Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férj-feleség külön élnek....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férj-feleség külön élnek. Feleségnek születik gyermeke új párjától. Gyerek a férj nevére lett anyakönyvezve. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Feleség külföldön él és kéri a férjet,hogy rendezze el a válást,ahogy azt annak idején ígérte,hogy megteszi.A férj fenyegtőzik,hogy legyen levéve a gyerek a nevéről,különben semmi hivatalos papírt nem ír alá közös gyermekükre vonatkozóan (pl. hozzájárulás a letelepedéshez az adott országban).A feleség erre visszavág,hogy a válás után ugyanúgy igényhelhet gyerektartást a csecsemőre,aki nem is az ővé.Mire a férj: ha kiderül,hogy nem az övé,visszaigényli a folyósított tartásdíjat és még kártérítésre is jogosult.Feleség: "Akkor miért nem intézed el most az egészet?"

2013. márc. 14. 11:09
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Olyan férjről/apáról beszélünk,aki esténként eljárt nőkhöz és az sem tartotta vissza,amikor a lánya az előszobában sírt,hogy "apu ne menj el,amradj itthon".Bocs,ha találtam magamnak egy kultúrált embert és merészeltem vele egy normális életet kezdeni
2013. márc. 14. 11:24
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Hiaba tett volna akarki apasago nyilatkozatot, amig hazasok a gyerek a ferj nevere kerul. A gyek szuletese utan lehet kerni az apasag tisztazasat. Sot ha mar elvaltak, akkor is bizonyos idon belul (nem emlekszem a pontosan a napok szamara) szul, akkor is a volt ferj nevere kerul a gyerek automatikusan. Kveve, ha ujra ferjhez megy

Magyarorszagon igy van...



(Csjt. , azaz Családjogi törvény: 1952. évi IV. törvény – a házasságról, a


családról és a gyámságról)

2013. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj, hogy elhagytad. De ebben a helyzetben nem nyerhetsz ha szemétkedik, nem visszavágni kell a gyerektartással (mert épp azzal is te szívod meg), hanem intézkedni és lépni. Minél hamarabb beadod a válást te, nem vársz senkire. Egyenlőre ő van nyerő pozícióban, mert zsarolhat azzal, hogy elvitted a gyerekeket, akkor mit csinálsz ha feljelent?
2013. márc. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem lett volna elég elválni, hozzá is kellett volna menni a gyerek igazi apjához, hogy ne az ex nevét kapja.

Ez így jelenleg a rendelkezés az ilyen ügyekre vonatkozóan.

2013. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Miután láttam,hogy milyen,elintézetm volna,ha lett volna rá lehetőségem.Főleg a közös gyerekünkre való tekintettel.Csakhogy veszélyeztetett terhes lettem.A honosított anyakönyvi kivonatok még nincsenek/azok nélkül meg nem megyek semmire/.
2013. márc. 14. 11:30
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel, hogy milyen ember? Az, hogy egy paraszt, nem ment fel az alól, hogy nem intéztél semmit. Neked is annyiból tartott volna, mint neki. Ha valamit el akarsz intézni, azt intézd el, ne várj másra, mert az kényelmesebb. Eleve mit kell szinte még engedélyt kérni, hogy intzéd a vállást. Elmégy és intézed. ENNYI.


Akár mekkora tahó a férjed, TE új családot alapítasz, a ti új gyereketeknek más az apja, NEKTEK kellett volna első sorban intézkedni.

2013. márc. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nincs azzal baj, hogy elhagytad. Az a gond, hogy utána sz.rtál bele, hogy mi van. Már bocs. Azt írod hogy terrorizálta a gyereketeket (ez nem tudom mit jelent) ebben az esetben egy ilyen embernek egy szavát sem hiszem el! hanem mindent elintézek. Ha kötekedik azzal, hogy a gyereket nem viheted külföldre bírósághoz fordulok, hogy bizonyítsam az állításaimat.
2013. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Kézzel-lábbal próbálom,hogy kultúráltan el tudjam intézni.Aki már átélte,tudja miről beszélek,amikor látom a már 11 éves lányomon,hogy szenved attól,hogy az apja tojik a fejére.Nem hívja,nem keresi,a fészbukon se ír neki.Arról meg nem is beszélve,hogy amióta különmentünk-2 éve- összesen 120 eurót költött rá.utoljára tavaly nyáron adott neki 5-öt.

Amint tudoka kicsitől mozdulni ,elintézek mindent,mert ilyen szar alakkal már semmiféle kontaktusban nem akarok lenni..... csak azért az durva,hogy még ő fenyegetőzik a gyereke kárára.

2013. márc. 14. 11:34
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Pár kérdés

1. Amikor külföldre mentél az apuka engedte hogy a közös lányotokat kividd külföldre??

Mert ehhez engedély kell akkor is ha közösen éltek, és akkor is ha elváltok.

Az is lehet hogy a válópernél az apuka is igényt tart a közös lányotokra, és a bíróság ilyen esetben bizony mérlegeli hogy mindkét szülőnek ugyanannyi joga legyen látni a gyermekét.

2. Amikor kimentél külföldre már terhes voltál?

Ha nem akkor miért nem intézted el eddig a válópert? Miért nem intézted el amikor anyukádnál éltél??

Mégis mire vártál? Arra hogy a férjed intézkedik?? A leírásod alapján amit írtál a férjedről, én így ismeretlenül sem hittem volna el ha azt mondja, ő mindent elintéz.. Te is megtehetted volna..

2013. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

tudod az én szüleim is elváltak. de ott nem volt ez a ha nem adod be a válást elintézemén -hagyad elintézem. anyám válni akart fogta magát és beadta a papirokat. fatert annyira nem érdekelte a dolog hogy a bírónővel egyszer se találkozott...


a férjed k.rvára leszarja a válást, neki nem érdeke, addig se kell gyerektartást fizetnie. te meg olyan kényelmes vagy hogy inkább ráhagyod és nyafogsz neki a papirok intézése miatt minthogy cselekednél...

2013. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!