Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A párom exe a gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom exe a gyerektartás növelését kérte a bíróságon. Mit fognak vizsgálni? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Még csak szóban közölte velünk, tehát hivatalos papír még nincs a kezükben.

Tényleg elég kevés a gyerektartás amit kap, de ezzel nem tudunk mit tenni. A párom jelenleg 98000Ft körül keres, 6 órában dolgozik, mellette tanul, hogy később jobb munkája is lehessen. 3 gyerek után a fizetése 50%-át vonják.

Az exe most azzal érvel, hogy az új törvények szerint már az én fizetésemet is beleveszik és így többet fognak neki megítélni. Ez tényleg így van?

Közben nekünk is születtek közös gyermekeink. Már a születésük előtt is tudtuk, hogy csak az én fizetésemre számíthatunk, mindent erre alapoztunk. Most ha még ebből is fizetnünk kell, akkor nem tudom, hogyan oldjuk meg.


2015. márc. 3. 17:28
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
58%
Istenem a nagy nyomorba még muszáj volt egy negyedik gyerek is, ugye???
2015. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
85%
Azt írod "gyermekeink". Tehát minimum 5 gyereket csinált, miközben annyi a fizetése amiből 1 ember is maximum vegetálni tud. Hogy lehet valaki ennyire marha állat? Vagy nem ismeri a gumit? Egy percig nem tudom sajnálni az ilyeneket! De a szerencsétlen gyerekeket sajnálom, ők nem tehetnek semmiről. A felelőtlen nemnormális szüleik miatt iszonyat hátrányból indulnak az életben.
2015. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
64%

1. A tartásra kötelezett összes NETTO fizetésének a maximum felét lehet gyerektartásként levonni.


2. Ez az összeg az ÖSSZES saját gyereke között egyenlö mértékben oszilk meg (ha 10 gyerek lenne, akkor egy-egyre 5% jut), ebböl az exnélelö gyerekere jutó összeget kaphatja maximálisan.


3. A TE fizetésedet a te gyerekeidnél vszik figyelembe, jogilag semmi közöd a párod gyerekeihez.


Ezekböl következöen kizárt, hogy emelnék a tartásdíjat, és egész biztos, hogy a te fizetésedet nem veszik (mert nem veheetik) figyelembe.


Akik meg kötözködnek:


1. A kérdezö párja AZÉRT dolgozik most csak 6 órában, mert továbbképzi magát, hogy UTÁNA TÖBB jövedelme legyen és így a gyerekeinek is több jusson belöle.


2. A kérdezövel közös gyerekeket a kérdezö fizetéséböl tartják el, tehát se nem oszt, se nem szoroz az elözö gyerekek szempontjából.

2015. márc. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Pont azért tanul most, hogy jobb munkahelye legyen és többet tudjon nekik adni. Én mindenben támogatom, amiben csak tudom, de tanulni és vizsgázni nem tudok helyette. Addig még rosszabb volt, amíg még az érettségije sem volt meg, tehát nem is igazán értem, miért most jött rá az exre a pereskedhetnék. A gyerekek sokat vannak nálunk, nagyon jó a kapcsolatunk. Csökkentést eddig sem kértünk, ezután sem fogunk.


Én elfogadtam, hogy ha gyerekeket akarok tőle, akkor egy jó darabig anyagilag csak magamra számíthatok. Nekünk is 3 gyermekünk van.


Miért fontos hogy hány évesek vagyunk? Egyébként a párom is és én is 36 évesek vagyunk, az exe 45, a lányuk 18, a fiaik 16 és 15 évesek, a közös fiunk 5 éves a lányaink 2 évesek.


Nem élünk nyomorban sem mi, sem az exe és a gyerekeik.

Mi kijövünk a fizetésemből, nem lehet okunk panaszra, de nem úgy rendezkedtünk be, hogy még ebből is gyerektartást kelljen fizetnünk.

Az exe és a gyerekek az ex szüleinél laknak. Nem azt mondom, hogy földhöz vágja őket a pénz, de elég jól megélnek a vállalkozásukból.

2015. márc. 3. 18:27
 15/35 anonim ***** válasza:
66%
Mégis te mennyit keresel, hogy 3 gyereket röhögve neveltek úgy, hogy a párod a fele fizetését a másik háromra költi?
2015. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
52%

Nem olvastam el egy hsz-t sem, de ez a tuti, a helyes út!

Csináljatok még 5 gyereket, biztos könnyebb lesz!

De most komolyan! minimálbéres jóska, hogy a pitchába mer ennyi gyereket legyártani b öszme marinak, és gizinek, amikor eltartani, gondoskodni meg nem tud róluk?!

2015. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
61%

Mégis mi közöd a fizetéséhez?


Egyébként azt hiszed, hogy csak nettó 150ezres fizetés létezik?


Kérdező, nem fogják emelni a gyerektartást, az exnek a te fizetésedhez semmi köze.

Azt egyébként egyáltalán nem értem, hogy 18-21 éves koráig miért csinált a párod 3 gyereket érettségi nélkül, de hát ezen már kár filózni.

2015. márc. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
48%
Nem hiszem el, hogy ilyen van! A csóka 98 000 Forintot keres, de két olyan nőt is talált magának, akik szültek neki 3-3 gyereket, azért, hogy gyakorlatilag egyedül kelljen eltartaniuk. Hihetetlen! Azt mondd meg nekem, három ilyen pici gyerekkel mit tudsz dolgozni, hogy szinte egyedül képes vagy eltartani egy öt fős családot? Itt vmi bűzlik... Nagyszülők támogatnak benneteket, vagy hogy nem haltok éhen? És mit tud a férjed, hogy két nő is ilyen sok gyereket szült neki a semmire? Csak kíváncsisagbol. A férjed volt gyeden, hogy te dolgozhass, vagy hogy?
2015. márc. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
40%
szóval az első 3 at se tudja eltartani mire te szülsz neki még párat...
2015. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
87%
Jól látom, hogy az ex 27 évesen szült gyereket egy 18 éves sráctól? Lelekileg egészséges nő lehet ám az is.
2015. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!