Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Úgy érzem, a világon senki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, a világon senki nem volt még ilyen helyzetben, mint én (mi), szerintetek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim, (nevelőapám és édesanyám) válni készülnek, már jó ideje, még nem adták be a papírt, de a héten, max. jövő héten beadják, csak még ügyvédekkel kommunikálnak. Nem is ez lenne a gond, mert én szeretném a legjobban, hogy ennek az életnek vége legyen. Már évek óta úgy élnek, hogy alig szólnak egymáshoz, külön alszanak, semmilyen kapcsolat nincs közöttük. Anyukám ezalatt megcsalta a nevelőapámat, és ez ki is derült. Azóta pokol az életünk. Pénzt nem adnak nekünk, kiraktak az egyetemről és a koliból is. Azért nem tudok munkát vállalni, mert nincs pénz jegyre ill. bérletre, mivel 50km-re lakunk onnan, ahol dolgozhatnék.Nevelőapám csak héba-hóba ivott régen, de olyankor mindig megverte anyát, nyilvános helyen megalázta,szétszaggatta a ruháját,a legutolsónak elmondta.De az a probléma, hogy ez ma már minden napos.MInden nap részeg,ordítatja a zenét éjjel-nappal, de szó szerint, általában 3 óra van mire lehalkítja és valahogy el lehet aludni.Rászokott a cigire, az egyiket a másik után szívja,én nem bírom a füstöt,nem kapok levegőt tőle,de nem érdekli.Minden nap verekednek anyával,kidobják az ablakokat,egymás fejéhez vágják az üvegeket.Nevelőapám kiszedte a házban az összes égőt,hogy a korom sötétbe legyünk.Nem fűt, nagyon hideg van, meleg víz nincs. De tudni kell, hogy egy hatalmas családi házban lakunk,minden extrával felszerelve,mindenünk megvan úgymond,nem vagyunk az az alkoholista szegény család. Mégis ez van, és már a húgommal nem bírjuk idegekkel.El akarunk menni innen.
2010. jan. 19. 11:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Van is aki segít, de a környéken nincs olyan ház, ahová mehetnénk. Mindenképp vinni akarom a német juhászkutyámat is, és így elég nehéz olyan helyet találni. Nem tudok mit tegyek, de itt meg fogok őrülni, beteg leszek ha itt maradok. Mesélhetnék még oldalakon keresztül, mi folyik itt, de fölösleges. Úgy érzem, ilyen helyzetben nem sokan vannak, aki netán volt, mondja el mit tegyek, kérem! 20 éves vagyok
2010. jan. 19. 11:18
 2/16 anonim ***** válasza:
Édesanyád dolgozik? Tőle nem tudsz pénzt kérni, legalább egy havi albérlet árát, hogy el tudj költözni? De szerintem valami olcsó diákszállás is megtenné eleinte. Vagy legalább egy havi bérlet árát megszerezhetnéd valahonnan, hogy legyen munkád! Keress munkát, sok helyen állják a teljes havi bérlet árát! A lakóhelyeden nem tudsz munkát vállalni? Árufeltöltő, stb, hogy pénzt gyújtögethess, egy induló tőkét! Nagyon szélsőséges esetben csenhetnél is a nevelőapádtól! Tudom, hogy nem szép, de ennek véget kell vetned! Vagy kölcsönnek tekintenéd és majd valamikor valahogyan visszaadnád neki...Hisz gondolom úgysem adna. Ráadásul emiatt kellett megszakítanod a tanulmányaidat? Szégyen, hogy milyen szülők vannak, hihetetlen...(Ne haragudj.) Utolsó lehetőség: párod nincs? Sokat segíthetne neked, ha rá támaszkodhatnál, könnyebben el is mehetnél otthonról vele, vagy hozzá. Tudom, hogy nehéz...Drukkolok!
2010. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Válaszodat most olvastam, elhiszem, hogy szereted a kutyádat, de szerintem most ne ő legyen az elsődleges, hanem Te, és ha egyenesbe jöttél viheted a kutyát is. Mérlegelj!
2010. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Itt nem tudok munkát vállalni, mert egy faluban lakom, a legközelebbi város 30km.Miattuk kellett abbahgaynom, mert semmit nem fizettek ki.A húgom középiskolás, elsős,legalább ő ne hagyja abba,de ez is kérdéses.MIvel semmilyen szakmám sincs, nem kapok állást sem. Reménytelennek érzem. Van párom, már 5 éve, de a szüleivel és és a testvérével egy kis panelban, nem tudok hozzájuk menni,anyagiakban pedig próbál támogatni,de ő sem tud a végtelenségig.A kutyám pedig nagyon fontos nekem,ha itt hagynám félek,hogy rajta állna ellenem bosszút a nevelőapám,és nem akarom,hogy még a kutyámnak is fájjon,az egy dolog,hogy engem megvert,kilökött a házból,dehogy mindenkinek miattuk legyen baja, ez elviselhetetlen.
2010. jan. 19. 11:38
 5/16 anonim válasza:
Sürgősen menekülnötök kell a húgoddal ebből a helyzetből! Véget kellene vetni valahogy ennek az állapotnak! Beszélj édesanyáddal, habár a történetből számomra nem derül ki egyértelműen, hogy milyen is a viszony közöttetek illetve, hogy ő mennyire szeretné a változást! Eleve csodálkozom azon, hogyan bírta eddig ezt az életet a nevelőapáddal. Miért nem szakította már meg vele a kapcsolatot? Azt sem értem, hogyan engedhette meg, hogy kivágjanak téged az egyetemről, koliból! Egy anyának harcolnia kell a gyerekeiért! Az írásodból nem derül ki az sem, hogy édesanyád dolgozik-e, egyedül tudna-e biztosítani számotokra élhető körülményeket! Ha ez nem okoz akadályt, akkor mindenképp beszélned kell vele, hogy ezt ti nem bírjátok tovább! Elhurcolkodni, kilépni egy nagyon rossz kapcsolatból, és eleve változtatni sosem könnyű. Egyesek egyszerűen képtelenek elhagyni a komfort zónát, és még a borzasztó együttélés ellenére sem képesek azt mondani, hogy vége! Öszintén remélem, hogy édesanyád nem ebbe a kategóriába tartozik!
2010. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Figyu, ha a kutya miatt aggódsz, akkor add be addig egy menhelyre, amíg nem rendeződnek a dolgok. Ott tudod látogatni és vigyáznak rá.
2010. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pedig így nem élhetsz örökkön örökké! Mi lenne, ha a párod bérelne egy kis garzont abban a közeli városban, odaköltöznél hozzá, te pedig miután találsz munkát besegítenél neki az anyagiakban. Szerintem nincs lehetetlen! Legrosszabb esetben felvesznek egy hipermarketbe árufeltöltőnek. Spórolnál és mondjuk elvégeznél egy kb. két hónapos pénztárgépkezelői tanfolyamot. Azzal lehetsz eladó, pénztáros sok helyen. Valahogyan el kell kezdeni. Vagy vállalsz hostesskedést, kóstoltatást. Lényeg,hogy valami alaptőkét próbálj összegyűjteni. Esetleg ismerősöd valami munkahelyen(kapcsolatok),aki beajánl?Ha a szüleid jómódúak, lehet, hogy nekik is vannak ismeretségeik. Hivatalos szervekhez nem tudom, megérné-e fordulni, ehhez sajnos nem értek, esetleg a húgod miatt, de te már úgyis abban a korban vagy, hogy nyugodtan elmehetsz otthonról, és jobban is járnál szerintem. A kutyáddal nem tudom mit lehetne kezdeni, szegénynek nehogy baja essen, esetleg keresnél neki valami átmeneti gazdit, akiben megbízol, míg nem viheted magaddal. Jobbat nem tudok sajnos.
2010. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Dolgozik anyukám, minimálbért kap. Ebből nem tudna eltartani minket, az albérletet, szinte semmit sem. Lenne aki segítene,anyukám testvére mondta,hogy ad pénzt albérletre nem is kölcsönbe.De anya nem akar most rögtön elmenni,mert velünk él a nagymamám (anyukám anyja) aki nagyon beteg, és őt már nem akarja mozgatni magával, és a munkahelyét is itt kellene hagynia mert nem tud úgy utazni, hogy mindennap bejárjon. Szóval el akar ő költözni, de nem most. De mi most akarunk, és nincs egy megfelelő ház ahová mehetnénk.Jó a kapcsolatom anyával, ha úgy vesszük.Nevelőapám dolgozik is, nyugdíjat is kap, ez több mint 200ezer ft, anya dolgozik, 60ezer ft, és a mamám nyugdíja 90ezer ft, plusz egyéb jövedelem, családi pótlék stb. Ez sztem elég szép összeg,csak annyi hitelt meg baromságot vettek,hogy nem marad pénz élni.
2010. jan. 19. 11:53
 9/16 anonim ***** válasza:

