Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szeretném lezárni a kapcsolatu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném lezárni a kapcsolatunkat. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk házasok, együtt élünk 8 éve. Két gyermekünk van (4 és 2 évesek). Sosem volt felhőtlen a kapcsolatunk, de a problémák szőnyeg alá söprésével valahogyan elvegetáltunk mostanáig. Egy éve találkoztam a gyerekkori szerelmemmel, akivel hosszú ideig csak barátok voltunk, viszont később komolyabban is közel kerültünk egymáshoz. Mindezek után megbeszéltük, hogy nem opció számunkra, hogy egymás szeretői legyünk, ezért inkább nem beszélünk többet. A párom számára is kiderült, hogy megcsaltam. Megpróbáltunk javítani a kapcsolatunkon, és ő megbocsátani, de nem megy. Meg is értem.

Éppen ezért be kéne fejezni. Semmit nem szeretnék tőle azon kívül,hogy a gyermekek velem éljenek. Szép csenden külön szeretnék válni. A gyermekektől el nem tiltanám, annyiszor találkozhatna velük, ahányszor csak tud. Tudom, hogy szereti őket, és a gyermekek is viszont. (Gondoskodni azonban mindig én gondoskodtam róluk. Engem ismer minden gyermekorvos, védőnő, bölcsődei gondozó, a gyerekek barátainak szülei, mindenki.)

Már elmondtam neki mindezt. Ő azt mondta, hogy mehetek, de a gyerekek maradnak. A lakásunk közös. Neki van egy másik is. Nekem teljesen jó lenne, ha átköltözhetnék a gyerekekkel a kisebbe, ő pedig maradna mostaniban, vagy fordítva. Részletkérdés. Nem tudom, hogy erre mit kéne lépnem.


2014. febr. 28. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

2 éve még második gyereket szültél a párodnak.

Egy éve félremalackodtál.

Most lelépnél és magadnak akarod ac kicsiket.


Mennyire kell komolyan venni egy olyan nőt, aki ilyen rövid idő alatt ennyire ellentmondásos és kiszámíthatatlan viselkedést produkál? Eltelik egy újabb év és ki tudja, mit veszel a fejedbe...

2014. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A második gyermek vállalását nem terveztük, védekezés mellett fogant. Az abortusz nem volt opció.

Nem ítéletet kértem, hanem tanácsot.

2014. febr. 28. 15:29
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

A közös lakásból ki nem rakhatod a párod.

A kisebb lakást meg nincs jogod elkérni. (Hülye is lenne odaadni.)


Szóval, vagy a közös lakásban maradsz vele, vagy keresel magadnak másikat. De

2014. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kényszereladás a közös lakásnak, és a saját részedből egy új lakás vétele.Addig albérlet. Most még tudsz lépni. A gyerekek 5-6 éves korától fogva már nem tudsz egészen kamaszkorukig bármilyen szar is a helyzet. Ezt kalkuláld be.
2014. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 te nem ezen a bolygón élsz...

Egy fél lakás árából egy teljes lakást venni?

Hát... ha csak nem egy kétszintes luxuslakás feléből akar venni egy nyóckeres gangosat...

2014. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sehonnan nem szeretném kitenni, és semmit nem szeretnék elvenni, ami az övé. Valamilyen ésszerű megoldást szeretnék találni a lehetőségekhez képest. Ha ez az albérlet, akkor majd oda fogunk menni.
2014. febr. 28. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nem irigyellek. Ez egy nagyon rossz helyzet, hiszen azon már túl vagytok, hogy kijelentette, hogy elmehetsz. Ezek után ha maradsz, nem tudom hogy fogsz tudni így élni. Ő nem tud megbocsátani (érthető módon), nem akarja hogy maradj, te el akarsz menni - na ez gáz.

A gyerkek maradását nem ő határozza meg, hanem a bíróság. Már pedig ahhoz, hogy ne az anyának ítéljék a gyerekeket, nagyon komoly érvre van szükség. Van a kezében ilyen?

5év után ha jól tudom, ugyanolyan jogaid vannak mint egy feleségnek, csak a válási procedúrát megúszod.

Két dolgot javaslok:

1. beszélj vele nyugodtan, higgadtan

2. keress egy jó ügyvédet, meg albérletet

2014. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!