Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A felesegek akkor is ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A felesegek akkor is ilyen batran elvalnanak, ha nem biztos, hogy a gyerek hozzajuk kerul?

Figyelt kérdés
Mert ez azert eleg nagy aduasz. Es mar magaban a kapcsolatban is jol sakkban lehet tartani vele ferjet.

2014. febr. 4. 10:08
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
56%

Talán azért van ez így, mert általában a férfiak csalják agyon a párjukat, főleg szülések után. Ettől függetlenül vannak durván ribizli nők is (mondom ezt nőként), nem kell őket sem félteni sokszor, de általában apuci lép le otthonról. És még a gyereket is akarná...? Na azt már nem.

Másrészről, valaminek kell lennie a törvénynek. És ez azt mondja, hogy az anya élvez elsőbbségi jogot. Hogy miért? Erre rengeteg indokot fel lehetne sorolni. Nem szép dolog ezzel sakkban tartani a férjet, de ez egy más történet. Nem tudom, mit kell belekeverned az összes normális nőt ebbe az undorító dologba, meg általánosítani sem kellene.

2014. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

"És ez azt mondja, hogy az anya élvez elsőbbségi jogot."


Nem tudok ilyen torvenyrol. Linkelned?

2014. febr. 4. 12:29
 33/41 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, mit kell bunkóznod felnőtt férfi létedre.

Mindenképpen a gyerek érdekeit nézik, viszont az anyának van elsőbbségi joga, alapesetben ő kapja meg a gyereket. Nem vagyok jogász, nem fogok neked törvényeket linkelgetni, nézzed meg magadnak. Bunkó. Nem ártana inkább neked is a gyerek érdekeit nézned, nem a sajátjaidat. Ha meg nem is vagy apa, és nem vagy ilyen helyzetben, akkor meg maradjál csöndben.

2014. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
66%
1-2 mondatos välaszaibol itelve, a kerdezö csak provokäl meg välaszokat gyüjt.
2014. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
34%
Hohohóó! Az anyaoroszlánok megjöttek! Mint említette valaki, minden eset más. Nem kellene minden nőt általánosítani? Igen? Akkor nem kéne minden férfit sem! Lehet, hogy a félrelépéseknél meg kéne vizsgálni az okokat is és akkor máris kiderülne, hogy a másik fél sem ártatlan.Túl komplex ez a dolog, hogy igazságot lehessen tenni.Minden történetből regényt lehetne írni.
2014. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
72%

Lehet kultúráltan is válni, és nem a gyereket felhasználni.

Nálunk például válás után magmaradt a jó kapcsolat, nem felejtettük el, hogy valaha szerettük egymást. Így a gyerek se sínyli meg, akkor jön az apja amikor akar vagy tud. És a gyereket is elviheti bármikor. Ehhez persze az új partnert is úgy kell választani, hogy együtt működő legyen ebben.

Nyilván vannak olyan esetek amikor az ember örül, hogy megszabadul a másiktól (pl egy agresszív ember esetében) és látni se akarja többet, de szerintem az esetek többségében fentartható lenne egy jó viszony, ha a felek túl tudnának lépni a sértettségükön.

2014. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
76%
ha ennyire zavar hogy a feleséged kapta meg a gyereket, akkor indíts gyermek elhelyezési pert..
2014. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Kérdezõ még mindig a válásodon pattogsz, de most nem lesz meg a 100 válaszod, mint a multkori kérdésedben!:):)
2014. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Tényleg azt hiszed olyan poén 2 gyereket egy nő fizetésből eltartani, a legtöbb nő otthagyná a kölyköket a psinak csak azok be'nak vállalni a felelőséget.
2014. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

"Miert van egy nonek tobb joga boldognak lenni, mint egy pasinak? Marpedig hazassag utan nagy atlagban a nok jonnek ki jobban... "


Elvált anyaként ezt másképp látom. Egyrészt nem tudom miért akarta volna a férjem válás után a gyerekeket, amikor az együttélés alatt sem foglalkozott velük 50%-ban, a választott iskolát az évnyitón látta először, a gyerekek könyveit se tartottam páncélszekrényben hogy ne nézhette volna meg, hol tartanak pl. matematikából, az ovis ünnepségen amikor egy apuka megkérdezte tőle, hogy az ő gyereke is jár-e úszásra, akkor nem tudta.

Sajnos nagyon sok ilyet látok magam körül, nagyon kevés az olyan apa, aki a gyerekével ugyanannyit foglalkozik, mint az anya. Azon lehet vitatkozni, hogy ki mennyivel száll be a családi kasszába, mennyi a munkaideje, emiatt mekkora részt vállaljon a házimunkában, de azon nem, hogy a gyereket ketten csinálták, a vele kapcsolatos "meló" i közös kellene hogy legyen. Ehelyett nézz szét egy szülőin, hogy mekkora arányban vannak apukák és anyukák.


Válás után meg a férjemnek jutott a szabadság, a csajozás, nekem meg a percre pontosan beosztott napok, hosszú feladatlistával, nulla szabadidővel.

2014. febr. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!