Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Normális, ha az elvált szülők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha az elvált szülők együtt vesznek ajándékot a gyereknek, és együtt is adják oda?

Figyelt kérdés
Ha már nincs közük egymáshoz, és külön ünneplik a karácsonyt, akkor nem fura, hogy ilyenkor mégis összejönnek?
2012. okt. 25. 21:12
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
82%
Először azt akartam írni, hogy nem fura. De mikor olvastam, hogy neki ott vagy te, akkor már úgy gondoltam, hogy ha megengedhetitek magatoknak, hogy az apuka ne szálljon be az ajándékba (gondolom ilyenkor nagyobb értékűt vesznek, azért is fognak össze??)akkor tényleg felesleges.
2012. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
új még nekem a helyzet, és azt gondoltam, hogy a gyerekek velem, és az anyjukkal ünnepelnek, és aztán külön az apjukkal, de így hogy összejárnak, hétköznapokon jó vagyok, de a karácsonyt együtt ünneplik apa, anya, gyerekek, és meg addig menjek a piacra? ok, hogy a gyerekek..., de már szétváltak útjaik, ennyi erővel vissza is költözhetne, hisz ha csak a gyerek érdekét nézzük...
2012. okt. 25. 21:27
 13/47 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem, hogy az új párnak végülis mi köze van egy karácsonyi ajándékhoz. Apa-anya így, mint apa-anya, örökre egy pár maradnak. Szülők. A gyerekük szülei, nem tőlük váltak el és nem szűntek meg apának és anyának lenni. Persze, hülyülhetnek, hogy külön ajándékot vesznek, vagy külön-külön adják oda, de mégis miért? Ennek maximum akkor van értelme, ha annyira gyűlölik egymást, hogy összevesznek a gyerek előtt. Egyébként teljesen normális, sőt jó megoldás, hogy legalább ilyen alkalmakkor van a gyereknek egy apja és egy anyja egy helyen, egy időben.

Szerintem.

2012. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 évvel ezelőtt váltam el. Minden évben ha nagyobb ajándékot terveztünk a közös fiúnknak akkor azt közösen vettük meg, és közösen adtuk át. A fiam születésnapi partiján mindig meghívjuk az apját és az új családját is.


Azért mert én elváltam a férjemtől az egy dolog. Nem tudtunk tovább együtt élni. De a fiamnak még mindig az édesapja, és bírják is egymást.

2012. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim elváltak, de nincsenek egyáltalán rosszban, viszont apámnak felesége van és egy közös gyerekük, anyámnak barátja, a barátjának van egy fia aki nem velük lakik. Karácsonykor nálunk az a normális, hogy 24-én anyáméknál vagyunk, én, húgom, anyám és a barátja, 25-én meg apáméknál, én, húgom és apámék. Anyám barátja is 25-én megy át a gyerekéhez, vagy áthozza hozzánk - akkor mi már nem szoktunk ott lenni csak anyám és a barátja. Ajándékokat is külön kapunk apáméktól is és anyáméktól is. Esetleg akkor tudom elképzelni, hogy a két szülő együtt van karácsonykor ha 1. jóban vannak 2. egyiküknek sincs új párja.
2012. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is közös ajándékozás van. A volt férjem és a mostani férjem elég jól elvannak egymással. Sőt, én szoktam ajándékot venni a voltférjem második házasságából származó kislányának is. Mi barátként váltunk el, és évente 1 ünnep még nem a világvége ha együtt töltjük.
2012. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
70%

azt hiszem te vagy az apuka barátnője:)

ha el váltak,és megmaradt a barátság,nem haraggal váltak el akkor miért is ne adhatnának ajándékot együtt?

Ha együtt veszik akkor nagyobb ajándékot adhatnak,és a gyerek szemében mindig egy pár ( anya-apa) lesznek:)

én ezt tisztelem bennük:) nem kell irigynek lenni...

2012. okt. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
hát sajnos, itt nem ilyen békés a viszony, folyamatos lelki terrorban tartotta, bántalmazta, és anyagilag is kihasználta. Én azon kívül, hogy elviszi a gyerekeket, és visszahozza, nem szeretném, ha a párom bármilyen kapcsolatot tartana vele. örüljön, hogy nem verem be képét, nemhogy még összejárjunk, nem akarok az esti híradóban lenni. Ez az egyik oka, ami miatt ezt a kérdést feltettem, mondjuk elég fontos infó, elnézést, hogy kifelejtettem.
2012. okt. 25. 21:36
 19/47 A kérdező kommentje:
ja? azt is kifelejtettem, hogy a párom, az elvált feleség
2012. okt. 25. 21:38
 20/47 anonim ***** válasza:
81%

Átérzem a helyzeted. Hasonló cipőben járok, csak én nőként. Tudom, miről beszélsz és hogy miért is esik ez Neked ennyire rosszul. Gondolom friss még a válás. Idővel könnyebb lesz. A kapcsolatunk elején mindig közös ajándékot kapott a gyerkőc, és együtt töltötték a Szentestét. Persze este jött haza hozzám, de az nem ugyanaz. Nekünk egy kicsit más szerep jutott, de attól függetlenül túltettem magam, és az idő telik, ma már nincs közös ajándék, az anyuka megoldja (persze apuka pénzéből, miből másból, ugye?) az ajándékot, mi meg a párommal kitalálunk valami tényleg hasznos és értelmes játékot, amit együtt adunk oda. Karácsony délután megkapjuk a kisgyereket, és több napot nálunk van. Szilveszterkor újra nálunk van persze, mert a gyerek persze fontos, de a szilveszter az szilveszter...

,

2012. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!