Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Par honapja Floridaba mentem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Par honapja Floridaba mentem ferjhez, nehany napja kiderult hogy a ferjemnek nagy osszegu hitel van a hazan. A kerdesem az hogy hazassagi szerzodes hianyaban, ha valasra kerulne a sor mire szamithatok a vagyonmegosztasnal itt?

Figyelt kérdés
A hitelet a hazassagunk elott 5 evvel megelozoen vette fel a hazra.

2012. dec. 15. 17:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
25%
miért agyalsz a váláson?
2012. dec. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Igazad van nem merek epiteni az itt elhangzott valaszok alapjan, de azert koszonom.... Az utolso kerdezonek, nem akarok valni en vele tervezttem az egesz eletem, de amikor valaki az elejen egy ekkora dologban hazudik neked.... mar nem tudom mire szamithatok a jovoben ....
2012. dec. 15. 19:00
 13/29 anonim ***** válasza:
71%

Szia, én elég jól tudok angolul és rákerestem, ezt találtam:


[link]


"In Florida, any debt incurred before the marriage is considered non marital and will not necessary be the liability of the other spouse."


röviden: ne aggódj

2012. dec. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódjon?? Ott van az a kis szócska, tudod, a "necessary"...

Én azért aggódnék, amíg nem járok jobban utána a konkrét helyzetnek, annyi szent.

2012. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
En is probaltam utana olvasni mar,de mindig ott van a necessary szo.... koszonom a valaszokat
2012. dec. 15. 21:16
 16/29 anonim ***** válasza:
Háááát...ha szerelemből házasodtál, akkor tudod, jóban-rosszban, míg a halál...Most a rossz van.
2012. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Itt nem a rosszal van a problema, hanem azzal hogy hazudott es a bizalmam mar nem 100%.... Azert erdekel, hogy mi varhato mert mit csinalok akkor ha tegyuk fel par ev mulva el akar valni tolem es "ram akar hagyni" sok sok tizezer dollar hitelt......
2012. dec. 15. 22:32
 18/29 anonim ***** válasza:

Bár nem ismerem a floridai jogot, nem tartom valószínűnek, hogy téged felelőssé tehetnének a tartozásért, ha másért nem, mivel nem tudtál róla! Azt írtad, hogy a családjában más sem tudta, így tanukkal is viszonylag könnyen tudnád bizonyítani, ha válásra kerülne a sor.


Egy jogász

2012. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%

A legbiztosabb az lenne, ha kötnétek egy szerződést (vagy adna ő egy nyilatkozatot), hogy a tartozás csak az övé.

Valahogy azt is rögzíteni kéne, hogy a jövőre nézve esetleg felhalmozott tartozások se hulljanak a nyakadba - persze nem így, mert - gondolom - ilyen egyszerűen ez nem megy, de valami házassági vagyonjogi szerződés biztosan létezik ott is.

De hát a fene tudja tényleg a floridai jogot.

Már harmadszorra írom le, hogy el kell menned ott egy ügyvédhez, akkor is, ha nem akaródzik a dolog. Innen konkrét segítséget hiába vársz.


Szintén jogász

2012. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Hát ezt Amerikában kéne kiderítened, mert az ő jogrendszerük teljesen különbözik a hazaitól. Biztosan van v.milyen jogsegély iroda, ahol ezt neked megválaszolják (ott eléggé elterjedtek az ilyen profilú irodák).


Itt úgy van, hogy a házasság előtt szerzett vagyon külön vagyonnak számít, mindegy, hogy az adósság, vagy örökség.

2012. dec. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!