Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A párom exe a gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom exe a gyerektartás növelését kérte a bíróságon. Mit fognak vizsgálni? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Még csak szóban közölte velünk, tehát hivatalos papír még nincs a kezükben.

Tényleg elég kevés a gyerektartás amit kap, de ezzel nem tudunk mit tenni. A párom jelenleg 98000Ft körül keres, 6 órában dolgozik, mellette tanul, hogy később jobb munkája is lehessen. 3 gyerek után a fizetése 50%-át vonják.

Az exe most azzal érvel, hogy az új törvények szerint már az én fizetésemet is beleveszik és így többet fognak neki megítélni. Ez tényleg így van?

Közben nekünk is születtek közös gyermekeink. Már a születésük előtt is tudtuk, hogy csak az én fizetésemre számíthatunk, mindent erre alapoztunk. Most ha még ebből is fizetnünk kell, akkor nem tudom, hogyan oldjuk meg.


2015. márc. 3. 17:28
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

1: A te fizetésedhez semmi köze az exnek. Szép is lenne... Nem a te dolgod gondoskodni az ő gyerekeikről, hanem a férjedé.


2: Hova csináltok ennyi gyereket?! Nem szoktam ítélkezni vagy beszólni ilyenek miatt, de azért ennyi idősen lehetne a párodnak több esze. Hat gyereket csinál a semmire? HATOT?! Még az előző három is tanul - feltételezem. 49 ezer forint annak a három gyereknek FOGJUK RÁ hogy nagyjából elég. ( Mondjuk a mai árakat nézve marhára nem elég, csak egy cipő vagy nadrág 7-10 ezer forint minimum. ) Na de 6 - nak ez hol elég? Hát nem tudom hogy mennyit keresel, de gondolom minimum 300 körül, ha eltartod az 5 fős családodat nélkülözés nélkül.


És még a fiatalokat szólják le, akik meg is keresik az 1-2 gyerekre valót... Csak mert fiatalok. Ennyit a 40 - es korosztályról és a felelősségteljes gyermekvállalásról. :D

2015. márc. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
87%

"Mégis mi közöd a fizetéséhez?"


Nyilván semmi, ahogy a többi dolgához sem, de ő írt ki ide kérdést, engem meg érdekelt volna, mennyit kell keressen egy nő ahhoz, hogy nyugodtan megszüljön egy három gyermekes, lóf*** fizetésének 50%-át gyerektartásra elfizető férfinak még három gyereket.

2015. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
82%
Micsoda főnyeremény ez a faszi! Gratulálok hozzá, Kérdező, meg ahhoz is, hogy konkrétan a nyomor nyomorára sikerül még egyszer annyi gyereket csinálni, hogy aztán meg itt kérdezősködj arról, hogy hogy ez és ez lesz, akkor vajon a gyerekeidnek lesz-e mit enniük. Mikor fogják már bevezetni az értelmi szinthez kötendő gyermekvállalást?
2015. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is gáz a pasitól, hogy hat gyereket csinált a semmire, viszont a Kérdező az első olyan nő itt a fórumon, akitől azt hallom, hogy úgy vállalt nőként gyereket, hogy eleve azzal kalkulált, hogy szinte egyedül tartja el őket.

Hasonló kérdések alatt minimum egyszer szerepel olyan válasz, hogy a "nők maguknak szülnek, arra kell alapozni, hogy egyedül is el tudd tartani, ha úgy alakul" (ezek nem az én szavaim, csak itt olvasom mindig). Ilyen szempontból a Kérdező most nőtt a szememben.


Kérdező:

A választ előttem leírták, nem fogják figyelembe venni a fizetésedet. Viszont, ha az ex perre viszi, és most megnézik, hogy hány gyereke van a pasinak, akkor még csökkentenek is. Ha esetleg a 18 éves gyereke nem is tanul tovább, akkor rá meg nem is fognak számolni már. Ha tanul, akkor úgy tudom rokon tartás lesz az életkora miatt, de ebben nem vagyok biztos.

