Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 6 év élettársi viszony után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

6 év élettársi viszony után vagyonmegosztás kaphatok valamennyit?

Figyelt kérdés
6 éve élek élettársi viszonyba a párommal van egy 5 éves közös kislányunk. A lakást 7-éve hitere vettük de sajna az ö nevére került mert ö vette fel a hitelt 6-éve közösen fizessük. Terhességem óta csal. Most lépni akarok albérletbe a lányommal. Bíróság megalapította a gyerektartást és most a vagyonmegosztást akarom. De sajna a lakcímem nem szol oda 6-éve de ügyvéd által írott papíron áll hogy 6-éve élünk együtt amit az élettársam is alá írt. Ez elég bizonyítani az éle társi kapcsolatot?
2013. febr. 11. 21:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%
Én sem azt mondtam, hogy a kérdező olyasmit követeljen, ami nem jár neki. De a gyereket nyilván közösen tervezték, és csinálták, tehát valakinek fel kellett adnia a kenyérkereső munkáját, mert egyedül mégsem hagyhatták otthon. Hogy ezt a tevékenységet pillanatnyilag mennyi pénzzel dotálja az állam, az nem a kérdezőn múlik. Ettől még joga van a közös vagyonból annyit kérni, amennyi törvényesen jár.
2013. febr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%
Persze, joga van ahhoz a 200hoz, amit megítélnek neki, mert kb ennyi lesz a jövedelmek arányában. Az egy dolog, ki adja fel a munkáját, ezért nem kell elválni, nem arra találták ki a házasságot.
2013. febr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ez már a sokadik ilyen kérdés. Oké, elfogadom, hogy valaki nem veszi annyira komolyan a kapcsolatát, hogy elég legyen az együtt élés a házasság helyett. De akkor könyörgöm miért törlesztenek közösen hitelt és vállalnak gyereket egy bizonytalan és minden felelősséget mellőző kapcsolatba??? Mert, ha annyira nem biztos a kapcsolatába, hogy megházasodjon, akkor még tetejébe gyerek meg hitel...felelőtlen dolog és megvan az ára sajnos...


24N

2013. febr. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az élettársi kapcsolat és a házasság sok mindenben más. Tipikusan ilyen a vagyonszerzés is, ezért a lakás mindenképp az ő nevén marad, te tulajdonrészt nem szerzel, ellentétben a házasság esetén. Így neked onnan el kell menned, de a közösen fizetett hitel felét ki kell fizetnie neked, ha valóban élettársi viszony volt, tehát fennállt a vagyonközösség is.
2013. febr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

# 11/15


Persze az apa is feladhatta volna a munkáját, lehet szívesen ment volna gyedre. Nem is egy évig hanem a rendes másfél évig kaphatta volna a gyedet, de valószínűleg éhen haltak volna a férfi 70%-os fizetéséből meg a nő munkanélkülijéből.

2013. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm aki meg védet.Bizonyára egy férfi írta...Az hogy én a lakást amit együtt fizetünk én rendeztem be én tetem rendbe teljesen nem számít semmit és hogy a gyerekét neveltem és főztem mostam rá az se jelent semmit.Csak hogy az ö nevén van én én mehetek utcára a gyerekemmel együtt hát szép.....Mellesleg üzenem az egyik írónak hogy igen az ilyen embereket akik a tönkreteszik egy család életét és a gyermekét is képes el lökni más nőkért mert kell a kaland az igen Ki kel semmizni ahogy csak lehet én ki csikarom ahogy csak lehet teljesen!!!!!!!!!! :)
2013. febr. 12. 20:23
 17/21 A kérdező kommentje:
Aki pedig azt írta pénzéhes ribi...Szerintem magadból indulsz ki.Remélem sose lesz gyereked te szerencsétlen mert akkor az állam tart el téged is.Ha valaki nem értené hitelre vettük együtt a lakást és együtt fizettük nekem is volt Gyedem amiből évekig a drága élettáram is evett.......
2013. febr. 12. 20:27
 18/21 anonim ***** válasza:

És erre nem gondoltál akkor, amikor nem akartatok megházasodni és nem jelentkeztél be sem?

Viszont én még valamit nem értek. Azt írtad, hogy "6 éve élek élettársi viszonyba a párommal" és "a lakást 7-éve vettük". Namármost hogy vehettétek közösen, ha csak rá egy évre kezdtetek el együtt élni. Mert nekem ebből az jön le, hogy a volt párod vette a lakást és te most ezt is úgy akarod beállítani, hogy közös. De ha neked ez annyira fontos, akkor tényleg nem értem, hogy miért nem érdekelt addig, amíg tehettél volna is valamit.

2013. febr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az lehet kisemmizni akinek van valamilye. Nem tudom mennyi volt a gyed-ed de a max. gyed 120. ezer körül van, ezt kaptad maximum 1,5. évig majd az alanyi jogon járó gyest 1.5 évig ami 28000Ft. Ez azért nem nagy pénz, te is tudod. Menj keres ügyvédet de többet fog elvinni az ügyvéd mint a pénz amit megítélnek.
2013. febr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
49%

"Aki pedig azt írta pénzéhes ribi..."


Kérdező!

Felhívnám a szíves figyelmedet arra, hogy a válasza: 100%-osan HASZNOS jelzést kapta!!


VAGYIS IGEN SOKAN EGYETÉRTETTEK A MEGÁLLAPÍTÁSÁVAL!!

Az meg, hogy találva érzed magad és nem tetszenek a válaszok, a magánügyed!!!

2013. febr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!