Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a volt férjem fizetésemelés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a volt férjem fizetésemelést kap, akkor a százalékosan megállapított gyerektartás összege is emelkedni fog?

Figyelt kérdés

A gyerektartást eddig is vonták a fizetéséből, de most új pozícióba került, új szerződéssel. Ebben az esetben nekem megint kérnem kell, hogy vonják a fizetéséből vagy automatikusan vonatkozik az új fizetésére is.

A gyerektartás összege a fizetése 50%-a volt, most azt mondja, hogy nem hajlandó ennyit fizetni, kérni fogja a csökkentést megteheti ezt? Eddig 145000Ft volt a fizetése, most 180000Ft lett.


2013. ápr. 20. 08:43
 71/95 anonim ***** válasza:
76%
na kiváncsi vagyok ezt hogy értelmezi itt a sok elfogult?vajon ez az apa milyen jelzőket kap?
2013. ápr. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
80%

pár gondolat


azok akik itt leszólták a kérdezőt ezek után is azt gondolják pénzéhes???


mint már többször leírtam ne ítéljük egy kérdés alapján, hiszen nem az a cél h kisregényt írjunk az életünkről hanem h egy kérdésre választ kapunk


Kérdező minden tiszteletem a tied azért amit teszel és remélem jobbra fordul a sorod

2013. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim ***** válasza:
67%

a kérdező albérletben él 4 gyerekkel akiből 2 gyerekhez vér szerint semmi köze


nekem 3 gyerekem van de leírom mennyi a költség velük:

albérlet : 60 000.-

rezsi összesen : télen : 60-70 000.- nyáron 35 000.-

bérlet (megjegyzem azért mert 3 gyerek van még nem olcsóbb a bérlet max ha gyesen gyeten lennék) 2 felnőtt + 2 gyerek 28 000.-

élelmiszerre elmegy havi 70 000.-

ebéd a 3 gyereknek: 50% kedvezménnyel havi : 15 000.- (kérdés hány napos a hónap

és máris 223 000.- tartok

és még nem vettem ruhát, cipőt nekik, tanszert (év közben is kell ceruza, színes, vonalzó, plusz füzet, technikára, természetre ez az ) nem fizettem osztálypénzt, kirándulást, szülinapi, karácsonyi ajándékot, és nem mentünk sehova sem egész hónapban

2013. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:
7%

Minden dontesunknek az eletben kovetkezmenye van.

Az okos ember buszken viseli a sajat dontese kovetkezmenyet a balga mast hibaztat masra mutogat keresi a bunost a fekete baranyt.

Te hoztal egy dontest ferjhez mentel egy ferfihez akinek mar gyerekei voltak aztan orokbe fogadtad a gyerekeket.

A kapcsolat tonkrement ami mindig ket oldalrol tortenik.

Most viselned kell az akkori dontesek kovetkezmenyet.

Fel kell nevelned a gyerekeket mint sajatodat.

Ha az apa ehez nem jarul hozza ez az o dontese es o viseli majd egyszer a kovetkezmenyeket. Az elet/Isten mindig mindenkinek kiosztja majd kesobb is azt ami neki jar tehat a kovetkezmenyeket.

2013. ápr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
40%

73-as!


Akkor most úgy is számold ki légyszíves, hogy:


- albérletet kihagyod: gyerekek nélkül is kellene laknod valahol

- bérletedet kihagyod: nem a gyerekek miatt kell utaznod

- rezsiköltség: csak azt a részt nézed, amit effektív a gyerekek "többletfogyasztása" miatt fizetsz, a rád eső részt ugyanis amúgy is ki kellene fizetned

- kaja: sajátodat levonod

- a gyerekekre eső élelmiszer, rezsi, utazás, tanszer, ruha, játékok... árát elfelezed: a felét ugyanis neked kell állnod.


Na, a maradék az, amit tartásdíjként követelhetsz, mivel

- a gyerekek ellátásának fele téged terhel

- a volt férjednek veled kapcsolatosan semmi kötelezettsége nincs.


Mindjárt nem olyan horror az az összeg, igaz?

2013. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:
63%
Utolsónál a pont a 2. felnőtt bérlethez mi köze van a gyerektartásnak.
2013. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:
3%

Nalunk ennyibe vannak a gyerekek 2 gyerek

suliba jaro berlet :50 eu ez kell mert kozepiskola messze van

kozepiskola kotelezo tandijja :250 eu/ev

alt iskola tandija :50 eu

uszas: 20 eu/ho kicsinek havi 30eu

gitar 400eu/ev

rezsi : nalam laknak

kaja :80 eu/ho extra a ket gyerekre

ezet onnan tudom hogy az exemmmel osztott felugyeletet gyakorlunk igy egyik heten 3 masik heten 4 napot vannak nala.

A gitart uszast felesbe fizetjuk a berletet magam fizetem neki a sulit felesbe.

CSP nekem jon ebbol fedezem a cipo ruha kerdest.

2013. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:
73%
A bérlethez tényleg nincs, de az albérleti díjhoz azért van. Egyrészt lehet, hogy akár haza is tudott volna menni, ha egyedül van, másrészt ha mindenképp albérlet, akkor akár szóba jöhetett volna a lakótárs is, de a kisebb lakás mindenképp, tehát alacsonyabb lett volna a bérleti díj is.
2013. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg már rég nem a kérdezőről szól ez a kérdés. Inkább a gyerektartás összegéről, minden maszlag nélkül.
2013. ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként pedig 90000ft 4 gyerekre teljesen normális,22500ft gyerekenként
2013. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!