2015. márc. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Amíg tanulnak, vagy maximum 25 éves korig gyerektartás jár nekik, nem rokontartás.

A te fizetésed nem számít, viszont annyiból tekintetbe veheti a bíróság, hogy te milyen szinten tudod eltartani a saját három gyermeketeket. Vagyis: ha mondjuk van havi 400-as nettó fizetésed, azt a bíróság ítélheti úgy, hogy megfelelő anyagi körülményeket biztosít önmagában a közös gyermekeiteknek, és ezért nem probléma ugyanúgy 50%-ot levonni a férjedtől. A bírói mérlegelésen elég sok múlik.

2015. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Már leírtam, hogy nem a nyomorba vállaltuk be a gyerekeket. Középvezetőként dolgozok és szerintem nem keresek olyan rosszul (nettó 380000Ft), saját ház és autó is van, már a gyerekek születése előtt is volt.

Csökkentést eddig sem akartunk kérni, ezután sem fogunk.


A lánya tovább szeretne tanulni, de még nem tudja, hogy hol. Idén érettségizik és utána 1-2 évre kimegy Angliába nyelvet tanulni, a későbbiekben meg majd meglátja, hogy hogyan tovább. A fiúk érdeklődési köre még egyenlőre a bulikra korlátozódik, de nem rossz tanulók, így még akármi lehet.

2015. márc. 4. 11:49
 27/35 anonim ***** válasza:
10%
Remélem, a férjed legalább főz, mos, takarít, ellátja a gyerekeket, hamár te tartod el a családot..
2015. márc. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
70%
Elég ritka, hogy egy jó keresetű, sikeres nő egy társadalom szemével nézve vesztessel összeálljon, és családot alapítson.
2015. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
45%

Félre értés ne essék, nekem semmi gondom nincs azzal, ha egy férfi rosszul keres. A baj ott van, hogy elvett egy nőt, csinált neki három gyereket. Ez így még rendben is van, mert abban is hiszek, hogy kis keresetu emberek gyerekei is lehetnek boldogok. DE az már más kérdés, hogy utána másik nőnek is csinálni még három gyereket, mikor már az előző háromrol se tud gondoskodni, az már baj. Magam oldaláról igen kiakadnek, ha a férjem egy válás után annyi gyereket csinálna máshova, hogy a mi fiunkra havi 15 ezer forintot szánna. Mert azért csak felelősséget kell vállalni.


Kérdező különben nagyon korrekt, hogy ,,engedi'' hogy a fizu fele csak az előző gyerekekre menjen el, mert szerintem itt a bíróság még ennyit sem ítélne meg. Szóval az exnek nincs igaza.

De az azért továbbra is érdekel, hogy mit tud ez a pasi, hogy két nő is ilyen készséggel eltartja szinte egyedül, zokszo nélkül a gyerekeket :-)

2015. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Vizsglnifogja a bíróság a vagyoni helyzetet, a megtakarításokat és a lakhatási körülményeket is. Kiküldenek egy önkormányzati ügyintézőt, hogy milyen luxus körülmények közt éltek, és pl. az autó is hátrány ebben az esetben. Szerencsére a másik oldalon ugyanez a helyzet, az együttélő összes családtag fizetési és vagyoni helyzete felmérésre krül. A kiskorú gyrmek mindig megelőzi a nagykorút, erre számítani lehet. Az ideiglenesen külföldre menő gyermek érdekes megítélésre számíthat, hiszen akkor ő ugye dolgozik, tehát nem kap gyermemtartást, viszont ha visszajön és továbbtanul, akkor majd jár neki. Addigra a most még kiskorú 2 testvére is továbbtanulási korba lép, és akár egyszerre 3 nagykorú után kell majd fizetni a gyermektartást. De a kiskorú testvéreik szükséglete mindig megelőzi a nagyokét.
2015. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!