Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Munkanélküli segély alatt is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munkanélküli segély alatt is 20% tartásdíjat kell fizetni egy gyermek után? Honnan tudja meg a bíróság, ha újra van bejelentett munkám?

Figyelt kérdés
Gondolom nekem kell tudatni a bírósággal hogy van munkám és többet tudok fizetni.
2010. jan. 11. 06:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem fizetsz magadtól,akkor a feleséged fordul a Bírósághoz.
2010. jan. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
sajnálod a saját gyerekedtől?
2010. jan. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Második!


Valószínűleg nem sajnálja a kérdező, csak tudod valamiből élnie is kellhet... Lehet, hogy te nem voltál ilyen segélyen vagy csak írogatsz anélkül, hogy utána néznél, de ez nem valami nagy összeg, még egy embernek sem.


Kedves Kérdező!

Szerintem beszélj a volt feleségeddel, hogy ilyen helyzetbe kerültél, és most nem tudsz (annyit) fizetni. Ha majd lesz munkád, akkor részletekben pótolhatod az elmaradt tartásdíjat.

2010. jan. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

08:31 - Örülj, hogy nem voltál még munkanélküli, te idióta barom. De ezután azt kívánom, hogy legyél, és legalább 1 évig ne találj munkát!


Kérdező, szerintem ilyenkor a legjobb, ha a bírósághoz is fordulsz, meg a feleségednek is elmondod, hogy gond van, nem tudom, te a segélyt (a 27ezer körüli összeget, ami éppen arra elég, hogy ne halj éhen) vagy járulékot kapsz (legrosszabb esetben semmit), és később pótolod a kiesett részt, szerintem így meg lehet egyezni. Ha én lennék az anyuka, akkor megérteném, és egy percig se követelőznék, én is voltam munkanélküli, tudom, hogy milyen.

Sikeres álláskeresést! :-)

2010. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért is rosszindulatú a második?

Lehet én is hülye vagyok de ezt én is úgy értem, hogy apuka nem igazán szeretne fizetni:

"Honnan tudja meg a bíróság, ha újra van BEJELENTETT munkám?"

"Gondolom nekem kell tudatni a bírósággal hogy van munkám és többet tudok fizetni."

2010. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

11:41 - Nem mindenkinek egyértelmű, hogy kell-e olyankor valamit tenni, mert a drágalátos ügyintézők csak arra képesek, hogy kiadják neked az igazolást arról, hogy munkanélküli vagy, vagy éppen megszűnt, de azt nem mondják meg - ha nem kérdezel rá -, hogy kell-e valamit csinálni és ha igen, mit. Speciel én se tudom, hogy kell-e szólni máshol is, pl. bíróságon, mert pl. az APEH-en keresztül fut össze elég sok hivatali szál, az adóazonosító alapján le tudnak értesíteni minden érintettet (sok esetben mégse teszik, pedig ez lenne a dolguk, de talán pont ezért jobb szólni külön is).

Szóval én nem tudom, kell-e külön értesíteni, vagy intézi a munkaügyi és az APEH, de a biztonság kedvéért én szólnék külön is, legfeljebb már tudják.

2010. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Természetesen szívesen fizetném ezután is a havi 20e-et, de hát 35ezer segélyből elég nehéz lenne. Eddig is hai nettó 70ezerből fizettem ezt.

Kíváncsi lennék a második válaszoló hogy élne meg és hogy fizetné ki a lakásrezsit a maradék 15ezerből?

2010. jan. 11. 16:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos az ex nejemmel képtelenség szót érteni. Ő és a szülei is rosszindulatú, bosszúálló, pénzéhes f*szkalapok.
2010. jan. 11. 16:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves Bajtárs:) Majdnem azonos cipőben járunk,a bosszúállás a szót nem értés nálunk is megy.Képzeld engem már a börtönnel is fenyeget! Ha érdekel a történetem privibe megírom neked.Itt nem mert sok a rosszindulatú!
2010. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne foglalkozz a hülyékkel, a hivatal tudja, mit csinál, nem szabhat ki rád olyan fizetnivalót, ami éhhalálhoz vezet - gondolom, nem szándékosan lettél munkanélküli, ezt azok nem értik, akik még sose voltak -, a hivatalt értesítsd, kérhetsz átmeneti segélyt, ha nagyon rászorulsz, lehet, hogy még ki is mennek hozzád személyesen, hogy felmérjék a körülményeidet. A rosszindulatúak meg lehet, hogy magyarok, de hogy nem emberek, az is biztos.
2010. jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!