Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a volt férjem fizetésemelés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a volt férjem fizetésemelést kap, akkor a százalékosan megállapított gyerektartás összege is emelkedni fog?

Figyelt kérdés

A gyerektartást eddig is vonták a fizetéséből, de most új pozícióba került, új szerződéssel. Ebben az esetben nekem megint kérnem kell, hogy vonják a fizetéséből vagy automatikusan vonatkozik az új fizetésére is.

A gyerektartás összege a fizetése 50%-a volt, most azt mondja, hogy nem hajlandó ennyit fizetni, kérni fogja a csökkentést megteheti ezt? Eddig 145000Ft volt a fizetése, most 180000Ft lett.


2013. ápr. 20. 08:43
 81/95 anonim ***** válasza:
68%

Nem nagyon szoktam írni,de most nem tudom szó nélkül hagyni.És nem a kérdezővel van a problémám..azokkal akik elítélik az elvált nőket és ,hogy egyáltalán a gyerekeknek akarnak gyerek tartást.Én a férjemmel 10év után vállaltunk gyereket,most 14éve vagyunk együtt,két kicsi gyerekkel és a válásra készülünk.Évek óta elhidegültünk egymástól,rengeteget veszekszünk amire nem csak mi a gyerekek is rámennek.nekem nagyon jó szakmám volt,amit ott hagytam a család miatt, mert gyerekeket szerettem volna és akkor nem tudtam még milyen apa lesz a férjemből:( nekem olyan a szakmám,hogy teljesítmény béres és ha dolgozok nem mondhatom azt,hogy csak ennyit vagy annyit vállalok be, de sajnos ez a szakma- most eléggé nehezen megközelíthető két gyerekes anyukaként..tehát ha elválok, akkor is meg kell tudjam oldani ha pl betegek a gyerekek...segítségem meg nincs,mert a nagyszülők is 200km-re vannak..szóval muszáj keressek ha meg akarok élni, mert a 26 e ft-os gyes igen karcsú, ami csak augusztusig van, de ugye az ördögi kör, hogy a munkámba meg nem akarnak felvenni, mert meghallják,hogy két kicsi gyerekem van és már el is fordulnak, jogosan mert számítanak rá, hogy nem tudok akár meddig dolgozni, mert a gyerekért mennem kell..kb fél éve próbálok elhelyezkedni, tudom miről beszélek.

Most pedig tt állok,hogy változtatni tudnék az életemen viszont el kell váljak, a lakást nem tudom fizetni egyedül,mert kb csak 130e a hitel és a rezsije,viszont a férjem közölte neki nem kell, eladni nem tudjuk a hitel miatt..-ez is ördögi kör..de én nem akarok itt lakni egy 2.5szobásban és kiadni sem akarom,mert nem akarok ilyennel foglalkozni.

A gyerekeknek csak a kaja az oviban és bölcsiben 20e ft...?És ez csak a kaja ott és még itthon nem ettek és nem ruháztattam..ha csak megbetegszik a gyógyszer több ezer ft..vagy ha kell egy két aprósága pelusról ne is beszéljek..

szóval sztem ha a rezsivel sé kajával és ruhákkal stb-vel együtt nézem nekem egyáltalán nem tűnik soknak 50-60e ft a két gyerekre, mert sztem simán elmegy..És kedves válaszolók ne csak azt nézzétek, hogy a gyereknek akaját kell megvenni és néha egy egy kis cipőt ..hanem azt ha egy anya elköltözik adott esetben és bérelnie kell egy lakást és fizetni és rezsit is, akkor azt a pénzt is bele kell számolni,mert a gyerek is ott lakik..Vagy majd anyuka elmegy dolgozni, gondoskodik a gyerekekről,mert ugye állandóan vele van ,eteti ruháztatja apuka meg éli életét...ahogy szeretné és szegénykének megterhelő fizetni is. egy apának a gondoskodásról is gondoskodnia kellene, hogy tanítsa a férfias dolgokra és példát statuáljon,nálunk ez nincs meg,sőt inkább kiabál velük és bántja..akkor ezen esetben ,legyek én aki mindent vállal ás apának nehéz fizetnie is,pedig élheti tovább nyugodt életét..anya meg dolgozzon és vállaljon mindent..?

Bocsi de kiakadtam azon,hogy az emberek mennyire nem tudják a részleteket és ítélkeznek mások felett...nyilván ha már az ember válásig megy két kicsi gyerekkel annak megvan az oka..!!!

és akkor arról had ne beszéljek,hogy apuka ha maszekolni is tud az a pénz apuka zsebében landol és félre értés ne essék nem elvenni akarom.. csak amikor ő több száz ezret keres csak úgy és vígan gyűjtögetheti magának ,amiről ugyebár hivatalosan nem szól a fáma-,mert papíron nincs...addig baj,ha az anyag egy kicsit kér ,hogy segítsen...bocs ha csúnyán fogalmazok,ha már megcsinálta a gyereket vállaljon legalább egy minimális anyagi kötelezettséget is értük!


A másik amit undorítónak vélek a kommentekben,miért nem lehet egy gyerekes anyának másik kapcsolata?

Majd azok akik úgy nyilatkoztak, sose kezdjen gyerekes anyával-ha esetleg férfi azt kívánom ő sose járjon így..és sose kelljen elválni,mert anno mikor én vállaltam a gyerekeket én sem gondoltam ezt, hogy most itt fogunk járni és nem gondolom,hogy rossz ember lennék azért,mert nem akarom az életemet egy nem működő dologba feláldoznia gyerekekét meg pláne!


