Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem beperelt, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem beperelt, mert szerinte nem a gyerekekre költöm a gyerektartást. Milyen számlákat lehet ilyen esetben bemutatni a bíróságon?

Figyelt kérdés

4,5 éve váltunk el és mivel a férjemnek nagyon jó fizetése van, megítélték két gyerek után a 2*40000Ft összegű gyerektartást. Egyszer már próbált csökkentést kérni, de nem módosították az összeget. Most ez az újabb próbálkozása. A gyerekek most 5 évesek egy fiú és egy lány.

Milyen számlákat mutathatok be ebben az esetben? Elég pl boltból a blokk, nyugta vagy kifejezetten számlát kell kérnem? Kell-e külön orvosi igazolást kikérnem, ha ilyen jellegű számlákat is bemutatok (gyógytorna, fejlesztés, élelmiszerek, cipők, gyógyszerek)? Ha nekik veszek valamit, azt kérjem ezután külön számlára/blokkra vagy mehet a mieinkkel egyre, csak jelöljem be, hogy ez az ő részük? A közmű számlákat is bemutathatom?



2013. febr. 25. 06:55
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

Az zokni, radir számlája is ide számit, gyógytorna gyógyszerek, amikor kezelésre viszed a gyereket annak az uti költsége, a bkv jegy árával kiszámolod oda visza az utat, osztálypénz, ha az iskola minden gyerektől kér egy csomag fénymásoló papirt annak a szálája is számit...

Mire mindent összeszámolsz böven meglesz az a pénz.

2013. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
71%

46: Az a te történeted, az enyém meg az, hogy a volt férjem rágta a fülem, hogy gyerekgyerekgyerek, ami persze nekem sem volt ellenemre. Aztán a második után kitalálta, hogy inkább bulizna meg csajozna, túl sok neki a felelősség. nulla segítséget jelentett nekem, a női munkák mellett rám maradtak a férfi munkák is mert egy villanykörtét se cserélt ki, a gyereknevelésből annyira nem vette ki a részét, hogy a kisebbik gyerekem két hétig nem vette észre, hogy apuci már nem lakik nálunk. Pedig be lett nekik jelentve, amikor több éves cirkusz, különszobában alvás után végre kirúgtam. És még a számlákba sem adott semmit, se egy bevásárlás, csak reggel elvitte a tejet a gyerekek elől, hogy neki kevesebbe kerüljön a reggeli. Márkás cuccokra mindig jutott neki, meg a csajának ajándékra.

Rugalmas láthatásban egyeztünk meg. Tudod hányszor mondta, hogy inkább nem jön, mert fáradt? Más elvált apa összepisálta volna magát az örömtől, ha akkor látja a gyerekét amikor akarja, emellett nekem is jó lett volna, ha néha el tudok szabadulni és elintézem a dolgaimat, és mondjuk nem két hullafáradt gyerekkel, iskolatáskákkal meg málhával állok 20 percet a postán. De nem, most fáradt vagyok, most nincs kedvem, akkor későn érnék haza, az túl korán van.....


És mégsem mondom, hogy minden férfi szemét. Viszont azt látom, hogy a környezetemben sok anyuka - még akkor is ha együtt él a férjével - rohan, állandóan kapkod, hogy helyt álljon a munkahelyén,a gyereknevelésben, hazafelé bevásárol és cipekedik, és volt olyan, hogy egy anyukának a fia szülinapján én, az idegen anyuka segítettem, mert apuka elment futni. Sok apa a környezetemben - tisztelet a kivételnek - a házasság és együttélés során is annyit csinál, hogy lök haza némi pénzt. Ismerős pár veszekedett, apuka mondta, hogy oké válhatnak, de akkor viszi a gyerekeket. A kisebbik meg rácsodálkozott, hogy de hát apa nem is ismer minket.... (együtt élnek!!!!)


Az én férjemnek a legjobb dumája az volt, amikor az ovis ünnepségen egy apuka megkérdezte tőle, hogy a gyerekünk jár-e úszni. Akkor amúgy még együtt éltünk. Erre a férjem felém fordult és megkérdezte: Jár úszni? És még én voltam a bunkó, aki azt mondta hogy igen, rámutattam a gyerekre és azt mondtam: és ő az, őt kell filmezni.... A másik apuka szakadt a röhögéstől.

2013. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell neki sem tudnia azt, hogy a töltött káposztába kell-e bors vagy nem, bőven elég ha leül az asztalhoz és belapátolja. Szintén nekem sem kell tudni, hogy a villanykörte ilyen vagy olyan, ha felkapcsolom a lámpát, égjen. De a gyereket közösen vállaltuk, egy apának nem csak a nemzéskor van feladata, hanem utána a nevelésben is. Ha ebben nem kíván részt venni, nem foglalkozik a gyerekkel akkor oké, de akkor nem is kell sírni, ha váláskor annak ítélik a gyereket, aki addig is foglalkozott vele.
2013. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

"Nem volt szép dolog kigúnyoltatni a férjed, jellemző női viselkedés, nem is csodálom, ha odébbállt. "


Nem önként és dalolva, úgy kellett erővel kirugdosni, és utána is könyörögte volna magát vissza.

2013. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
21%

Mindenki leírta a saját történetét, szidott itt minden férfit. De a kérdező volt férje fizet 80.000Ft-ot kap 30.000Ft családi plusz 20.000Ft adókedvezményt. Ez 13000Ft bőven elég két gyerekre és az anya még egy fillért nem költött rá. Nő létemre az mondom ezt az összeget én is felülvizsgáltatnám. Mert akinek két gyerekre nem elég fejenként több mint a minimálbér, az tényleg nem jól költi el a pénzt.

Aztán majd én félretennék a gyerekeim taníttatására, jogsira vagy amire tényleg kell.

2013. febr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

Laikus tanácsom:


Mindenről kérj minél több papírt igazolást, akkor is ha nincs is pénzhez köze. Bürokrata világban élünk minél több papírt tudsz felmutatni annál jobb.


És a bírótól se várd el hogy pusztán szavak alapján elhiggye hogy felelős anya vagy s megérdemled ezt a szép magas gyerektartást.

De ha ezt rengeteg papírral igazolod neki akkor nem fog kételkedni.

2013. febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!