Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált, válófélben lévő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált, válófélben lévő férfiaktól és nőtől kérdezem: ti ismerkednétek abban az időszakban, amikor már az életközösség felbomlott, de a válást még nem mondták ki?

Figyelt kérdés

Nem visszatetsző ez, hogy egyik kapcsolatból még ki sem lépett teljesen valaki, és máris újat keres? Itt konkrétan tudatos (pl. társkereső) ismerkedésre gondoltam, nem arra, hogy véletlenül találkozom valakivel (arra amúgy is nagyon minimális az esély).

Kort és nemet is írjatok légyszi!


2012. nov. 15. 13:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Valaki írta hogy a házasság nem a bírói válás kimondásánál ér véget hanem jóval előbb. Ez igaz is meg nem is, mert inkább azt mondom hogy jóval később. Mert lehet hogy válni akarsz, meg is teszed, jól is döntesz, de még sok idő kell mire az egészet fejben rendezed. Akkor mikor is történik meg a válás? Ennek az egész papíros dolognak nincs értelme. SEm a házasságnál sem a válásnál. Mindkettő csak papír, a lényeg amit belül érzel. Én már rég társkeresőztem amkor még együtt éltem a férjemmel de már külön szobában, várva a tárgyalást. Nincs jelentősége szerintem, ne vessz el a részletekben, inkább azon törd a fejed, hogy te miben vagy hibás, amit majd jobban szeretnél csinálni a következő kapcsolatodban.
2012. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
11: Az utolsó gondolattal maximálisan egyetértek, erre a pontra már eljutottam. Tudom, hogy milyen hibákat követtem, követtünk el, át is beszéltük már a leendő exférjemmel :) és azt hiszem, mind a ketten tanultunk belőle - én legalábbis biztosan. Az tuti, hogy egy következő kapcsolatban ezeket a hibákat már nem szeretném elkövetni. Majd követek el újakat. :)
2012. nov. 15. 15:21
 13/24 anonim ***** válasza:
9%

Nekem alapból nem kellene elvált ember. Mármint komoly kapcsolatra. Futó kalandnak bárki jó, de komolyra azért olyat választok, aki lehetőleg gyermektelen és nem volt még nős.


Talán azt hiheti az új partner, hogy az exedet akarod bosszantani, vagy hogy hazudozol, mert sokan adják ki magukat válófélben lévőnek, holott eszük ágában sincs válni.


Az is azért számít, hogy még el sem váltál, de máris új kellene. Nem akarok bunkó lenni, de megbízhatatlanságra utal és gyenge jellemre.


Remélem nem bántottalak meg, csak őszinte voltam.

2012. nov. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
# 13: hát ez az, hogy pont az ilyen véleményektől tartok. :(
2012. nov. 15. 17:52
 15/24 anonim ***** válasza:
Szerintem aki ennyire korlátoltan gondolkozik, azzal úgysem járnál jól hosszú távon. Sokkal könnyebb és jobb egy nyitott és toleráns emberrel együtt élni.
2012. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem korlátolt, hanem egyszerűen nem vagyok liberális ebben a kérdésben.

Elvárom azt, hogy aki engem feleségül vesz, annak én legyek az első. Velem élje át ezt az élményt először, és nem akarok második lenni. Jogom van ahhoz, hogy én legyek az első, én is ezt adom.


Más gyerekét meg sosem nevelném. Mindenki nevelgesse a sajátját, nekem eszem ágában sincs máséhoz. Szóval kizárólag gyermektelen jöhet szóba. Ezzel sokan vannak így, még olyanok is, akiknek a válás nem probléma. Viszont szerintem a kérdezőnél ez nem áll fenn.

2012. nov. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Én 18 évig éltem együtt a férjemmel, volt sok jó és rossz dolog az életünkben, de 2-3 éve már nagyon megromlott minden. Persze ő ezt nem vette észre, vagy csak nem akarta...Van három közös gyermekünk, miattuk nem akartam elválni. Már több, mint két éve külön élünk, válófélben vagyunk, mindkettőnknek lett társa.
2012. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
# 16: Azért egy megromlott házasság után másképp látnád a dolgot...
2012. nov. 15. 22:13
 19/24 anonim ***** válasza:

Nem.

Én hiszek a házasságban. Ez a válás dolog nálunk sosem volt divat. Nincs is elvált ember a családomban,minden házasság tökéletesen működik.

Többek között azért is van ennyi válás, mert sokan nem látják maguk előtt a mintát, mert az ő szüleik sem voltak együtt.

Aki látja miért kell küzdeni, milyen eredménye van, az kicsit másképp áll a dologhoz.


Na persze ha elvált nő lennék nekem sem lennének olyan igényeim, hogy kizárólag agglegénnyel kötöm össze újra az életemet, de hajadonként úgy gondolom ehhez jogom van. A gyermektelenségben biztos vagyok, hogy később is feltétel lenne, nem bírom más gyerekét, soha nem lesz közöm hozzá, nem tudok rá úgy nézni és ez hosszú távon neki és nekem is árt, annyira meg nem vagyok szívtelen, hogy egy gyereket megbántsak, csak mert nekem nem megy.



Szóval a lényeg, hogy nem mindenki egyforma. Az én szememben a házasság szent, ezerszer átgondolom kinek mondok igent, de azt teljességgel komolyan gondolom, és ha kell a végsőkig küzdök érte.

2012. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
# 19: Az én családomban sem volt válás, 4 év együttélés után házasodtunk, utána rögtön megromlott, de én még 7 évig küzdöttem...
2012. nov. 15. 23:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!