Erre csak annyit tudok mondani

"mindenkinek egy igazi apukája van és az élet dönti el ki az!"

bocs, de sajnos sok esetben a saját biológiai apja a gyereknek nem tudja elfogadni a gyereket,mint nálunk is..és ezt nem lehet előre kiszámítani kiből mit hoz ki egy gyerek vállalása... és egy másik férfi viszont a sajátjaként tudja szeretni őket és az anyukájukat!

2013. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó! Az egész probléma forrása az volt, hogy a kérdező nem említette, hogy négy gyerekről van szó. Ha megteszi, senki nem kezdi el szapulni, enélkül viszont valóban ugy is lehet értelmezni, hogy a világ pénze se elég neki.
2013. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:
76%

teljesen mindegy h hány gyerek van


itt az a trend h ha egy anyuka esetleg többet szeretne kapni gyt-t akkor az egy lehúzós k.rva

vagy ha csak a jogos jussát szeretné vagy ha csak az életben nem nyomorogni akar a gyerekkel együtt


am a törvény szerint az a szülő akinél a gyerekek vannak természetben fizeti meg a gyerekre vonatkozó részt vagyis nem kell pénzben mellé tenni a másik felét !!!!


másik a másik fél nem kötelezheti h a gyereket nevelő fél elszámoljon a gyt-vel !!!!

2013. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 anonim ***** válasza:
66%

#75-nek


az a baj h te rosszul gondolod :-)

mint fentebb írták nem kell a "felét" fizetni


"A jelenlegi és leendő szülők egyetértenek abban, hogy minél idősebb egy gyermek annál több anyagi terhet jelent majd számukra. De mennyit is költünk a gyerekre havonta? A kutatás szerint: Csecsemőkorban 24.721 forintot, Bölcsődéskorban 27.644 forintot, Óvodáskorban 30.093 forintot, Általános iskolás korban 36.970 forintot, Középiskolában 48.734 forintot, Egyetemista/főiskolás korban 90.163 forintot. Ezek alapján egy gyerek felnevelésének költsége a felsőoktatási tanulmányok végéig átlagosan 13-15 millió forint."


ezt másoltam


de ez csak egy átlag és nincs benne semmi plusz csak az alap ellátás

2013. ápr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 anonim ***** válasza:
10%

és még egy gondolat


anyukám elvált és a mostohaapám mindenáron le akarta húzni anyumat (elvenni a lakást, kocsit, lakókocsit, és mindent)

anyum HTB volt majd 10 évig mert a mostohaapám ezt várta el tőle egyszerűen nem engedte dolgozni

a bíróságon a bíró kiszámoltatta vele h mennyibe került anyukám munkája abban a 10 évben és kötelezte h a felét fizesse ki neki - és közölte vele h még rendes is volt mert ha a kamatokkal számoltatja ki akkor majd 3x lett volna az az összeg

a lakást ami közös néven volt anyu kapta meg a bírósági értékbecslő 4 millióra értékelte fel (akkor vagy 10et ért) és levonta az az összeget amit én és a húgom adtunk bele (tanácsi lakás volt amit megvettünk anno) - összesen 1,6 millát kellet volna kifizetni neki de a fentebbi ok miatt nem kellet

ezen felül a gyt összegét is a legmagasabbra határozta meg 40%!!! és automatikusan vonták a fizetéséből, anyukám ezeket nem kérte a bíró volt aki pofára ejtette a mostohaapámat


a mostohaapám megkapta az autót és a lakókocsit (anyumnak nem kellet nem tud vezetni :-)

és fizethetett az öcsém 18 éves koráig

ezt érte el a hozzáállásával ......


anyum két dolgot akart csak a lakást (mert h a tanács miattunk gyerekek miatt adta és ezért is tudtuk megvenni és mert 4 gyerekkel nem volt hova mennie míg az apának volt/van) és az öcsémet


sok esetben nem is az anya kéri a magasabb gyt-t hanem a bíró határozza meg

2013. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 anonim ***** válasza:
4%

De a nok onzoek es semmi keppen nem akarnak osztott felugyeletet.

Ugy tunik a nok panaszkodnak de onzoen ragaszkodnak a gyerekhez pedig az apanak ugyanannyi joga van a heti 3,4 napra mint nekik.

2013. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:
10%

"A jelenlegi és leendő szülők egyetértenek abban, hogy minél idősebb egy gyermek annál több anyagi terhet jelent majd számukra. De mennyit is költünk a gyerekre havonta? A kutatás szerint: Csecsemőkorban 24.721 forintot, 2Bölcsődéskorban 27.644 forintot, Óvodáskorban 30.093 forintot, Általános iskolás korban 36.970 forintot, Középiskolában 48.734 forintot, Egyetemista/főiskolás korban 90.163 forintot. Ezek alapján egy gyerek felnevelésének költsége a felsőoktatási tanulmányok végéig átlagosan 13-15 millió forint.""


Ezt én is olvastam és rohadt nagy baromság, főleg az egyetemista/főiskolás 90.163 Ft irreális.

2013. ápr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
16%
onzoak,mi?szerinted a gyereknek jo,hol itt ,hol ott?egy gyereknek állandóság kell. akkor már inkább legyen csak az apánál....na ez az amit kevés apa vállal.
2013. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:
0%
ki az aki itt válaszolók normális hozzászólásait törli?
2013. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
65%
Nem állandóság hanem szeretett légkör kell.
2013. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!