Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit kezdjek a magamban cipelt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek a magamban cipelt dühömmel?

Figyelt kérdés

Egy éve hogy elváltam, és akkor nem ordibáltam ki magamat vele. Az akkor felhalmozódott düh azóta is bennem van.

Intenzíven sportolok, és van hogy kimegyek az erdőbe és ki kiabálom magamat, de belül továbbra is vádaskodom és gyűlölködöm.

Legszívesebben leordítanám a fejét, mert még mindig nagyon fáj amit tett.

Most nem a válást akarom tárgyalgatni, hanem azt, hogy ezt a dühöt, ezt a fájdalmat hogyan adjam már végre ki magamból. Van néha egy, egy nap, amikor úgy érzem, na végre sikerűt, de aztán kiderül hogy mégsem.

Tudnátok ötleteket adni? Mert ezzel csak magamnak ártok.


2009. szept. 1. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
És miért nem ordítod le a fejét?? Bármit kitalálhatsz, de a végső megnyugvást úgyis csak ez hozná meg! Mondd el neki, mennyire fáj amit tett, és hgy mennyire gyűlölöd érte. Nem kell megvárnod a válaszát, nem konfliktust akarsz megoldani, "csak" levezetni a feszültséget. Ha nem mered megtenni, végső esetben fordulj pszichológushoz.
2009. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elköltözött külföldre.
2009. szept. 1. 21:59
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

próbálj meg elérhetőségét találni. Én amúgy elkezdenék videónaplót vezetni, ha egyszer lesz valami elérhetőségem felé, akkor kapja meg a velősebb naplórészleteket.

A másik: amíg nem bocsájtasz meg neki, valószínűleg cipelni fogod ezt a keresztet:( ez a legnehezebb... a megbocsájtás. Erről mit gondolsz?

2009. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Elozokhez csatlakozva annyit mondanek, hogy haragudni, gyulolkodni 10x akkora energiadba kerul, mintha siman azt mondod, megbocsajtom, elfelejtem a multat es batran emelt fovel tovabb lepsz...

Sok sikert!

2009. szept. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hányszor mondtam már, megbocsátok, de aztán tovább dühöngök és a legrosszabbakat kívánom neki.

Mások hogy tudnak megbocsátani?

2009. szept. 1. 22:29
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Engem nem a parom hagyott el (szerencsere), de oriasi csalodas ert a nyaron, egy olyan emberben csalodtam akiert tuzbe tettem volna a kezem...honapokig nem beszeltunk, aztan vettem egy mely levegot es irtam neki...faj, de tovabb leptem, es soha tobbet nem emlitem hogy csalodtam...talan nem lesz mar ugyanaz, de nekem konnyebb!
2009. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
* elozo voltam
2009. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Velem írtó undorító és igazságtalan volt valaki. Gondolom veled is ez a helyzet, már nem az érzéseidnek (hiszen akkor nem látnád ennyire objektíven, hogy ez a gyűlölet rossz és felesleges), hanem az igazságérzetednek fáj! Én olyan típusú ember vagyok, aki egy bizonyos határon túl nem tudok megbocsátani és igazán nincs is kedvem ebbe energiát feccölni. Egyszerűen leírom az illetőt, de előtte rendezem magamban és nem adom meg neki az esélyt, hogy ne hallja a véleményem. Egyszerűen globális értelemben nem lenne fair, hogy egy féreg ne tudja, hogy az. Én a fenn említett illetőtől nem tudtam aludni és émelyegtem az undortól. Aztán megfelelő zene mellett elkezdtem írni a levélkémet. Kényelmesen, NAPOKIG! Mindent átgondolva, úgy hogy sok elfeledettnek vélt fontos apróság beugrott. Volt időm kijavítani a hibákat, összefűzni szinte már novella szerűen, a leghatásosabb szavakat és kifejezéseket kiválasztva. Közben nyilván sírtam, dühöngtem, sajnáltam magam, de azt is átgondoltam, hogy miben voltam én hülye, esetleg hibás. Egy hétig tartott, úgy, hogy hagytam nagy szüneteket. A végén már el se kellett volna küldenem, mert helyére kerültek a dolgok és eltettem az illetőt a leírtak mappába. (amúgy wordbe írtam, aztán másoltam be és még csatoltam is, a tárgy: nem tom elmered-e olvasni, de hajrá). A küldés gomb előtt, mégis jött az adrenalin, de muszáj megtenned. Az én girnyóm, amúgy egy agresszív állat, de nem mert visszaírni. EGy ideig gondolkoztam, hogy megkapta-e, kb. két hétig, aztán elkezdtem olvasni, meg barátokkal találkozni és elfelejtődött, mostmár csak néha jut eszembe és akkor is közömbös.
2009. szept. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Jó neked. Sajna személyesen nem érem utol, a telefont leteszi ha felhívom, az email címét megváltoztatta. Szóval sikeresen elbujt előlem. Tetszik, hogy ki írtad magadból, és el is küldted, de gondolod, hogy el is olvasta?

A szívem, elégtételt vár megbocsátás helyett. Pedig megbocsátani kellene, mint cipelni magamban ezt a haragot.

2009. szept. 2. 08:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is jól tele voltam fájdalommal, maró dühvel, elárultsággal és nem bírtam magamban tartani. Én jól leordítottam a fejét az ex-nek, többször, ám mivel az indulat elvakított, utólag úgy tűnik, ezzel csak igazolást gyártottam neki, hogy megszabadult a "hisztérikától". És szégyelltem magam, jó lett volna inkább méltóságot tartani. Más hasonló helyzetben azt éreztem, barátoknak, naplónak öntögetni a szívem sokkal hasznosabb, mert lassan azért csak csitul majd az egész, és hülyét sem csinálok magamból (szerintem tök megalázó, ha már a telefont nem veszik fel nekem, nem akarnám ezt mégegyszer magamnak).

A sport és erdőben ordítás tök jó, szerintem jól csinálod. De ha mély a seb, az nem fog két nap alatt elmúlni, adnod kell időt magadnak elgyászolni az egészet. Ha marhán nem bírsz vele egyedül, hívj segítségül pszichológust, menj el egy drámacsoportba, ott segítő közegben ütheted a párnát az ex feje helyett és tök jól jössz ki belőle.

2009. szept. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!