Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor lesz vége ennek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor lesz vége ennek a rémálomnak?

Figyelt kérdés

November végére van kitűzve a tárgyalás, elvileg akkor válunk el. Április óta nem élünk együtt, előtte majdnem 1 évet küzdöttem, hogy el bírjunk szakadni.

Van egy kislányunk is, természetesen velem van. A férjem munkanélküli, gyerektartást (természetesen) nem kapok, azt sem tudom, hol lakik, mióta kirakták az albérletből.

Most kitalálta, hogy elpereli tőlem a gyereket, mert a TAJ szám alapján megnézte egy orvos barátja a rendszerbe, és piros volt a feneke, meg taknyos. Augusztusban látta utoljára...

Szeretném, ha a házasság alatt szerzett közös hitelt is elfeleznénk, de ebben se fog tuti belemenni, így csak még tovább húzódik ez az egész cirkusz...

Közben folyamatosan zaklat telefonon, írohat e-maileket, elegen van belőle!


Mikor lesz vége ennek az egésznek???


2012. okt. 10. 12:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Mi az, hogy a TAJ szám alapján megnézte az orvos barátja?
2012. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Állítólag TAJ szám alapján mindenkinek visszakereshető az összes egészségügyi adata. Nem tudom, nem értek hozzá.
2012. okt. 10. 12:44
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki a helyi önkormányzatnál regisztrálja magát az OEP honlapján /lehet nem ez a pontos név/ az tényleg a TAJ szám alapján meg tudja nézni, hogy az elmúlt években milyen orvosi ellátásban részesült. Én mondjuk úgy tudtam, hogy mindenki csak a saját "orvosi kartonját" látja!!! lehet, hogy a volt férj blöfföl. De akár hogy is van, ez nevetséges...hogy náthás, piros fenékért elveszik tőled a gyermeket!!! Csupán fenyeget, és ki akar csinálni. A novemberi tárgyaláson legyél nagyon higgadt, ne hözöngjél, okosan-értelmesen beszéljél. A szarkeverést hagyd meg a férjednek, majd őt fogják "elmarasztalni". Kitartást és sok sikert.
2012. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Így van. De ezzel nem kellene kérkednie, mert büntetendő cselekmény.


Hogy mikor lesz vége azt nem tudom, dehogy félni valód nincs, abban biztos vagyok. A hitelt valamilyen módon felezik vagy kompenzálják a fizetőfél javára.

2012. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha az orvos barátja a TAJ szám alapján belemászik másik orvos adataiba, akkor azzal már büncselekményt követ el.

2. Ha BÁRKI (akár a te orvosod, akár a férjed ismeröse) az adatlapon feltüntetett diagnózist idegennek kiadja, azzal megsérti az orvosi titoktartést, és emiatt fel lehet jelenteni.

3. Ha egy kisgyereknek idönként baja van (piros popsi, nátha, stb), az nem ok arra, hogy az anyát leminösitsék.

4. Az anyától nem veszik el ok nélkül a gyerekét, föként ha az apa eleve nem foglalkozott soha vele.


Szóval emiatt garantáltan nem veszik el töled a gyereket, viszont a telefonok meg emailok miattt jelentsd a rendörségnek, ugyanis ez zaklatásnak minösül. Ha ezeket megemlited, akkor ez is ok arra, hogy semmi esélye se legyen a gyereket megkapnia, ez a te javadra jelent plussz pontot.


Ami meg a közös hitelt illeti, nem fogják kérdezni, hogy belemegy-e, hanem kötelezik arra, hogy fizessen.

2012. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Sajnállak.


Szerintem a hitelt vállad be egyedül ha el tudsz cserébe valami értékeset happolni a férjedtöl. Mert ahogy írod nincs munkája, nem tudja miböl fizetni, úgy is neked kell majd egyedül az egészet fizetni. DE ha van pl egy jobb autója, egy ingatlanja vagy más értéke akkor a félhitel erejéig követeld azt magadnak.


A TAJ-s dolgot meg ne gondolkodj ha ilyen elöfordulhatna akkor a TB bezárhatja a boltját, mert ez teljesen adatvédelmi jogokba ütközne ha ilyen lehetne. Egyetlen doktor sem tud ilyenbe bele nézni. El képzelhetö hogy te a sajátodat saját kódoddal megnézheted, de másét nem.

Ès akármilyen betegsége lehet a gyereknek ez nem ok hogy elvegyék töled.

2012. okt. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A férjemnek nincsen semmije, 400 ezer hitelt meg nem igazán fizetnék vissza egyedül, jelenleg 80-100 ezer forintból élünk ketten a babámmal, albérletben, nem fér bele még a hitel is....


A rendőrségi feljelentésen én is gondolkodtam, de tehetetlenek! Egyszer rendőrt hívtam, mert bemászott hozzánk a kerítésen, akkor is kijött a rendőr (20 perc múlva), és még engem csitított le, hogy ne hisztizzek, hát erről ennyit.

2012. okt. 10. 13:04
 8/19 A kérdező kommentje:

Miután eltartottam 1 évig, és lelkileg, anyagilag, érzelmileg kicsinált, nem szeretnék vele barátságos lenni.


De köszönöm a tippet....

2012. okt. 10. 13:10
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

8-as ne provokáld a népet...


Kérdező! Ennyiért nem veszi el senki tőled a gyereket. Az e-maileket állítsd be spam-nak, így eleve nem kapod meg. Közösségi oldalakról tiltsd le. Csak bíróságon érintkezz vele, és maradj teljesen higgadt. Max. megemlítheted a bírónak a fenyegető leveleket stb. De az a legjobb, ha minél előbb megszabadulsz tőle, ez egy beteg ember.

2012. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Már mindenhonnan kitiltogattam, de tudja, hol lakom, múltkor fél napot állt a kerítésemnél, felhívtam a rendőrséget, azt mondták, az közterület.
2012. okt. 10. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!