Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Normális, ha az elvált szülők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha az elvált szülők együtt vesznek ajándékot a gyereknek, és együtt is adják oda?

Figyelt kérdés
Ha már nincs közük egymáshoz, és külön ünneplik a karácsonyt, akkor nem fura, hogy ilyenkor mégis összejönnek?
2012. okt. 25. 21:12
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
58%
bár az én szüleim lettek volna ilyen kulturáltak!
2012. okt. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
91%
Az hogy együtt veszik meg, együtt adják oda, az normális. De ha jól értem, hogy téged az ajándékvásárlásból is kirekeszt (ergo a gyerek, ha rajta múlik, tőled konkrétan nem kap), és hogy Szenteste, az meredek, mert ti a párotokkal vagytok egy pár, egy család, nem ő az exférjével...
2012. okt. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Bocsánat nem olvastam az összes hozzászólást.

Ez egy nagyon fura dolog!!!!

Veled kellene közösen ajándékot vennie ebben biztos lehetsz.

Nem normális hogy téged kirekeszt és az exével vesz ajándékot.

Mondjuk nálunk rossz a kapcsolat a párom és az exe között.


Nálatok milyen a kapcsolat???

Az is lényeges hogy Te milyen kapcsolatba vagy az exel?

A gyerekek nálatok vannak vagy az exel?

Amikor az ajándékot átadják te is ott vagy???


Bár ez mindenképpen fura... :/

26/N

2012. okt. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
83%

Tehát, a feleség elvált, és együtt él egy másik emberrel. Ezzel a férfival ossza meg az életét, lakását, ágyát, és engedi, hogy nap, mint ez a férfi nevelje a gyermekét. És gondolom ez a férfi is hozzájárul anyagilag ahhoz, hogy a gyermek élete jobb legyen!

Jól értem??

Aztán, ha úgy adodik, ezt a férfit félre teszik, de csak egy kis időre, vagyis mig /részben talán az ő fizujából is/ megveszi az anya és a volt férj az ajándékot, majd közössen megköszöntik a gyereket! Aztán buli után megint előveszik ezt a férfit a sarokból, és mondját neki, hogy te vagy ám a társam, veled élek ám együtt, és neveljük közössen a gyereket!

Tényleg jól értem, hogy ebben a családban ez folyik?

Tanács, te és párod vegyétek meg közösen az ajándékot, és köszöntségek meg a gyereket. Apuka is jöhet hozzátok hisz a gyerek az ővé, azt a pár órát nyeljed le, de legyél te is ott, hisz te vagy a jelenlegi társ.

Ellenkező esetben fuss ebből a kapcsolatból, mert a végén csak egy balek leszel.

2012. okt. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
78%

Válófélben lévő nőként: 11 évet húztam le a férjemmel, bármit is szenvedtem el általa, tőle, attól még egyszer őt választottam, neki szültem gyereket. A gyerek mindig őt fogja az apjának tekinteni. Attól, hogy pocsék férj volt, még nagyon jó apa, ezt el kell ismernem, és nem is szeretném, hogy ez megváltozzon, a saját "sérelmeim" miatt.


Amióta kimondtuk, hogy válunk, azóta nem hánytorgatjuk fel a sérelmeket, hanem próbáljuk úgy intézni, hogy továbbra is normális (baráti) legyen a kapcsolatunk, és a gyermekünk azt érezze, hogy mindkettőnkre számíthat, és attól, hogy nem vagyunk egy pár, még mindketten a SZÜLEI vagyunk. Igaz ez az ajándékokra is: a gyermeknek ez egyfajta stabilitást, biztonságot jelent, hogy a szülei együtt ünneplik őt.

Ne akarj az apuka "helyébe" lépni. Amikor egy gyermekes nővel jöttél össze, akkor tudatában voltál annak, hogy annak gyermeknek van egy apja is, örökre, visszavonhatatlanul. Nyilván nem könnyű helyzet, de tudni kell kezelni, mindannyiótok érdekében! Ne akarj rivalizálni az apával, semmilyen téren, mert annak nem lesz jó vége! Te a párod párja vagy, és nem a gyermek "pótapja" - neki van már egy apja!

Ne nehezítsd meg a párod helyzetét, nagyon instabil most még ez a kapcsolatrendszer, később kialakul, de most még friss a dolog. Tedd félre az egyéni érzékenységet egy kicsit! A Karácsony több napból áll, jut idő mindenkire, de hadd szóljon ez most elsősorban a gyerekről!

2012. okt. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
83%

Hát kedves utolsó nem igazán értek veled egyet...

Ha a költségekbe beszáll az új pár akkor a jóból is kapnia kell!!!

Neked van új párod??

És kirekeszted ilyen szinten??

2012. okt. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
Nem muszáj haraggal elválni. A gyereknek meg továbbra is anyu és apu. Szerintem tiszteletre méltó, ha valaki így áll hozzá, mert első a gyerek. :)
2012. okt. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó: persze hogy tiszteletre méltó hogy elvált szülők a gyermek érdekeit tartják szem előtt. Ritka és irigylésre méltó.

De ha már elváltak és van új társ, akkor az az ember, soha nem lesz a gyermek apja, és ne is törekedjen rá, de mégiscsak napi szinten részt vesz a gyermek és annak anyja életében, ők alkotnak egy családot, ők mondják joban, rosszban, ők gondoskodnak arról, hogy napi szinten legyen kaja, meleg otthon és a gyermeknek mindene meglegyen. És akkor ezt az embert - bizonyos - napokon kizárják az életükből. Ebből vajon a gyerek mit fog leszűrni. Ha felőtt lesz ő is ezt fogja csinálni?

Hazaszól majd a társának baj esetén és kéri a segítségét, ha meg éppen az élet szép..akkor meg félreteszi.

Én nem szeretnék egy olyan kapcsolatban élni ahol megtalálnak ha a romokat kell eltakarítani, azonban ha ünneplésről van szó, akkor meg csak simán félretesznek.

Mert az ilyen szitut nem párkapcsolatnak nevezik.

2012. okt. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Nem kell féltékenynek lenni azért, mert a volt férj-feleség együtt ad ajándékot a gyereknek. Aki ebbe mást is belesző, ami nincs, az nem más, mint féltékeny. :)
2012. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Attól mert volt férj-feleség együtt vesz ajándékot a gyereknek a jelenlegi férj/feleség is részese kell, hogy legyen az ünneplésnek, sőt annak az ünneplésnek kell a legfontosabbnak lenni, akkor valószínűleg nem úgy éli meg, hogy mellőzve van. Mint írtam, attól, mert együtt adnak ajándékot a gyereknek még nem lesz köztük semmi.
2012. okt. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!