hogy nem folytatjuk a pert, hanem házasok maradunk, de külön élünk tovább,és ő fizeti a gyerektartást, mintha ténylegesen elváltunk volna...Ez eddig oké, de én akkor most egyedül nevelem a gyerekem,ha a férjem nem velünk él (bejelentve is más helyen van), de még házasok vagyunk???Jelezhetem a hivatalok felé, hogy egyedülálló szülő vagyok?Végülis nem egy háztartásban élünk...

2012. máj. 5. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Igen. Ki fognak valószínűleg menni családlátogatásra, és tanukkal kell bizonyítanod, hogy külön éltek, ha a pénz miatt akarod bejelenteni.
2012. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

nem, házas vagy. Az hogy külön lakásban éltek az mellékes.

(a férjed dolgozhatna más városban,akkor se lennél egyedülálló.)

2012. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Egészen pontosan: házas vagy, de külön élsz a férjedtől, tehát egyedül állóként neveled a gyermekedet. Az egyedül állóknak járó kedvezmények téged is megilletnek. Van, aki húsz évig sem válik el annak ellenére, hogy ténylegesen külön él.
2012. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Csak a józan ész alapján - nem vagy egyedülálló. Ha a hivatalos papírokra be kell írni, akkor nyilván azt írod, hogy férjezett. Ha férjhez akarnál újra menni, nem mondhatod, hogy egyedülálló, hajadon stb. Jogilag szerintem férjezett vagy.
2012. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Hiába férjezett jogilag, ha gyakorlatilag külön él, a gyermeket egyedül neveli. A különélés tényét minden alkalommal hangoztathatja, ennek alapján pedig jár neki a gyermekét egyedül nevelő szülőnek járó kedvezmény. Még egyértelműbb, hogy máshol is van a férj bejelentve. Tiszta ügy. Ne aggódj, Kérdező!
2012. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Akkor a fél ország -a kedvezmények reményében - bejelentené, hogy egyedülálló.

Nem tudom, milyen kedvezményt akarsz így igénybe venni, de nem elvált vagy, nem hajadon, hanem férjezett a családi állapotod. Óvodában, iskolában bejelentheted, hogy egyedül neveled a gyermeked, de ahogy kérdezted: "jogilag" nem vagy egyedülálló, csak gyakorlatilag.

2012. máj. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem minősülsz egyedülállónak. Tudok róla, hogy vannak olyanok, akik csak hivatalosan válnak el, gyakorlatilag meg együtt élnek - mindezt a kedvezmények miatt. Vagy vannak, akik eleve emiatt nem házasodnak össze.


Egyébként nem értem: ha kibékültetek, akkor hogyhogy külön fog élni továbbra is a férjed?

2012. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem békültünk ki, megegyeztünk...esélyt kapott, hogy valamikor majd újra kezdheti velünk...

autista a gyerekem van elég kedvezményem, nem az anyagiak miatt kérdeztem...

2012. máj. 5. 20:29
 9/13 A kérdező kommentje:
amúgy köszi a válaszokat:)
2012. máj. 5. 20:30
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjem elhagyott áprilisban, a válást januárban mondták ki. Én már áprilistól emelt családit kérek, mert egyszerűen bementem a hivatalba, elmondtam, hogy ez van, és ott közölték, hogy mivel BIZONYÍTOTTAN KÜLÖN HÁZTARTÁSBAN élünk (mint Ti is), ezért én egyedülálló szülőnek minősülök. Az igénylésnél van is ilyen, hogy "házastársától külön élő szülő", szóval ne foglalkozz azokkal, akik csak találgatnak, mert neked jár az egyedülálló szülőket megillető kedvezmény.
2012. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!