Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg semmi segítség vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg semmi segítség vagy megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy feleség aki 15 év házasság után úgy dönt elválik.A gyermeke érdekében igyekszik a lehető legnyugodtabb módon válni.Csak annyit kér,hogy a férj a közös lakásukból fizesse ki a részét,hogy új életet tudjon kezdeni a gyermekével..A férje akinek mindig is voltak piszchés gondjai a válás még jobban kihozta,így most már lassan az elmeháborodás tüneteit adja..Miden apró dolgokért a feleségét hibáztatja(Pl:Totálkáros karambolt okozott amikor egyedül vezetett,és kiderült ő volt a hibás nem a másik sofőr,de ezért is a feleségét okolta)

A feleség jogos részét nem igazán akarja kifizetni,ezért az ügyvéd a feleségnek azt tanácsolta,hogy addig ne költözzön el,amíg nem kapja meg a pénzét..De egyre nehezebben élnek így,mert a férj nap mint nap életveszélyesen megfenyegeti(tanúk nincsenek),és az utóbbi napokban a feleség észre vette azt,hogy a férj interneten keresztül fegyvert készül vásárolni.A férj orvos által kiírt komoly nyugtatókat szed amire rendszeresen alkoholt iszik.Állandó félelemben él a feleség,és retteg,hogy egy nap talán ő is úgy jár mint azok a nők akiket a TV-ben hallunk,hogy a barátja/férje hidegvérrel agyonlőtt..nem akar erre a sorsra jutni,hisz még 35 éves sincs..A válóper folyamatban,de ez nem sokat segít,mert minél tovább tart annál ideg betegebb lesz a férje.A rendőrségre hiába megy ,nem tudnak segíteni neki,csak annyit,hogy jelentést tesznek,hogy ott volt..

Mit tehet még a feleség mielőtt nagyobb tragédia történik?Tényleg nincs semmi megoldás??


2010. jan. 28. 00:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amikor bolond a férj, a mentőket kellene kihívni, ma mást nem beviszik a pszichiátriára. Igaza van az ügyvédnek a pénzt illetően, de azért valamit tehetne is, ha már felfogadták! Távol tartást vagy valamit, elvileg a feleség van a kiskorú (?) gyerekkel nem?

Azt kellene, hogy orvost hívtok és bevitetitek a bolondok házába. Van bizonyíték is, nem? Erős nyugtatót szed és iszik rá.

2010. jan. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod,hogy hozzád mehetne,ha nem vette volna el a férj a gyerek útlevelét. De miért nem csináltatt személyit a gyereknek,ha uniós országba élsz,oda már elég az is. Ott egy teljesen új életet kezdhetne,nem kellene rettegnie... Mert itt hiába megy el bárhova,a férj ha beteg utána megy.
2010. jan. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Ha azt mondja,hogy elveszett a kicsi útlevele,akkor kérhet neki újat.

Az ügyvéd vagy a Családsegítő felvilágosíthatta volna,hogy ha bejelenti az Okmányirodában,hogy válik,és egyedüláló anya,és kéri,hogy neki folyósítsák a családi pótlékot,megkapja,akkor is ha egy lakásban élnek.A kérelem beadásában segítsen az ügyvéd!Esetleg az önkormányzattól is kérhet segélyt.

Arra is volt példa a környezetemben,hogy a Bíróság árvereztette el a házat,de ez hosszú folyamat.

Amikor a férj bekattan,akkor ki kell hívni a mentőket!Ebben az esetben beviszik a Pszhiátriára.Legalábbis nálunk így működik.A háziorvossal is kellene beszélni,mert a férjnek is kell az orvosi segítség.

Sajnos fegyvert könnyű szerezni illegálisan is.

2010. jan. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
53%

Nincs megoldás.

A lakásból ha kimegy, a férj nem fog sietni kifizetni (kb. soha) és nem is tudják erre nagyon kötelezni. Minimum évek.

Ha nem megy ki a lakásból, a férj akkor se fogja kifizetni. Szerintem, azok alapján, amit írtál. Úgyhogy ennyi erővel akár ki is költözhet. Akkor érdemes maradni, ha "zavarja" a másik felet, hogy te ott laksz, pl. randizna mással, ilyesmi, mert akkor van motiváció a másik félnek, hogy kifizessen, hogy menj már onnan. Itt ilyenről szó sincs.

Nem értem tisztán, mégis miből fizetne a férj. Gondolom, hogy ha lenne pénzük, akkor eltenné a tesód és költözne. Csak a jogos pénzt vette el, még házasok, senki se tudna semmit tenni ellene.

Ha nincs pénz, a férj nem tud fizetni. Ő ugyan nem fog a házra azért hitelt felvenni, hogy aszsoyn el tudjon költözni... Úgyhogy én nem látom, hogy valaha ebből pénz lenne.

A fegyver ellen nem tudsz mit tenni, ma BÁRMIT meg tudsz venni a neten, utcán, és ezellen nem fog tenni senki semmit. Ha akrja, meg tudja oldani.


El kell dönteni, mi a fontosabb: az élete, vagy a pénz.

Miből akar a jövőben megélni a tesód? Tekintse úgy, mint akinek új életet kell kezdenie, menjen, költözzön albérletbe. A gyereket vegye ki és vigye új városba, most. Nem kell megvárni a szeptembert az ovi/iskola miatt. Ez most fontosabb.

