Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg semmi segítség vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg semmi segítség vagy megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy feleség aki 15 év házasság után úgy dönt elválik.A gyermeke érdekében igyekszik a lehető legnyugodtabb módon válni.Csak annyit kér,hogy a férj a közös lakásukból fizesse ki a részét,hogy új életet tudjon kezdeni a gyermekével..A férje akinek mindig is voltak piszchés gondjai a válás még jobban kihozta,így most már lassan az elmeháborodás tüneteit adja..Miden apró dolgokért a feleségét hibáztatja(Pl:Totálkáros karambolt okozott amikor egyedül vezetett,és kiderült ő volt a hibás nem a másik sofőr,de ezért is a feleségét okolta)

A feleség jogos részét nem igazán akarja kifizetni,ezért az ügyvéd a feleségnek azt tanácsolta,hogy addig ne költözzön el,amíg nem kapja meg a pénzét..De egyre nehezebben élnek így,mert a férj nap mint nap életveszélyesen megfenyegeti(tanúk nincsenek),és az utóbbi napokban a feleség észre vette azt,hogy a férj interneten keresztül fegyvert készül vásárolni.A férj orvos által kiírt komoly nyugtatókat szed amire rendszeresen alkoholt iszik.Állandó félelemben él a feleség,és retteg,hogy egy nap talán ő is úgy jár mint azok a nők akiket a TV-ben hallunk,hogy a barátja/férje hidegvérrel agyonlőtt..nem akar erre a sorsra jutni,hisz még 35 éves sincs..A válóper folyamatban,de ez nem sokat segít,mert minél tovább tart annál ideg betegebb lesz a férje.A rendőrségre hiába megy ,nem tudnak segíteni neki,csak annyit,hogy jelentést tesznek,hogy ott volt..

Mit tehet még a feleség mielőtt nagyobb tragédia történik?Tényleg nincs semmi megoldás??


2010. jan. 28. 00:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Bocsi amíg megírtam a szöveget addig már írtatok egy csomót. Így már minden világos
2010. jan. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Miért nem segítesz rajta? A testvére vagy..
2010. jan. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Én is ezt kérdeztem,hogy miért kell ott laknia,hisz a részét akkor is ki kell fizetnie.Az ügyvéd szerint ilyenkor az van,hogy úgymond a férj megszabadult a feleségtől,és akár évekig is húzhatja a pénz kifizetését..De kértem,hogy holnap beszéljen az ügyvéddel,hogy nem lehetne-e úgy megoldani a dolgot,hogy a bíróság rögzít egy napot,hogy addig köteles kifizetni a feleséget,amennyiben nem fizet akkor a bíróság elárverezi a házat,és ő utalja a pénzt..Van egyáltalán ilyen lehetőség??Sajnos én nem tudom,pedig én is elváltam évekkel ezelőtt,de mi barátként váltunk el,és mindenben megegyeztünk..
2010. jan. 28. 01:12
 14/29 A kérdező kommentje:

ma 01:08

Amint látod igyekszem!Én fizetem az ügyvédet,hogy szegény evvel se legyen terhelve..Már letétbe helyeztem annyi összeget ami egy albérleti kauciót fedez..Én rendszeresen mondom,hogy jöjjön költözzön hozzánk a lányával együtt,de ezt nem teheti meg.Mégpedig azért mert a férj eldugta a gyermek útlevelét,és én külföldön élek..Szerinted mit tehetek még? Szüleink már nem élnek,így csak ketten vagyunk...

2010. jan. 28. 01:16
 15/29 anonim ***** válasza:
Ha kiderül a végzés szerint, hogy mennyi jár a feleségnek, akkor nem a férjre bízzák szerintem hogy azt mikor fizeti ki. Biztos van erre határidő, de sajnos a mai világban semmilyen hivatalos ügy nem intéződik gyorsan :(
2010. jan. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Van családsegítő szolgálat.
2010. jan. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Szerintem is családjogi szolgálat.Több szervezet is van.
2010. jan. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

ma 01:26 kérdezem.Volt már tapasztalatod a családsegítőkkel?

Mert én felhívtam őket,de azt mondták,nagyon sajnálják,de jelenleg nincs hely,hogy tudjanak segíteni,hisz többen kérnek segítséget mint amennyi hely van..Abban tudnak csak segíteni,hogy keresnek neki ügyvédet,és bármi jogi kérdésben adnak tanácsot.Ügyvédje van,jogi tanácsot tőle is megkapja,hisz ezért is fizetjük..

A kérdésem még mindig az,hogy nem tudom valahogy én megakadályozni,hogy fegyvert vásároljon?Én nem szólhatok a rendőröknek,hogy ellenőrizzék le,hogy törvényes úton vesz fegyvert??Nem kell neki rendőrségi engedély?

2010. jan. 28. 01:54
 19/29 anonim ***** válasza:
39%
15 év házasságot nem lehet megmenteni valahogy? akármennyire is pszihológiai eset a férj, a feleség egyszer beleszeretett annyira, hogy rá építse az életét, közös gyermekük van. Minél inkább érzi hogy nincs más megoldás a kapcsolat és a múlt óriási értékeinek a megmentésére, annál kevesebb vesztenivalója lesz a férjnek, annál kevésbé fog tudni racionálisan gondolkodni, annál nagyobb veszélyben lesz mindenki körülötte. Nyugodtan le kellene vele ülni beszélgetni, hogy mit akar, mi lenne számára az ideális, mi romlott el, mit tenne meg, hogy helyrehozza. Talán hasznosabb lenne, még ha igy is válás lesz a vége, mint semmittevő ügyvédekre költeni a pénzt, akiknek az az érdekük, hogy minél tovább javasolhasson időnyerő dolgokat...annál tovább kap pénzt mások szenvedéséből. Minden kapcsolat orvosolható,(jelen esetben a békés elválás is orvoslásnak számit) csak vissza kell nyernie a feleknek a harmonikus lelkiállapotukat. Ebben az első a kompromisszumkeresés, minden érintett érdekeinek figyelembevétele, kedvesség, türelem, megértés. Sarokbaszoritott kutya támad a leginkább, ha ebből ki tudsz lépni, és nem érezteted a férjjel, hogy mindenki ellenevan, és minden veszve van az életében, talán nyitottabb lesz.
2010. jan. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

ma 01:58

A testvérem 1 éve mást se csinált csak menteni próbálta azt ami már menthetetlen.Egyszerűen elértek arra a pontra amikor a beszélgetés már nem megoldás!A férjén annyira kiütközik a pszichés baj,hogy nagy ritkán amikor"normális állapotban van" ő is egyetért abban,hogy válniuk kell,méghozzá kulturáltan a gyerek érdekeit nézve.Majd 5 perc múlva "bekattan" és lekever egy pofont..Majd amikor újra "normális" nem hiszi el,hogy ő tette,ha mégis akkor a válasz "Ki látta?" Náluk már nem lehet menteni a házasságot.2 hete ütötte meg először,de le is tagadja.A testvérem rögtön elment sz orvoshoz látleletet venni,és ha kell a bíróságon mint bizonyíték bemutatja..De inkább a békés válást szeretné..A kibékülés az ő esetükben már lehetetlen..Már annyira fél tőle,hogy minden jó érzést amit valaha érzett is a férje iránt elmúlt..Lassan már gyűlölni kezdik egymást...A férje szerintem soha nem is szerette hanem csak birtokolta,uralkodott rajta.Ő ezt nevezi szeretetnek...

2010. jan. 28. 02:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!