Elhiszem és megértem, hogy aggódsz a kutya miatt. Nem tudnál neki átmeneti otthont biztosítani, pl megkérni valakit, egy barátodat, hogy egy ideig hadd maradjon nála?


A húgodat nem viheted magaddal, mert még csak 15 éves, és az anyukád a gondviselője. De az otthoni állapotokat bejelentheted a gyámhivatalnál. Ha el tudsz menni a legközelebbi bíróságra, ott minden héten van panasznap (telefonos érdeklődésre megmondják neked, hogy melyik napon), ahol ingyenes jogi tanácsot tudnak neked adni, hogy mik a lehetőségeid. Ha van munkád és lakásod, anyukádat pedig alkalmatlannak nyilvánítják a gyereknevelésre, a vér szerinti apád meg nem jöhet szóba, akkor akár te is lehetsz a húdog gyámja. De ehhez mindenképpen kell munka és lakás.


Kérj segítséget valami illetékes szervtől, gyámhivataltól vagy családsegítőtől, kérlek!


Párod nem dolgozik? Mert ketten együtt egy olcsó albérletben már meg tudnátok lenni, esetleg a kutyát is magatokhoz tudnád venni. Kis lakásban is elvan, ha eleget mozgatják, viszik sétálni.

2010. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam én minden munkát,de rögtön elmegy a pénz másra,hiába rakok félre.Adok a hugomnak,a kutyámnak ennivaló,gyógyszerem,telefonszámlám.Szerencsére áprilisban lejár a hűségidő,és arra sem kell költenem. Voltam pénztáros,árufeltöltő,de diákként nem szerződtetnek le hosszú távra.Alkalmi munkák vannak csak, most is van egy,de nem tudok oda eljutni,mert nincs bérletre,jegyre pénz.A párom is tanul,nincs saját keresete.A diákhitelt akarom megigényelni,ha egyáltalán megadják,abból kezdeni valami,de az is márciusban lesz,olyan messze.
2010. jan. 19. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!