Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi lesz ennek a vége? Most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz ennek a vége? Most lesz a vagyonperem. A többi lent.

Figyelt kérdés

Már régen írtam ebben a témában, de most eljött az idő.

Tehát: a volt férjemmel 2004-ben néztünk egy házat. Amit hitelre ő megvásárolt 2004 szeptemberben. x összeg önerőből és a többit hitelből. 6 hónapra rá összeköltöztünk 2005- ben megesküdtünk és együtt fizettük tovább a hitelt. Majd ez lejárt és vettünk fel lakásfelújításra amiből pöpecül megcsináltuk a házat. Autót vettünk hitelre. 5 év és 9 hónap után elváltunk, nekem kellett mennem a házból, visszatértem másnap de már lecserélte a zárakat és nem tudtam semmit elhozni, személyes dolgokat sem . Mik az esélyeim? mire számoljak?


2013. jan. 14. 13:28
 1/7 A kérdező kommentje:
csak röviden írtam , le hogy mi volt ez ennél velősebb.
2013. jan. 14. 13:29
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, de remélem megüti a bokáját. Mi az hogy nem viheted el a személyes dolgaidat? A te dolgaidat!

Majd írd meg mi történt, jó? Remélem sikerül valami olyat elérned, amivel elégedett lehetsz!

2013. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát nem sok pénzre számítok, de már 2 éve külön élünk, másfél év volt csak a gyerekelhelyezés, de itt a vagyonnál sincs megegyezés. ő van a házban, ő használja a kocsit, és minden ingó dolgunkat. kifizettem egy hitelt amit a garázsra vettünk fel ( :) az is ott maradt, ) .
2013. jan. 14. 13:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom. :/ Mindenesetre továbbra is remélem, hogy boldogulsz mindezek ellenére is. :)
2013. jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Leülsz az ügyvédeddel és számoltok.Házasság alatt fizetett hitel+autó hitel. Ezeknek a fele neked jár.Természetesen a közösen szerzett tárgyak,pl hűtő,tv....mai értékének fele is jár.A személyes tárgyaid neked járnak. Az ügyvéded az igényedet először elküldi az ex ügyvédjének,hiszen megállapodhattok.Ha ez nem hoz eredményt továbbítja a bíróságnak . A bíróság dönt,de ez időbe telik,és ugye az ügyvédi költség nem kevés. A követelésed egyébként jogos.
2013. jan. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2004-ben már házasok voltatok?


Mert akkor:

- Ház fele a tied (kivéve, ha a férjed különvagyonból fizette az önrészt. Ha így történt akkor a befizetett hitelösszeg fele a tied)

- Az autó fele a tied

- A házon történt értéknövelő beruházás (felújítás) költségének fele akkor is téged illet, ha esetleg különvagyonnak minősül az ingatlan

- A saját vagyontárgyaidat el kellett volna hoznod, így utólag nehéz lesz bizonyítani azok értékét, ha már nincsenek meg.

2013. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem tudtam elhozni a dolgaimat, csak a ruhák egy részét és a fiamat. azt sem tudtam hol fogunk aludni, másnap mentem volna pakolni de már nem az a zár volt :( minden megvan a mai napig úgy ahogy ott maradtak. 2004 júl. ban költöztünk össze és 2005 árc ban házasodtunk, ezek után fizettük együtt az ingatlant közösen.
2013. jan. 16. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!