Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem beperelt, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem beperelt, mert szerinte nem a gyerekekre költöm a gyerektartást. Milyen számlákat lehet ilyen esetben bemutatni a bíróságon?

Figyelt kérdés

4,5 éve váltunk el és mivel a férjemnek nagyon jó fizetése van, megítélték két gyerek után a 2*40000Ft összegű gyerektartást. Egyszer már próbált csökkentést kérni, de nem módosították az összeget. Most ez az újabb próbálkozása. A gyerekek most 5 évesek egy fiú és egy lány.

Milyen számlákat mutathatok be ebben az esetben? Elég pl boltból a blokk, nyugta vagy kifejezetten számlát kell kérnem? Kell-e külön orvosi igazolást kikérnem, ha ilyen jellegű számlákat is bemutatok (gyógytorna, fejlesztés, élelmiszerek, cipők, gyógyszerek)? Ha nekik veszek valamit, azt kérjem ezután külön számlára/blokkra vagy mehet a mieinkkel egyre, csak jelöljem be, hogy ez az ő részük? A közmű számlákat is bemutathatom?



2013. febr. 25. 06:55
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
31%
A másik, amit nem értek: ki a ráknak törik le a keze attól a kemény FÉL ÉV munkától, ami a gyedhez kell?! Ennyire hogy lehet lustának lenni?!
2013. febr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
66%
Nem fél év hanem egy év 365 nap kell hozzá, de teljesen igazad van. Egy év munka szülést megelőző két évben nem nagy karrier, aki akarja az megtudja csinálni.
2013. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
90%

havi 30 000.- kapok a két gyerekre

szal abból nem telik luxuscikkekre....

tény van h panaszkodnak a gyerekek de sajna akkor sem veszem meg neki a 50-100 000.- mobilt és nem engedem h havi 1500.- fölé menjen a feltöltés, nem veszem meg neki a 5000.- farmert csak mert márkás, és az xbox-ot sem csak mert az apjuknál van...

persze panaszkodnak mint minden tini de az a 30 000.- simán elmegy a ebédre a suliban a bérletre és a feltöltésekre amit meg én kapok fizu + csp az meg a megélhetésre


kiszámoltattam velük mennyibe kerül az élet hát igencsak elcsodálkoztak ...

azóta nem követelőznek (gondolom az apjuk hergelte őket)

2013. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
65%
Én nem ítélkeztem senki felett, leírtam egy adott kérdésre a válaszom. Ha nem tetszik akkor nem kell belekeverni a kérdésbe a te életed.
2013. febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
83%

Azért amikor nekem a gyerekek nyáron alig voltak otthon (nekem dolgozni kellett, ők meg mentek táborba meg a nagyihoz), továbbá az egyik télen egy hónapig hétfőtől péntekig szinte anyukámnál voltak mert taknyosak voltak, akkor azért a rezsin igencsak látszott. Különösen a vízfogyasztáson (fürdés, mosás miatt).

A másik az, hogy a gyerekét egyedül nevelő anyukákat nem igazán csípik a munkahelyen (illetve általában az anyukákat), tehát előmenetelben, fizetésben veszíthetnek.

Gyerek nélkül pedig nem is kellene akkora lakás amiben az ember él, szóval ezért sem tartom reálisnak, hogy az anya fillérre pontosan annyit költsön a gyerekre mint az apuka. Ami pedig megfizethetetlen, hogy az átlag elvált anya szabadsága igencsak meg van nyirbálva, nincs olyan, hogy elmegyek moziba, ide-oda szórakozni, időben-energiában sokkal többet tesz a gyerekért.


Sok apa igencsak megrémülne, ha anyuka közölné vele, hogy akkor nevelje csak a gyerekeket napi 24 órában, tartsa a lavórt éjjel a hányásnak, vasalja az ünneplő blúzt, kösse hajnalig az iskolai tankönyveket, persze nincs párkeresés mert ideje se lesz ismerkedni, ő lelép, csak kéthetente jön jópofizni meg időnként odalök némi pénzt....

2013. febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
12%
Na ja, a vízről nem is beszélve! Egy gyereknek feleakkora kád víz sem kell, mint egy felnőttnek.
2013. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ez az a tipikus eset, ha igazad van akkor tudod bizonyítani is ha meg nem akkor meg is érdemled, hogy csökkentség.

Azért ez tényleg nem kevés összeg, van aki ennyit nem keres egész hónapban, szóval családival és adókedvezménnyel bőven elég 2. gyerekre.

2013. febr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
12:13 ja főleg ha valahol 6 órás minimálnál többért hajlandóak bejelenteni, különben ugyanott van mint ha gyest kapna kb.
2013. febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
Jó persze mindenre lehet kifogást találni. Nem tudom pontosan mennyi a minimálbér de a minimálbér 70% azért szerintem bőven 28.000Ft felett van.
2013. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:

" szóval ezért sem tartom reálisnak, hogy az anya fillérre pontosan annyit költsön a gyerekre mint az apuka." - így van, az sem reális... viszont a helyes megoldás még el sem hangzott, de itt van egész részletesen:

[link]


Ja, és újólag felhívnám a figyelmet a harcias amazonok által a #8-ban már lepontozott TÉNYRE, nevezetesen, hogy hogy a másik fél meg lazán megteheti, hogy elmegy egy szakmailag érdekesebb, ámde fele annyit fizető állásba... és máris teljesen megalapozottan és jogszerűen fognak csökkenni a magas tartásdíjak...

A hosszú távú jó megoldás itt is a kommunikáció és a megegyezés...

2013. febr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!