Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a volt férjem fizetésemelés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a volt férjem fizetésemelést kap, akkor a százalékosan megállapított gyerektartás összege is emelkedni fog?

Figyelt kérdés

A gyerektartást eddig is vonták a fizetéséből, de most új pozícióba került, új szerződéssel. Ebben az esetben nekem megint kérnem kell, hogy vonják a fizetéséből vagy automatikusan vonatkozik az új fizetésére is.

A gyerektartás összege a fizetése 50%-a volt, most azt mondja, hogy nem hajlandó ennyit fizetni, kérni fogja a csökkentést megteheti ezt? Eddig 145000Ft volt a fizetése, most 180000Ft lett.


2013. ápr. 20. 08:43
 41/95 anonim ***** válasza:
79%

#40-es

Attól, hogy valaki reálisan látja a dolgokat és leírja azt amit gondol, nem köpköd másikra. Igen van olyan apa aki nem fizet és van olyan aki épphogy csak valamit, de a jelen kérdésben erről szó sincs. Még egyszer leírom, nehogy már két minimálbéres fizetésből, ami csak az apa és a szociális ellátás nem lehet 3. gyereket eltartani, mert az hazugság.

2013. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:
80%

3 gyerekesek fél áron esznek a menzán, azt azért ne számold teljes árba.

Normálisan fel lehet nevelni 3 gyereket 150. ezerből, ha tetszik ha nem.

2013. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 anonim ***** válasza:
25%

"egy Nescquick kakaó 800Ft, abból 1 hónapban egy 3 gyerekesnek 4 db-ot kell venni, napi 3 liter tejjel számolva, nasi"


Na ekkor bizonyosodik be mennyire érdekesen számolnak az anyák. Na meg persze ha taxival jár a szomszéd sarkon lévő iskolába milyen drága az is :)

2013. ápr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
78%

Visszatérve az eredeti kérdéshez, igen, ha százalékosan van megállapítva, akkor emelkedni fog a gyerektartás összege.

Végigolvasva a kommentek, kikívánkozik belőlem néhány gondolat. Amikor négy éve elváltunk, a volt férjem rábökött egy összegre (40 ezer ft) hogy ennyit fog fizetni. Gyedet kaptam akkoriban, ami kb. 85 ezer ft volt. visszamentem dolgozni, tisztességes fizetésért. Azóta mindent kitalál, hogy ne kelljen fizetni. Le akart mondani a gyerekekről, eladott minden ingó és ingatlan vagyonát stb. Egykét csemege, mit is kell mostanában fizetnem: a kicsi beteg volt, egy hét táppénz vele, -20 ezer ft. Nagynak osztály kirándulás 12000.-Ft, nagynak tankönyvek 17300.-Ft. Kicsinek cipő, kabát, nagynak szintén. Felajánlottam neki, vigye a gyerekeket, adok én havi 40 ezret rájuk. Körberöhögött, hogy nem képzelem, hogy majd éjjel nappal gyerekezik?! Ja, és anno ő akart válni.

2013. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:
90%

"De tudod mit: szerintem nem kell gyerekespasival kezdeni annak, aki 1 Ft-ot is sajnál egy kisgyermektől."


Nincs gyerekes pasim, miért lenne? Ezt honnan szűrted le?_ Én egy gyerektől sem irigylem, viszont az apát sem kell átvágni, nem csak az anya kezdhet új életet hanem az apa is.

2013. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
82%
Oké lehet a te gyerekeid apja szemét, de ez még mindig nem a te kérdésed. Ebben a kérdésben arról szó sincs, hogy nem fizet.
2013. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
63%

"nagynak tankönyvek 17300.-Ft".

Nem akarok tényleg kötözködni, de minek tankönyv két hónap múlva vége a tanévnek?

2013. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:
24%

44


Milyen jó lenne, és milyen Hawai lenne ha a gyerek a menzakaját meg is enné, és ha a menza kaja nem egy adag moslék lenne.16 ezer Ft-ért a félárin/hó.


46


Nem is tudtam, hogy egy magát felnőtt embernek tartó valaki luxuscikknek állít be egy kakaót, amit a gyerek iszik.


Hát, ki mit kiván másnak, azt kapja önmaga, akkor amikor a kérdező helyébe lesz, vagy az élet más területén fogja megkapni azt a helyzetet, hogy megtanulja egy életre, hogy kisgyermekeknek egy normális ember ad, mint sem 1 Ft-ot sajnál:D

2013. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
76%
Nem nem a kakaó a luxus hanem egy hónapra 4 csomag meg napi 3 liter tej a sok. Gyerek fél napot suliba van a másik 4-5. órát amit fent van, nem iszik meg 1 liter tejet.
2013. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim ***** válasza:
80%
Hat nem Nesquicket kell venni meg napi 3 liter tej se kell, mar ne is haragudj. Egy gyerekre 20 max 25e tartasdij normalis összeg. Ha annyit az anya is hozzátesz, simán ki lehet belőle jönni. Halkan megjegyezve, amit a másik hozzászóló is irt, hogy harom gyerek eseten intézményi étkezés, tankönyv ingyenes.
2013. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!