Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim válni akarnak, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim válni akarnak, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon szeretik egymást,és engem is,meglenne a családi harmónia,ha az Apukám anyja (aki sajnos a nagymamám,de nem tekintem annak,mindjárt ki is fejtem,miért) mindig bekavar a dolgokba. Utálja Anyukámat,mindig azon mesterkedett,hogy váljanak el,de szerencsére nem sikerült az álnokoskodó munkája. Nemrég költöztünk el egy családi házba,mert eddig panelban laktunk,szembe Apukám anyjával,emiatt is voltak veszekedések,nem volt távolság,mindig átjött...egyszer Anyukám összeveszett vele,és olyanokat ,mondott,hogy "süljön ki a szeme" én pedig ordibálva kitaszigáltam,és rácsaptam az ajtót,azóta nagyon minimális a kapcsolatom vele,nem tudom ezt neki megbocsátani. Apukám sajnos az a fajta,aki úgy nem mondja meg könnyen neki,hogy "Anyu,kicsit már sok vagy" emiatt is voltak veszekedések. De,mint említettem most elköltöztünk,és most abból van a vita,hogy Apukám ide akarja hozni az anyját,hogy aludjon itt pár napra,pedig tudja,hogy Anyukám nem szeretné. Napok óta nem beszélnek,tegnap nagyon veszekedtek,Anyukám azt is mondta (lehet,hogy mérgében) ,hogy "Jó,akkor váljunk el". De én nem akarom,akkor az én életemnek vége,azon gondolkoztam,hogyha bejelentik,hogy elválnak,megölöm magam,nekem tényleg nagyon fontos,hogy egy család maradjunk!!

2014. dec. 21. 13:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Azért csinálja,mert egy önző nő,de a többi fiának a feleségével is ezt csinálja,például az egyik fiának a felesége elvetélt,örökbe akartak fogadni,de a "mamám" nem akarta,mert azt mondta,hogy "akkor kire szállna a vagyon,nem is az ő vére". Fhuj,utálom.

Apukám is észreveszi a mesterkedéseit,de mégiscsak az anyja,megértem,de már párszor szólt neki,úgy látszik,nem elégszer.

2014. dec. 21. 14:42
 12/18 anonim ***** válasza:
74%
Elég szörnyű nagyanyád lehet. Én a helyetekben nem is látogatnám, míg észbe nem kap.
2014. dec. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ő már nem fog. Nyár óta nem is beszéltem vele,cseppet sem hiányzik. Nekem egyszer azt mondta,hogy (3 unokája van,velem együtt) hogy ő a legidősebb unokáját szereti a legjobban. Ezt a szemembe mondta azzal az indokkal,hogy "tisztán lássuk a helyzetet". Nagymama az ilyen?
2014. dec. 21. 14:49
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem beszélsz apukáddal? Ő a saját anyját védi, te pedig a tiédet. Biztosan vannak a te anyádnak is rossz szokásai, de ettől még ragaszkodsz hozzá, úgyhogy valahol megértheted, miért törődik vele. Viszont észre kellene vennie, hogy az anyja nem úgy viselkedik, hogy családtagnak tekintsétek, és ezt nem csak a felesége érzi, hanem te is. Állj anyukád mellé, de ne apukádat hibáztasd azért, hogy ilyen az anyja. Ő kötelességének érzi, hogy foglalkozzon vele, amiért felnevelte, de rá kell ébrednie, a családja fontosabb annál a személynél, aki lelkiismeretlenül dúlja szét a békét.
2014. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%
Jól látod, hogy nem fog megváltozni, de nem is ez a cél. Elég annyi, ha nem hagyjátok, hogy a családi életetekbe belerondítson. Nem kell veszekedni vele, csak határozottan, higgadtan és intelligensen helyretenni, ha Téged vagy Anyukádat bántani próbál - valamint ilyen előzményekkel nem kellene meghívni hozzátok, küönösen nem több napra. Ezt lemeccselni a felnőttek, elsősorban Édesapád feladata (lenne). Ha a nagymama nem egy szeretetteljes ember, az maradjon kizárólag az ő problémája, nem kell, hogy mindenki más is szenvedjen miatta.
2014. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Kibékültek!!!! :))
2014. dec. 21. 20:44
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
Örülök neki! :) Mondtuk mi páran, h nem lesz baj!
2014. dec. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 iskolások válasza:
22%
Szntem tuti nem fognak válni ha már vettek egy új házat (nem azt akk mondani h ez mindig igy van de ki lenne az a hülye aki a saját pénzét is beleadva vesz egy új házat aztán elköltözik ) 😉
2014. dec. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!