Ha kell, vállaljon másodállást, vagy nem tudom, de teremtse elő a pénzt a maga és a gyereke számára.


Ez van, ő ment hozzá egy zakkant emberhez és azok alapján, amit írtál, ez egyértelmű kellett legyen a számára (családban örökletes betegség...) Gyereket is szült neki nemrég, pedig biztos nem egyik pillanatról a másikra lett ilyen az egész család...


Szóval nem lehet tenni nagyon semmit szerintem.

2010. jan. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a családit én se értem, miért nem íratja a nevére azzal, hogy válnak és megszűnt a vagyonközösség. Az ügyvédnek ez is a dolga lenne, hogy ezeket szükség esetén elmondja, keressetek másikat...
2010. jan. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy ez a betegség nem látható.Ha idegen van ott olyan mint bármelyikünk..(nehogy már a szomszédok lássák,hogy milyen?)Volt már rá példa,hogy egy dühöngő állapotában a testvérem hívta az orvost.Mire kijött elővette a legjobb arcát,és az orvos csak annyit látott,hogy "családi veszekedés volt"meg is mondta,hogy ilyen esetben nem jöhet ki még egyszer.Ha baj van,akkor a férj menjen be hozzá a rendelőbe..De ő nem ismeri el,hogy beteh,ahogy a családja sem..Ők is a külvilág számára egy normális család,csak éppen a négy fal között nem azok.(ez meg nem olyan eset,hogy ki kell teregetni)

Isten őriz,hogy még csak a látszatát keltse annak,hogy van valakije(nincsen)ugyanis annyira féltékeny,hogy ezt már rég bebeszélte magának a férj..Állandóan követeli,hogy a feleség részletes mobilszámlát mutasson neki,hogy nem "telefonqrva"...Kérheti a távolságtartást,hisz kiskorú gyerekük van,de evvel is csak nagyobb bajt csinálna,mert a férj rögeszmésen azt hajtogatja,hogy a ház az övé..Kifizetni már most is ki tudná akár 10 millió forintot is,mert az apjáéknak bőven van pénzük.Nagyon valószínű,hogy ők is fogják oda adni a pénzt,mert a házat nem akarja eladni,de mindenáron azon van,hogy menjen el,és akkor úgy veszi nem kell fizetnie..A családi pótlékot szintén az ügyvéd tanácsára hagyja a közös kasszában(amihez ő nem fér hozzá),mert arra spekulálnak a szülőkkel,hogy pénztartozása legyen.Augusztus óta a férj elviszi az összes csekket amit a házra kell fizetni,és a szülők fizetik.Így majd avval fognak jönni a bíróságon,hogy a felét levonják a pénzből,ha fizetni kell.De mivel a családi ott maradt,és nem fizet még gyerektartást így az ügyvéd kérheti annak visszafizetését akár fél évre visszamenőleg..Vagyis nem tudnak pénzt kihúzni belőle..A testvérem dolgozik,és + mellékállása is van.Nem avval van baj,hogy nem tud megélni..ha már ketten lesznek akkor el tudja látni a gyermeket és magát is.(ha kell én is tudom anyagilag támogatni)

A kislánynak személyi igazolványt is csak úgy kérhet ha mindkét szülő aláírja.Már érdeklődtünk,hogy ha "elveszett" a kislány útlevele akkor is kell szülő? igen.Szóval ezzel se megy semmire,nem beszélve arról,hogy állítólag a válóper miatt is nem távozhat az országból.Ha hosszabb távra jönni ki,akkor engedély kell a másik szülőtől..Hogy miért nem vette észre évekkel ezelőtt,hogy valami nem stimmel a férjnél?Mert nem látszott semmi.ÉN is úgy ismertem meg,hogy egy határozott,erős jellemű ember aki becsületesen dolgozik.De ez csak a külkép..Akinek volt már dolga hasonló betegségű emberrel, azt tudja,hogy sokáig észre sem lehet venni,és nem egyik napról a másikra ilyen.Nem beszélve arról,hogy a testvérem szerette,és aki szerelmes az másképp látja a másik embert.De ezen már kár rágódni..Most inkább azon van,hogy szépen,normálisan váljanak el,ha lehet nem akarja még jobban hergelni,hisz a gyermeke érdekeit nézi..

2010. jan. 28. 12:12
 27/29 anonim ***** válasza:

Tehát semelyik megoldás nem jó így sem, úgy sem. Akkor miért nem ássátok el a budi mögött? Vagy milyen megoldást akarsz? Jobbat az ügyvéd tanácsánál? A gyakorikérdések.hu-n.


HEHEHEHE

2010. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Ha eláshatnám már rég a két kezemmel ásnám el...

Reméltem,hogy tud valaki olyan is tanácsot adni aki hasonló cipőben volt,és tud egyéb lehetőségeket.Pl:Hogy lehet minél előbb megsürgetni a válást,vagy hogy lehet minél előbb érvényt szerezni,hogy megkapja azt ami jár vagy mivel én ebben nem vagyok járatos,hogy lehet megtudakolni,hogy ki vehet fegyvert és ki nem...

Talán nem jó helyen érdeklődőm,hisz itt inkább fiatalok járnak akik a koruknál fogva is még nem elég tapasztaltak...Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat...

38/N

2010. jan. 28. 17:34
 29/29 anonim ***** válasza:
Szerintem keressetek egy másik ügyvédet aki csinál is valamit!!!!
2010. jan. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!