Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a volt férjem fizetésemelés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a volt férjem fizetésemelést kap, akkor a százalékosan megállapított gyerektartás összege is emelkedni fog?

Figyelt kérdés

A gyerektartást eddig is vonták a fizetéséből, de most új pozícióba került, új szerződéssel. Ebben az esetben nekem megint kérnem kell, hogy vonják a fizetéséből vagy automatikusan vonatkozik az új fizetésére is.

A gyerektartás összege a fizetése 50%-a volt, most azt mondja, hogy nem hajlandó ennyit fizetni, kérni fogja a csökkentést megteheti ezt? Eddig 145000Ft volt a fizetése, most 180000Ft lett.


2013. ápr. 20. 08:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/95 anonim ***** válasza:
29%

Akkor biztos a nyugat nagy resze hulye es idegbajos gyerekeket nevel ugye?

Mert bizony a fejlett orszagokban ez nagyon is szokas a valasok 95%igy van a gyerekelhelyezes.

Itthon 100 evvel le van maradva a parok egyenjogusaga a gyerekre.

A torveny 1956!!!!keszult.

2013. ápr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/95 anonim ***** válasza:
66%

nem az a baj h a törvény régi


hanem az h még mindig sok apa az aki úgy gondolja h lelép a családból és ezzel a gyerekeket és a velük járó megterhelést és felelősséget mintegy ledobja a válláról


nem feltétlen azért ragaszkodik az anya a gyerekhez mert rosszat akar (ok van arra is példa) hanem mert a gyereknek nincs más


külföldön azért is van sokkal több közös felügyelet mert ott érettebben gondolkodnak erről a szülök - felismerték h azért mert nekik nem jó együtt attól még a gyereknek lehet jó dolga


am lehet h apa jobban keres vagyis anyagi biztonságot tud adni a gyereknek de lehet h csak ez az egy pont amiben jobbat tud mint az anya


a 90 000.- egy egyetemistára talán még kevés is :

kollégium vagy albérlet

tandíj jegyzettek

egyéb dolgok amit kellenek

élelmiszer ruha

némi zsebpénz és már több is mint 90 000.-

persze ha szerencsés és otthon tud lakni esetleg államilag finanszírozz képzés akkor akár kevesebb is lehet


de az összegek az átlag összegek vagyis van akinek kevesebb van akinek több

2013. ápr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/95 anonim ***** válasza:
73%
Folyamatosan figyelem ezt a kérdést,és nagyon meglep az emberek hozzáállása,még azután is,hogy ez az édesanya elmondta 4 gyereket nevel.Sajnálom ,hogy a mai világban kihalni látszik az emberség.4 gyerekre 90000gyerektartás egyátalán nem sok.Ezt az apát pedig inkább nem minősitem
2013. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/95 anonim ***** válasza:
67%

Én nem akarok nagyon belemenni, csak saját emlékeimet osztanám meg középsulis koromból.


Kaja 15 ezer

Osztpénz 1500

zsebpénz 4000

bérlet 5000


Ez már 25000 és még nem ettem otthon, nem vettem ruhát, nem vettem tollat/füzetet, nem fürödtem, nem használtam kozmetikumokat...stb.


Ugyanis azért kozmetikumokra is lehet 3000/hót számolni- izzadsággátló, tampon, tusfürdő, ne adj isten görcsoldó? fájdalomcsillapító? új fogkefe néha...stb. Már nem is 3000-nél tartunk, hanem huhú.


Rezsit még nem néztünk.


persze számolhatunk 50.000-et ha a két szülő is beleadja a magáét, meg mjuk jön csp is.


Kijön, kijön, de ebben még nem volt semmi extrém, pl iskola kezdés vagy új télikabát. Igen lehet, hogy magasak voltak az igényeim középsuliban, de gondolom eyik szülőnek sem a létminimum megteremtése a célja.


Anyám fizetéséről annyit, hogy az egy az egyben elment a kajára, meg a velünk kapcsolatos kiadásokra, a férje fizette a rezsit meg az ő gyerekével kapcsolatos kiadásokat (gy.t).


Szóval a mai világban nem olyan sok az az 50-60 ezer. Félreértés ne essék nem is kevés. De azt mondani, hogy anya legyen hálás a 25 ezerért túlzás. Ez a minimum.

2013. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/95 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasva az eddigi válaszokat: én gyermektelen nő vagyok, lehet, hogy kezdenék olyannal, akinek már van gyereke, de azonnal repülne minden olyan "férfi", aki a gyermekei anyját ezekkel a szavakkal illeti: "pénzéhes rongy", "tipikus retek nő", meg a többi.
2013. máj. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!