Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg semmi segítség vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg semmi segítség vagy megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy feleség aki 15 év házasság után úgy dönt elválik.A gyermeke érdekében igyekszik a lehető legnyugodtabb módon válni.Csak annyit kér,hogy a férj a közös lakásukból fizesse ki a részét,hogy új életet tudjon kezdeni a gyermekével..A férje akinek mindig is voltak piszchés gondjai a válás még jobban kihozta,így most már lassan az elmeháborodás tüneteit adja..Miden apró dolgokért a feleségét hibáztatja(Pl:Totálkáros karambolt okozott amikor egyedül vezetett,és kiderült ő volt a hibás nem a másik sofőr,de ezért is a feleségét okolta)

A feleség jogos részét nem igazán akarja kifizetni,ezért az ügyvéd a feleségnek azt tanácsolta,hogy addig ne költözzön el,amíg nem kapja meg a pénzét..De egyre nehezebben élnek így,mert a férj nap mint nap életveszélyesen megfenyegeti(tanúk nincsenek),és az utóbbi napokban a feleség észre vette azt,hogy a férj interneten keresztül fegyvert készül vásárolni.A férj orvos által kiírt komoly nyugtatókat szed amire rendszeresen alkoholt iszik.Állandó félelemben él a feleség,és retteg,hogy egy nap talán ő is úgy jár mint azok a nők akiket a TV-ben hallunk,hogy a barátja/férje hidegvérrel agyonlőtt..nem akar erre a sorsra jutni,hisz még 35 éves sincs..A válóper folyamatban,de ez nem sokat segít,mert minél tovább tart annál ideg betegebb lesz a férje.A rendőrségre hiába megy ,nem tudnak segíteni neki,csak annyit,hogy jelentést tesznek,hogy ott volt..

Mit tehet még a feleség mielőtt nagyobb tragédia történik?Tényleg nincs semmi megoldás??


2010. jan. 28. 00:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Nem éppen ésszerű a mai világban, de ha ilyen vadállat a férj, lehet hogy mégis el kéne onnan mennie a gyerekkel. Még a végén tényleg agyonlövi őket, miközben ő csak várt a pénzére, amit valószínűleg nem mostanában fog megkapni.

Az ügyvéd meg találjon ki valamit, azért kapja a fizetését és nem azért, hogy azt tanácsolja, várja ki, hogy lelőjjék.

2010. jan. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Gondolom te vagy a feleség... Én azt tudom tanácsolni, hogy egyik nap szedd össze magad a gyerekkel, amikor a férjed nincs otthon és menjetek el. Ne a pénzzel foglalkozz, ha fegyvert készül venni!

Addig amíg nem sikerül megszerezni tőle a neked járó pénzt, költözz egy barátnődhöz, vagy ismerősödhöz. Kérdezz meg valakit, hogy esetleg tud-e kiadó helyet, és megbeszélitek, hogy csak később fizetsz.

Mindenképp menj el a férjedtől én azt tanácsolom.


Az ügyvéddel beszélj, hogy el mennél tőle ezek miatt az okok miatt, segítsen megsürgetni az anyagi részét a dolognak.


Sajnos szerintem itt már nincs mit tenni, ha egy beteg emberről van szó. Ezt már nem lehet irányítani, és sajnos tapasztalatból tudom, hogy itt nincs megoldás az egész nem racionális nem tudsz majd rá hatni semmivel sem. Ilyenkor mintha másik ember lenne, bármit teszel nem fogja őt meghatni... menekülj, amíg tudsz. Még bőven van esélyed új életet kezdeni, egy ideig még nehéz lesz de utána hidd el menni fog és lesz amikor mindez márcsak egy rossz emlék lesz.

2010. jan. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Csak hívhat mentőket, ha veszélyes másokra.
2010. jan. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a feleség hanem a testvérem...Az ügyvéd azért tanácsolta,hogy addig maradjon amíg a pénzét nem kapja meg,mert szerinte ha elköltözik akkor már a férjnek sem lesz sürgős a fizetés..Utána meg futhat a pénze után...Elköltözni sem könnyű neki,hisz az albérlet nem kevés(főleg ha egyedül van),és az óvoda,munkahely szintén a kisvárosban marasztalja.Hiába költözne el,a zaklatás,fenyegetés továbbra is menne,csak annyi,hogy nem egy fedél alatt lennének..Szeptemberig a városból nem tud elmenni,hisz az óvoda addig tart.Az iskola kezdést már másik városban tervezné..De ehhez is szüksége lenne a pénzére..A kérdésem az,hogy aki fegyvert akar venni annak nem kell orvosi vizsgálat?Hisz orvos ír fel a férjnek rendszeresen nyugtatókat!!Vagy valahol azt nem lehet jelenteni,hogy fegyvert készül venni úgy,hogy közben rendszeresen életveszélyesen(konkrétan a halálával) fenyegeti a feleséget?Arra már gondoltunk,hogy diktafonra felveszi az elhangzott fenyegetéseket,de a rendőrségen rögtön mondták,hogy nem bizonyíték,és nem is rögzítik...Akkor semmi megoldás?Költözne már holnap is,de miből?Még a családi pótlékot sem adja oda neki a férj(gyerektartást nem is fizet indokolva,hogy még nem váltak el)
2010. jan. 28. 00:57
 5/29 anonim ***** válasza:
Nem csinálnak semmit, míg vér nem folyik. Vagy azt az őrültet védik inkább. Nem személyes szerencsére, de közeli tapasztalat.:S
2010. jan. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Nem vehet fel akkora kölcsönt a kettejük nevére, amennyi jár neki, amivel elköltözhetne, a férjnek meg maradna a ház és a tartozás?
2010. jan. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

A pénz fontosabb mint a gyermeke és a saját élete?

Én mihamarabb eltűnnék onnan.

2010. jan. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Kölcsön nem adnak annyit amennyire szüksége lenne.Ahhoz,hogy azt az összeget megkapja ami jár be kéne terhelni a házat,de ehhez mindketten ott kell,hogy legyenek..Szóval ez nem megoldás...

Igen azt hallottuk mi is ,hogy addig nem lépnek míg vér nem folyik.De könyörgő,ehhez meg kell halnia egy fiatal nőnek,és esetleg egy gyermeknek??Még a férj szüleivel sem lehet beszélni ,mert a férj anyja és lánytestvére is hasonló pszichés gondokkal küszködik...(valami pajzsmirigytúltengés miatt vannak elme bajai az egész családnak),és ők most teljes mértékben a feleséget hibáztatják,nem a fiúkat..De mint írtam a feleség kulturáltan,csendben válna el,ha lehet minél előbb..Az első tárgyalás már megvolt,de meddig kell még várni?

Én mint kívülálló nem jelenthetem fel?A gyanú az kevés ugye??

2010. jan. 28. 01:04
 9/29 anonim ***** válasza:
Nem értem miért mondott ilyet az ügyvéd. Attól hogy a feleség máshol tartózkodik ideiglenesen, attól még megilletik őt a jogai. Szerintem sok ideig kell külön élnie a feleségnek, hogy elessen a részétől, vagy anyagi hátrány érje válásnál. Ez mennyi idő? Nem mondta az ügyvéd? Lehet hogy addig a válóper is befejeződik.
2010. jan. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nem fontosabb a pénz.DE HA NINCS PÉNZE HOVA MENJEN???Albérletre pénz kell...Írtam még a családi pótlékot is elveszi tőle.Egyébként már meglenne a lakás is ahová menne,de hiába költözik akkor is zaklatni fogja,hisz egy városban maradnak..
2010. jan. 28. 01:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!