Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy tudok hazamenni kisbabámm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudok hazamenni kisbabámmal külföldröl? Otthon el akarok válni

Figyelt kérdés
itt olvastam, hogy az apa beleegyezese nelkül ha hazamegyünk az késöbb gyerekelhelyzésnél fekete pontot jelenthet. viszont a mindennapos veszekedeseket, megalazasokat, félelemben tartást, fenyegeteseket, háttérben más nöket mar nem akarom tovabb türni.fel eves mult a kisbabam, meg szoptatom.2orszag tavolsag, 1500 kmrol, es az apa nem egyezne bele hogy hazaköltözzünk, alairasat nem adná meg hozzá.ferj nem europai, az ö orszagukban mindig a ferfi viszi a gyereket válásnál.felek, hogy kicsempészné a gyereket europabol utalt rá válásnál

2014. máj. 29. 09:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Egy ügyvédet keres ne itt a sok laikust kérdezd.

Azért egy utazás meg letelepedés más országban baromi nagy különbség van.


Vigyáz nehogy így jár sok gyik tanácsra.

[link]

2014. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát a kérdező helyében én bizony nem ülnék külföldön a seggemen válás közben, miközben megaláznak napi szinten és nem várnám ki, míg egy nap a férj felszívódik a gyerekkel, akit utána sose látok többet.

Az utazás és letelepedés között nyilván nagy különbség van, de a határon nincs rád írva, hogy letelepedési szándékkal utazol - ergo ha akarja, haza tud jönni a gyerekkel.

DE ez is ugyanúgy "gyerekrablásnak" számít, mintha az apa szívódna fel a gyerekkel. Ezért nem bujkálni kell, hanem egyből elindítani a gyermekelhelyezési pert, hogy a gyerek jogi státusza mielőbb rendeződjön. Magyar bíróságon a körülmények ismeretében nem hiszem, hogy egy fél éves kisbabát ne az anyánál helyeznének el ilyen esetben, akkor se, ha gyakorlatilag ő is "szöktette".

2014. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó csak ha nem magyar állampolgár a gyerek, akkor a magyar bíróságnak az ég világon semmi köze hozzá.
2014. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%
Nyugodtan hozd haza, és itthon add be a papírokat váláshoz és gyermekelhelyezési perhez, hangsúlyozd hogy bántalmaztak, ez elég indok arra, hogy lelépj, viszont a hatóságok elől nem tűnsz el ezzel. Egy német vagy svájci bíróság sem fog magyar anya magyar állampolgár gyerekét török (vagy arab...) apának ítélni.
2014. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mondom gyamugy es maatschappelijke werkster

Hollandiara tippelek

Van ingyen jogi tanacs is de gyerekelhelyezesi hatarozat mindig kell

Van egy ismerosom aki igy jart hazament es otthon nem tudott semmit intezni papirok nelkul.aztan visszament a volt elettarsa jol megverte kihivta a rendoroket gyamugy is belepett anyaotthonba mentettek amig a birosag gyamugy iteletet hozott.

2014. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
9%

____________3 éve hagytam el a hazámat, és boldogan jelentem, hogy új, szebb és igazi otthonra leltem az új országomban.____________



csak ne gyere haza potyázni.

2014. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
91%
Mennyire ismerôs szituàciò. Csak èn elôbb meglèptem ilyen embertôl ,èg amikor 5hònapos terhes voltam. Veszekedtünk, megalàzott, fèlelmbem tartàs, hàttèrben nem volt nô, annyival màs. Hidd el, ha nem megyel el tôle neked szar lesz az èleted. A vègèn màr meg fogod magad ölni. Ilyenek az arabok.....sosem vagyunk elèg jòk:(
2014. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

hogy is lennel eleg jo em nem vagy muszlim se szuz es a csaladod sincs mogotted.

Ma kultura mas ertekrend nem magyar lanynak valo

2014. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

köszöm a sok hozzaszolast.

a gyerek es az anya magyar állampolgárok a ferj nem muszlim afrikai.a gyerek kettös állampolgár lenne.nem váltunk még el.

utóbbi két évet külföldön töltöttük, pont az apuka miatt aki a feleseg közbenjarasaval tudott igy munkat kapni.elötte adófizetö voltam magyarorszagon es a gyest sem ott veszem igenybe.valasnal pedig az illetekeket szinten nem az allam fizeti ahogy tudom.

2014. máj. 29. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!