Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált apaként mit tennétek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált apaként mit tennétek, ha a gyereketet, aki még csak 3 éves, a láthatás után SOHA nem akarna hazamenni az anyjához, és azt hiresztelné, hogy nem szereti őt?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 21:30
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
91%

Semmiképpen sem adnám a lovat alája, sőt!

Egy három éves még nagyon pici. Nyilván szeret ott lenni, ahol 1-2 napig elkényeztetik, és minden körülötte forog, és "nem akar hazamenni" a mindennapi életbe, ahol nyilván kicsit mások a szabályok.

Ha nálad lenne állandóan, és te nevelnéd, és a mamánál lenne láthatáson, akkor ugyanez lenne pepitában.

2012. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
70%

Cimbora!

A házasságodat kellett volna rendben- tartanod, és nem utólag vetélkedni a gyerek kegyéért. Ha felnő, majd tudni fogja, ki tett érte valamit. Ha jót akarsz neki, ne neveld az anyja ellen. Inkább segíts neki...

2012. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, miért pontozták le az előttem szólót, mikor maximálisan igaza van.
2012. okt. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Azt tudod, hogy bánik a volt feleséged a gyerekkel? Végülis ez volna a mérvadó! Az én lányom 4,5 éves, de volt már nem is egyszer, hogy azt mondta, nem szeret, azért mert éppen nem engedtem meg valamit vagy fegyelmeztem, aztán 1 óra múlva meg már mondta, hogy "anya szeretlek". Szóval egy gyereknél még nincs igazán kialakulva ezeknek a szavaknak az igazi értelme, sokszor kicsúszhat a szájukon olyan, amit "csak úgy" mondanak. Gondolom nálad olyan dolgokat is csinálhat, amit esetleg otthon az anyjánál nem lehet vagy az "újdonság varázsa" mondatja ezt vele. Szóval mindenképp az a mérvadó, hogy a volt feleséged hogy neveli egyébként. Gondolom ezt tudod azért.
2012. okt. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a hozzászóládokat. Természetesen nem nevelem az anyja ellen, sőt, próbálom neki megmagyarázni, hogy ezt miért ne mondja, Nyaralt nálam 2 hétig, utána sem akart hazamenni, aztán meg eltiltották tőlem egy hónapra, mondván, hogy beteg, amúgy meg semmi baja nem volt. 2 hét után is csak nálam akart lenni, utána is. Abszolút nem hiányzott neki az anyja, az anyja sem kereste őt abban az időben. CSak azért kérdeztem, hogy ti mit tennétek, mert nekem a szivem szakad meg ilyenkor, amikor sirni látom, és üt, rúg. A házasságomat nem én tettem tönkre, a feleségem csalt meg, mégis azt mondja a gyereknek, hogy én csaltam meg. Egy 3 évesnek... aki még azt nem tudja, hogy meg kell köszönni mindent, amit kapunk, de azt már tudja, hogy az apja "megcsalta" az anyját. De ez egy mésik probléma. Sajnos a volt nejemmel nem lehet beszélni. Csak a pénzről hajlandóm a közös gyerekünk neveléséről nem. Természetesen ugyanazok a szabályok vonatkoznak a kislányra itt is mint otthon )7 órakor fürdés, utána alvás), csak én nem kiabálok vele, türelmes vagyok. De akkor próbálok vele még többet beszélgetni, háthy megért mindent egyszer...
2012. okt. 28. 07:11
 16/32 anonim ***** válasza:
54%

Ahelyett, hogy itt mindenki osztja az észt (nyilván megint bevadult, sértett anyák), esetleg meg lehetne próbálni komolyan venni a Kérdező problémáját, vagy legalábbis elgondolkodni azon, hogy mi van, ha a gyereknek tényleg jobb dolga lenne az apával. Olyan nehéz ezt elhinni?

Mi is hasonló dolgok miatt kerültünk hozzá, és a legjobb dolog volt, ami csak történhetett velünk.


Kérdező! Olyan NINCS, hogy az anya csak a pénzről beszél veled a gyerekkel kapcsolatosan. Neked JOGOD és KÖTELESSÉGED is mindenről tudni, és neki kötelessége téged tájékoztatni. Ha ezt nem teszi, fordulhatsz bírósághoz, és ebben a helyzetben tedd is meg, mert esélyes, hogy tényleg nincs jó helye a gyereknek - az elmondottak alapján.

De először beszélj egy ügyvéddel, mert te - az érintettséged okán - lehet, hogy nem tudod neutrálisan megítélni a dolgokat.

2012. okt. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Ezeket amiket leírtál nem tudod rábizonyítani? Mert akkor esetleg lehetne indítani újra egy gyermekelhelyezési pert. Sajnos azt nem hiszem, hogy a bíróságon a 3 éves véleményét figyelembe vennék, szerintem ő még túl kicsi ehhez. De ha így áll a helyzet, akkor elhiszem, hogy veled jobb lenne a gyereknek. Nem voltam még ilyen helyzetben, tehát nem tudom mi kell ahhoz, hogy ne az anya kapja.... (Most az ivástól, drogozástól, pasizástól, veréstől és az egyéb szélsőséges helyzetektől tekintsünk el, mert azt tudom, hogy ilyenkor nem az anyának ítélik.)
2012. okt. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó!

Semmit nem kell "tenni", elég az, ha jobb a gyereknek az apánál. Ennyi.

2012. okt. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Megértelek, nálunk pont ugyanez a helyzet. Nálam sem attól függ mennyit van nálam, sőt sokszor nagyon erősen rá kell szólni, mert az anyja mindent megenged neki, én meg nem. Mégis velem akar lenni. Itt ahogy írtad is a türelmen van a hangsúly, lehet mi türelmesebbek vagyunk, mint az anyjuk, és ezt hálálja meg a gyermek.

2012. okt. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Sokkal nagyobb gyerek is odavágja, hogy "nem szeretlek", "utállak", ha valamiért megharagszik.
2012. okt. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!