Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Úgy érzem, a világon senki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, a világon senki nem volt még ilyen helyzetben, mint én (mi), szerintetek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim, (nevelőapám és édesanyám) válni készülnek, már jó ideje, még nem adták be a papírt, de a héten, max. jövő héten beadják, csak még ügyvédekkel kommunikálnak. Nem is ez lenne a gond, mert én szeretném a legjobban, hogy ennek az életnek vége legyen. Már évek óta úgy élnek, hogy alig szólnak egymáshoz, külön alszanak, semmilyen kapcsolat nincs közöttük. Anyukám ezalatt megcsalta a nevelőapámat, és ez ki is derült. Azóta pokol az életünk. Pénzt nem adnak nekünk, kiraktak az egyetemről és a koliból is. Azért nem tudok munkát vállalni, mert nincs pénz jegyre ill. bérletre, mivel 50km-re lakunk onnan, ahol dolgozhatnék.Nevelőapám csak héba-hóba ivott régen, de olyankor mindig megverte anyát, nyilvános helyen megalázta,szétszaggatta a ruháját,a legutolsónak elmondta.De az a probléma, hogy ez ma már minden napos.MInden nap részeg,ordítatja a zenét éjjel-nappal, de szó szerint, általában 3 óra van mire lehalkítja és valahogy el lehet aludni.Rászokott a cigire, az egyiket a másik után szívja,én nem bírom a füstöt,nem kapok levegőt tőle,de nem érdekli.Minden nap verekednek anyával,kidobják az ablakokat,egymás fejéhez vágják az üvegeket.Nevelőapám kiszedte a házban az összes égőt,hogy a korom sötétbe legyünk.Nem fűt, nagyon hideg van, meleg víz nincs. De tudni kell, hogy egy hatalmas családi házban lakunk,minden extrával felszerelve,mindenünk megvan úgymond,nem vagyunk az az alkoholista szegény család. Mégis ez van, és már a húgommal nem bírjuk idegekkel.El akarunk menni innen.
2010. jan. 19. 11:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha kitettek az egyetmről, hogy akarsz diákhitelt igényelni?
2010. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A diákhitel nagyon veszélyes, pláne a te esetedben, én átgondolnám! Ezek szerint még él a hallgatói jogviszonyod, de meddig mehet ez így? Évekig felvennéd a tantárgyakat, de nem járnál be, a hitel meg kapnád? Mert én ismerek ilyet...Jól jön az a pénz, de gondolj a visszafizetésére! Évek alatt ebből könnyen lehet 2-3 millió Ft is, ha nem több... És a havi törlesztése is mindig egyre több és több...A suliban meg halaszthatnál és ha jobban állsz anyagilag, levelőzn folytathatod. Komolyan, ha a hitelhez ragaszkodsz, mást válassz, mert szerintem jobban jársz. Próbálj meg mégis félretenni, kutyának maradékot adj, ne telefonálj annyit, stb. Érettségivel valahová fel kell, hogy vegyenek. Szépségszalon, szolárium, szállodai recepciós. Plána ha van nyelvismereted. Ismerőseim között sok ilyen van.
2010. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
*levelezőn, elírtam, bocsánat
2010. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Bárhogy is döntesz, az áldozatokkal jár. Valamiről le kell mondani. Mondd el édesanyádnak, hogy mit szeretnél, és kérd, hogy támogasson! Sok embertől sokféle információt kaptál, de úgy gondolom, valódi tanácsot csak akkor adhatnánk, ha 100%-ban ismernénk a körülményeidet, és tudnánk pontosan azt is, hogy mire vagy hajlandó azért, hogy megváltozzon az életed. Ez nagyon fontos dolog. Ha bizonyos dolgokról nem vagy hajlandó lemondani, azért, hogy valamiféle célt elérj, akkor csak egy helyben fogsz toporogni, és kétségbeesetten próbálod eldönteni, hogy mitévő légy. Ha menni akarsz, akkor határozd el magad, és tedd meg az első lépést, valamint ne keress kifogásokat (gondolok itt a kutyádra,telefon, nincs megfelelő ház stb.) Sok sikert!
2010. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
sztem fordulj a családsegítő szolgálathoz. és a diákhitel nem hülyeség, az megmenthet. Engem is az mentett meg, és mivel ma már van munkám, meg sem érzem, azt a havi 4000ft-t amit törlesztenem kell, de akkor nagyon jól jött.
2010. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

erre nem tudok konkrétabb tanácsot adni, nevelőapukát el kell távolítani az életetekből, anyukádnak pedig talpra kell állnia.

te pedig próbálj függetlenedni, munkát találni, vagy továbbtanulni. ameddig ez nem sikerül, addig nem marad más, mint kitartani.... ha meg olyan van, akkor a rendőröket sem ártana értesíteni, pl. ha úgy megveri anyukádat...mert gondolom egy pofon miatt nem tudnak semmit tenni a rendőrök, de ha vmi súlyosabb van, akk igen.

2010. jan. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!