Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Maradjak, vagy költözzek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradjak, vagy költözzek?

Figyelt kérdés
Áprilisban leszek 16 éves. 2 éve költöztünk egy nagyobb városba mivel egy faluban laktunk előtte. Szüleim elváltak azért költöztünk. Anyukámmal élek de nem birom a városi életet, nincsenek barátaim, nem idejárok suliba... Anyának nem akarom megmondani, hogy vissza akarok költözni mert félek hogy mit mond ( azt tudni kell hogy apumnak lett egy kapcsolata azóta és lett egy öcsém is, én őket kicsivel jobban szeretem --> nem azt mondom h anyát nem szeretem de á nem tudom mit tegyek.

2013. jan. 20. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Kicsit szedd össze magad!

16 évesen már nem vagy kisgyerek. Sajnos az életben számtalanszor lesz még úgy, hogy rossz környezetbe kerülsz, de nem menekülhetsz. (Pl. munkahelyen.)

2013. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jójó de akkoris ez most nem volt nagy segítség :( nem tudom sokkal jobban szeretnék ott lakni ott vannak a régi barátaim minden... nembírom itt csak anyát nem akarom megbántani
2013. jan. 20. 18:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem volt nagy segítség, de ennél jobbat nem tudok mondani.

Esetleg vissza lehetne költözni a faluba külön apudtól, de gondolj bele, hogy milyen rossz lenne anyudnak: látni apudat mással... és a falu is a szájára venné.


Te meg 16 leszel. Egy városban sokkal jobbak az esélyek a továbbtanuláshoz, és a munkakereséshez. Több lehetőség van. Naaa??? Jobb már? :)

2013. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
jobb de mondjuk nem külön akarok költözni szóval én apumhoz akarok visszaköltözni de anyának is van valakije + még van egy nagyobb bátyám is ő 20 éves csak az a baj hogy mikor ideköltöztünk senki nem kérdezte meg hogy kivel akarok maradni :/ ez a bajom és én nem akarok itt lakni bármilyen messziről bejárnék a továbbtanulás miatt de félek ha beadom ezt anyumnak nem tudom mit szól hozzá ezért segíts hogy hogyan csináljam és mit ...
2013. jan. 20. 18:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt anyud mit szól hozzá, másrészt apud. Mert én biztos nem örülnék, ha a férjem előző házasságából született lánya hozzánk költözne. Hiába az apud, de az új nőé a háztartás, ő főzne, mosna rád, stb. Ki tudja mit szólna.
2013. jan. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
erre nem is gondoltam :/
2013. jan. 20. 18:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem első körben beszélj erről apukáddal négyszemközt. Ő meg tudja így fontolni, hogy az ő részéről ez megoldható-e, akár beszélhet a párjával is, mit szólna hozzá. Elmondhatod neki, hogy jobban szeretnél itt élni, de egyelőre anyukádnak ezt még nem mondtad, mert fölöslegesen nem szeretnéd őt felidegesíteni. Ha ő és a párja úgy gondolják, mehetsz oda lakni, akkor beszélj anyukáddal is róla.


Anyukádnak meg ne azt mondd, nem szereted őt. :) Arra kell hivatkoznod, mennyire hiányzik a régi környezeted, apukád, a barátaid. Előbb vagy utóbb úgyis kirepülnél, biztos ő is barátkozik már a gondolattal, hogy egyszer külön fogtok élni tőle, elég nagy vagy már hozzá. Szerintem ezen nem sértődne meg, bár biztos hiányozni fogsz neki. Mégse egy ismeretlennel élnél, hanem a saját apáddal, biztosan tudja ő is a lelke mélyén, hogy hiányzik nektek az apukátok is.

2013. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért ne aggódj, ha van elélg hely náluk, és nem viselkedsz bunkón, akkor biztos szívesen látnak apukádék :)


Nézd, ha anyukádnak van valakije, akkor nem lenne magányos nélküled, szóval szerintem annyira nem lenne jogos ha rossz néven venné. Szerintem egyenesen mondd meg neki, hogy nincs vele semmi bajod, és szeretsz anyukáddal lenni, de messze van a suli, és ott vannak a haverok, ezért szeretnél visszaköltözni. Lehet hogy először nemet mond, de biztos átgondolja. Amúgy 16 éves gyereknek van beleszólása abba hogy kinél lakjon. nyilván nem akarsz anyukáddal összeveszni, de ő se legyen annyira önző, hogy maga mellett tart, ha egyszer nincs rá indoka hogy miért teszi.

2013. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
fu köszönöm ez nagyon jó beszéd volt :) ezt megfontolom akkor előzször apával beszélek. köszönöm szépen
2013. jan. 20. 18:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Írj majd, hogy hogy alakulmak a dolgok!

Szorítok!

2013. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!