Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Munkanélküli segély alatt is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munkanélküli segély alatt is 20% tartásdíjat kell fizetni egy gyermek után? Honnan tudja meg a bíróság, ha újra van bejelentett munkám?

Figyelt kérdés
Gondolom nekem kell tudatni a bírósággal hogy van munkám és többet tudok fizetni.
2010. jan. 11. 06:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Kedves felháborodott tartásdíjfizetők! Én azt gondolom, hogy egy ilyen helyzetben nem csak az anyukának kell felelősen gondolkodni (aki igazából gondoskodik a gyerekről), hanem a másik félnek is. Kérdem én: mit csinálna apuka, ha a gyerekével és az anyukával élne? Nekem az a tapasztalatom, hogy a kedves apukák ilyenkor természetesen lengetik a hivatalos papírjukat arról, hogy milyen szegény sorsúak, még ennivalóra sem telik a munkanélküli segélyből, minimálbérből. TISZTELET A KIVÉTELNEK!!! De általában az az igazság, hogy emellett természetesen van jövedelmük, csak arról nincs hivatalos papír! És persze, elfelejtik, hogy amikor együtt él egy család,általában ez úgy működik, hogy mindketten hazaadják az egész fizetésüket... És ha ez nem elég, akkor mondjuk az emberfia (már aki felelős a családjáért) a föld alól is megteremti a családjának a "rávalót". Ha elválnak az "asszonytól", akkor meg jön a sírás, hogy túl sok a gyerektartás. Talán az a gyerek, akinek elváltak a szülei csak azért, mert már nem élnek együtt, kevesebb dologra van szüksége?! Mert a számok, azok számok. Az én gyerekem 4 éves. Naponta, ha csak egy csokit kap, az havonta 4 ezer forint... És ez csak a csoki. Mennyibe kerül igazából egy gyerek?!!! És még csak bele sem merek gondolni, ha már iskolás... Vagy mondjuk beteg. Szóval nem sajnálom a kedves apukákat. Jó esetben nem csak az apukánk kell "új életet kezdeni", hanem anyukának is. Erre nem gondolnak? Apuka elintézi havi 10-15 ezer forinttal, és éli világát szabadon. Egy gyerekével egyedül maradt nő másodállást sem tud vállalni...
2010. febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!