Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem beperelt, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem beperelt, mert szerinte nem a gyerekekre költöm a gyerektartást. Milyen számlákat lehet ilyen esetben bemutatni a bíróságon?

Figyelt kérdés

4,5 éve váltunk el és mivel a férjemnek nagyon jó fizetése van, megítélték két gyerek után a 2*40000Ft összegű gyerektartást. Egyszer már próbált csökkentést kérni, de nem módosították az összeget. Most ez az újabb próbálkozása. A gyerekek most 5 évesek egy fiú és egy lány.

Milyen számlákat mutathatok be ebben az esetben? Elég pl boltból a blokk, nyugta vagy kifejezetten számlát kell kérnem? Kell-e külön orvosi igazolást kikérnem, ha ilyen jellegű számlákat is bemutatok (gyógytorna, fejlesztés, élelmiszerek, cipők, gyógyszerek)? Ha nekik veszek valamit, azt kérjem ezután külön számlára/blokkra vagy mehet a mieinkkel egyre, csak jelöljem be, hogy ez az ő részük? A közmű számlákat is bemutathatom?



2013. febr. 25. 06:55
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
40%

# 34/40


Mennyire igazad van.

2013. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
63%
Persze, lehet szépen szónokolni arról, hogy a gyerek mekkora áldás és öröm, tényleg az, de amellett nagyon sok pénz, idő és energia a felnevelésük, akkor is, ha örömmel és önként csinálja a szülő. Csak az nem korrekt, hogy ha egy gyereket közösen vállaltak a szülők, majd egyszer az egyik kilép ebből a közösségből, onnantól kezdve minden gyerekkel kapcsolatos kötelezettséget a másikra lőcsöljön.
2013. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
59%

"Csak az nem korrekt, hogy ha egy gyereket közösen vállaltak a szülők, majd egyszer az egyik kilép ebből a közösségből, onnantól kezdve minden gyerekkel kapcsolatos kötelezettséget a másikra lőcsöljön."


Ez is nagyon igaz, tényleg nem korrekt ha egy gyerek pénzügyi szükségleteiről csak az egyik félnek kötelező gondoskodni.

2013. febr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:

Senki nem mondja, hogy csak és kizárólag az egyik félnek kell gondoskodni az anyagi fedezetről, és az márpedig az elköltözött apa.

Persze, hogy az anya is tesz bele, csak azt az erőfeszítést is értékelni kellene, amit tesz a gyerekekért. Nem lehet fillérre pontosan kiszámolni, hogy az apa x ezret adott, az anya meg 2x felkelt éjjel az 1200 Ft, kivasalta a blúzt az 400 Ft, de az sem reális, hogy az 50-50%-ot elvárják tőle, ha anyagilag nem tudja teljesíteni. Mert pl. azért nem tud más pozícióba elmenni, mert akkor a gyerekekért nem tudna elmenni, pedig többet kereshetne több túlórával....


Én pl. a gyerekek miatt kértem a részmunkaidőt és ezzel a fizetéscsökkentést, ha akkor jött volna azzal a volt férjem, hogy a 10 000 Ft/gyerek gyerektartással számoljak már el, akkor orrba nyomom, amikor a havi speciális gyógytorna ennél többe került az egyik gyereknek. De szerencsére benne azért maradt annyi gerinc, hogy értékelte mit teszek a gyerekekért.

2013. febr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
92%

Látom ma közkedvelt téma a gyerektartás. Sokakat érint, embereket állít egymással szembe.


Én férfiként azt mondom, hogy anyuka kel fel a gyerekhez éjjel, meg törli a sz*ros fenekét, akkor azt is illik belevenni a "költségekbe". Igaz nem pénz költség, hanem idő és energia.

Apukának lesz új családja, de ott sem fogja törölni a sz*ros fenekét az új gyerekének. Dolgozik? Igen, de a legtöbbször csak azért túlóráznak egyesek, hogy ne maradjanak otthon. A dolgozók kb 2%-ának indokolt a foylamatos túlóra, de azoknak meg nincs családjuk.

2013. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 42-es!

És az szerinted korrekt, hogy ha egy (vagy több) gyereket közösen vállaltak a szülők, majd egyszer az egyik kilép ebből a közösségből, és a másik szülőt megfosztja a gyereknevelés jogától, hiába is szeretné az tovább nevelni a gyerekét? Mert azért ne csak abból induljunk ki, hogy az apa lelép és otthagyja az anyát a gyerekkel. Nálunk például az exnejem pasizott be, mert én már nem tudtam biztosítani az egyre telhetetlenebb anyagi igényeit. És hiába harcoltam a gyerekekért, hiába akartam én nevelni, férfiként esélyem sem volt. Pedig én szívesen vállalnám úgy is, hogy ő egy kanyi vas gyerektartást nem fizetne, csak nevelhessem én őket. És ne haragudj, de én akkor sem fogok tapsikolni örömömben, hogy csupán arra degradálódott a szülői mivoltom, hogy fizethetem a gyerektartást, amiből ő dönti el, hogy szerinte mi kell a gyereknek, holott lehet, hogy én azzal egyet sem értek.

2013. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
56%
17:28 Teljesen igazad van. De ide többnyire sértett nők járnak, azoknak pedig minden férfi egy szélhámos puncileső. Tehát másként gondolkodnak, és te azt úgysem fogod megérteni, mert nem nő vagy. Miránk férfiakra csak kétlábonjáró pénztálcára tekintenek, akiknek csak az a dolguk, hogy fizessünk, és lessük minden igényüket. És ha ez ellen netán szót mernénk emelni, akkor belegondolni is rossz, hogy mivel kell szembenézni. Szóval ezen a fórumon kb. annyi az esélyed, mint egy feminista klubban.
2013. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
34%
#45 - 17:05 Lesír a válaszról hogy nő írta. Legalább ne írnád oda, hogy "én férfiként". Szánalmas.
2013. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
Hát igen vannak beteg elmék itt.
2013. febr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
32%

kedves 45-ös


azért nem mindegyik olyan

a páromnál van kötelező túlóra de limitálták h max mennyi h mindenkire elég jusson

és törölte a gyerek seggét :-D

2013. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!