Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált, válófélben lévő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált, válófélben lévő férfiaktól és nőtől kérdezem: ti ismerkednétek abban az időszakban, amikor már az életközösség felbomlott, de a válást még nem mondták ki?

Figyelt kérdés

Nem visszatetsző ez, hogy egyik kapcsolatból még ki sem lépett teljesen valaki, és máris újat keres? Itt konkrétan tudatos (pl. társkereső) ismerkedésre gondoltam, nem arra, hogy véletlenül találkozom valakivel (arra amúgy is nagyon minimális az esély).

Kort és nemet is írjatok légyszi!


2012. nov. 15. 13:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
miért ne? ... magában már lezárta az előző kapcsolatát
2012. nov. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
tudod a házasság nem a bíróságon ér véget, hanem jóval előbb
2012. nov. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló, hogy már régen megromlott, tehát már évek óta hiányzik a TÁRS az életemből, mégis van bennem egy kis bizonytalanság, hogy ez mennyire elfogadható a potenciális partnerek szemében.
2012. nov. 15. 13:31
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

Ugyan én egyik kategóriába sem tartozom, ne haragudj, hogy mégis írok! Én úgy gondolom, hogy ha te már lezártad ezt a kapcsolatot és úgy érzed, hogy készen állsz egy újabbra, akkor miért ne? Lehet, hogy még nem váltatok el, de ha mondjuk x éve már nem olyan a kapcsolat, amilyennek lennie kellene, akkor nyilván az ember magában már lezárta a dolgot, hiszen ha nem tette volna, akkor miért is akarna elválni?! Viszont az már nem annyira jó, ha mondjuk csak azért szeretnél új kapcsolatot, hogy ne legyél egyedül. Sajnos sok nő abba a hibába esik, hogy egyik kapcsolatból a másikba menekül, csak hogy legyen mellette valaki. Gondold át, hogy lezártad-e már a dolgot a "volt" pároddal és hogy miért is szeretnél újra magad mellett tudni valakit! Igaz, még fiatal vagyok, de én így látom a dolgot.


22/L

2012. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%

Én ismerkedtem, ráadásul úgy, hogy még az anyagiak miatt együtt is éltünk. Vagyis inkább egymás mellett, külön szobában alvással, napi átlag három mondat kommunikációval.


Magunkban már rég lezártuk ezt a témát, nem voltunk már egy pár. És úgy gondolom, hogy a papír ilyenkor is "csak egy papír".

2012. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
az a veszély fenyeget, hogy ha megtudja - és miért is ne tudná meg az új partner - akkor úgy gondolja, hogy csak vigasznak kell
2012. nov. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

# 5: Igen, gyakorlatilag ugyanez a helyzet nálam is. Leírnád, hogy mennyire volt így "sikeres" a társkeresés? Akár privátban is!


# 6: Nem akarom én titkolni egyáltalán, hogy mi a helyzet!

2012. nov. 15. 13:40
 8/24 A kérdező kommentje:

# 6: Ja és igen, pont attól tartok én is, hogy azt gondolja, csak vigasznak kell, pedig azon az időszakon már rég túl vagyok, amikor vigaszra szorultam (volt olyan, persze!)

A válásról már döntöttünk, meg is egyeztünk mindenben, nem egymással tervezzük életünk hátralévő részét, de nyilvánvalóan nagyon hiányzik egy TÁRS.

2012. nov. 15. 13:42
 9/24 anonim ***** válasza:
Manapság az sem ritka, hogy két ember már hosszú évek óta külön van, mire hivatalosan is elválnak. A baráti körömben van olyan "házaspár", akik 8 éve külön vannak, azóta már mindkettőnek van párja, sőt a férjnek gyereke is, és papíron még mindig házasok. Eddig nem merült fel semmi, amiért rendezni kellett volna jogi úton is a kapcsolatukat.
2012. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
én sem vagyok érintett, de attól függ, szerintem, h melyik fázisban történik a válás. ha éreznek még valamit egymás iránt a felek, csak belátták, h nem működik a házasság, akkor el kell telnie egy kis időnek, amíg kiheverik és készen állnak az új kapcsolatra. de gyakran a házasság már rég véget ér érzelmileg, mire beadják a válókereseetet. ilyenkor már rég lezárták a felek a kapcsolatot (akát évekkel azelőtt), még ha történetesen végig együtt is éltek. akkor szinte azonnal tovább tudnak lépni és meg is születik bennük az igény az újrakezdésre, egy új társra. az adott történet számít, nem a válás kimondásának időpontja.
2012. nov. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!