Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás, gyerektartás. Sosem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás, gyerektartás. Sosem változtatják itt már normális irányba a törvényeket?

Figyelt kérdés

Miféle egy ország az ilyen, mint a miénk, ahol sok szülő felelőtlenül letolhatja magáról a felelősséget a gyerekéért/gyerekeiért válás után? Miért nem lehet végre ezen szigorítani? Sok olyan kérdést olvasni itt is, hogy "hogy lehetne csökkentetni a gyt?" De általában olyanok teszik fel, akik fizetnek nyomorult 20-30 000ft-ot. Miért nem igazságos nálunk ez sem? Ha a gyerekkel élő szülő otthont biztosít neki, ellátja, gondozza, ápolja ha beteg, ő kénytelen a munkáját hozzá igazítani,pénzt áldoz rá, stb, akkor a külön élő fél miért a gyerek tartásának csak a felét, vagy sokszor csak 20-30 000-es alamizsnát fizet? Aki a meglévő gyerekéről/gyerekeiről sem tud tisztességgel gondoskodni, az, hogy mer még újabb gyereket/gyerekeket vállalni? Ez miért nem büntetendő, ez a felelőtlenség? Nem kell a jogokkal jönni, hogy mert joga van szegény apukának/anyukának is új életet kezdeni válás után. Igen, joga az van, de nem egy, vagy több másik ember, főleg nem a saját gyerekei kárára. Milyen vastag bőr van azok képén, akik képesek a saját gyereküket a másik, a gyerekkel élő szülő nyakába tolni kb 90-95%-ban, vagy teljesen?

Tudom, hogy nem csak ilyen van, és vannak akik a válásuk után is nagyon jó szülők maradtak, de annyira elszomorító, hogy sokkal több a felelőtlen.


2015. febr. 20. 14:56
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

18. 19. Pont ilyenekről beszélek, hogy igenis létezik ez, van ilyen sajnos. Én az ilyen embereket annyira meg tudom vetni, hogy nagyon. Nem csak azért, mert úgy gondolja x év házasság, gyerekek után, hogy "neki még élnie kell", hanem mert ahhoz, hogy "élhessen" sz@rik a gyerekei fejére.

Most az ilyen ember nem undorító?!

2015. febr. 20. 16:50
 22/37 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk se csak a gyerektartás hiányzik. Bár az is jól jönne,mert anyum fizujából megy még a közös hitel is,mert apum nem akart bejelentve dolgozni de amíg dolgozott azt anyutól vonták apu meg odaadta a fizuját. Anyum 150ből 120-at kap. Ráadásul rezsi minden. De elsősorban tök kivan,hogy apumat nem érdeklem.
2015. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó vagyok. Ja és én még hallgatom nagyimat is aki szerint anyukám mekkora r*banc,mert kidobta apumat ezek után.
2015. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk amikor a kishúgom megszületett (én akkor voltam 5 a nővérem 7 éves) csak ennyi választ kaptunk, hogy miért távozik az életünkből végleg.

- Nekem nem kell a 3 gyerek, úgy neveled őket ahogy akarod. Én élni akarok, élvezni az életet.

A húgom születése napján végleg lelépett. Soha nem kaptunk nem hogy gyerektartást, de egy születésnapi képeslapot vagy egy levelet, hogy megkérdezze: lányok jól vagytok??

JA: az anyám lépett le, és az apám maradt ott 3 lánnyal, akik közül a húgomat ő hozta haza a kórházból.. Később felnőttként, több olyan embert ismertem meg ahol az anyuka hagyta el a családját, gyerekét mert élni akar. Az anyuka nem fizet gyerektartást, az anyuka nem hajlandó látni, megismerni a gyerekét akit világra hozott...

Van ilyen példa is..Nekem ez jutott, de legalább van egy apám aki a világ legjobb apukája a sok hibája ellenére is. Aki akkor nem hagyott minket cserben, nem hagyta, hogy mi testvérek intézetbe kerüljünk vagy elszakadjunk egymástól.

2015. febr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
96%
14-es azért mert egy nő meg tudja teremteni a feltételeket, nem azt jelenti, hogy kötelessége egyedül megteremteni...ha az anya százezreket keres, az apának akkor is ugyanugy tartási kötelezettsége van...válasszuk már külön a kettőt...
2015. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
97%
Az én anyukám diplomás nő. Februárban kevesebbet fizetést kapott,mert epilepsziarohamom volt (az orvosok szerint idegi alapon jött ki) és benn volt velem a kórházban. 1 hétig voltam benn. Apukám mindössze 2-szer. Egyszer elromlott a kocsija, máskor pedig 8-ig kellett dolgoznia. Hihető is lenne ha a barátnője nem rakott volna fel közös képet amin épp kirándulnak.
2015. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
95%
Különben nem csak a gyerektartas a lényeg. Barátnőm most azzal küzd, hogy ravegye a volt férjét, hogy az foglalkozzon a gyerekkel. Mindketten akartak anno a gyereket, nem haraggal váltak el, egyikőjüknek sincs új partnere, negyed órára laknak egymástól, és nem.. A pasi tojik a gyerekere. Hogy a lelkifurdalasat enyhitse, nagyon magas gyt-t fizet, kicsit többet, mint amit a bíróság megítélne. Itt az a történet, hogy a srác akarta a gyereket, de csak azért, mert nem tudta, mit jelent a gyerek. Nem tudta, hogy néha sír, hogy van hiszti, ilyenek.. Közölte, hogy ő elmegy, mert élni akar, mert nem tud feloldodni a gyerekkel való együtt létben. Fizetni fizet rendesen, de ennyi... A barátnőm lemondana simán a tartás díjról, ha az exe cserében foglalkozna a gyerekkel :-(
2015. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
32%

Jaj, már megint...


Érdekes, itt a GYK-n minden egyedülálló anyuka szegény, vagy minimálbéres, az ex-férje meg egy gazdag büdös paraszt aki direkt minimálbérre jelenti be magát, meg feketén dolgozik, hogy ne kelljen fizetnie...legalábbis itt csak ilyen történeteket olvasni...aham...

2015. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
27%
Ja és a gyerekére se kíváncsi sose egyse...
2015. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
61%

""..vannak, akik sok év után változnak meg gyökeresen, lesznek felelőtlenek."

Hahahaha.. persze. És Micimackó létezik, és ő tojja a húsvéti tojásokat. Felnőtt ember nem változik, és hacsak nem mentális problémái vannak (amelyek száma elhanyagolható) nem lesz saját maga gyökeres ellentéte. Inkább a nőre leszálló rózsaszín köd és anyuci-hormonok állnak a háttérben."


érdekes, én észreveszem magamon, hogy változok, pedig már 37 vagyok

2015. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!