Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Túl sok a gyerektartás....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl sok a gyerektartás. Másodfokon csökkentik?

Figyelt kérdés

Magas a jövedelmem,nettó 5-600 FT. Első fokon a 3 gyerekre megitéltek 250.000FT gyerektartást. Szerintem ez sok,én 150.000FT-t felajánlottam,de az ex szerint ez kevés,mert a gyerekek megszoktak egy színvonalat. És majd ő ebből félre is tesz a gyerekeknek,egyetemre,meg jogsira,stb...

Nem értem miért csak anya reszortja félretenni? Én nem tehetek nekik félre h majd vegyek nekik autót,fizessem a jogsijukat,támogassam őket?


Az exem is dolgozik,sztem a 150.000FT korrekt összeg. Vagy tévedek?


2015. márc. 2. 10:32
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
32%

Tévedsz.

Ha gyereket nevelnél, tudnád, hogy a fizunak van, hogy több mint a felét a gyerek(ek) viszi(k) el. Pláne ha 3 is van.

Abban meg senki nem gátol meg, hogy félretegyél, ha jól számolom, 250-350 ezred marad havonta, abból ám bőven félre tudsz rakni.


Ha meg sjanálod a gyerekektől a pénzt, nem kellett volna megcsinálni őket.

2015. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
65%

Hát nekem nem túl szimpatikus a " gyerekek megszoktak egy színvonalat" rész az extől. Nem szeretem mikor valaki anyagiassá nevelei a gyereket,'hogy az színvonal nélkül már ne is tudjon létezni.

És ha külön-külön nyitsz a gyerekeknek egy számlát, ahová félre tudnál tenni olyan dolgokra, amikre te szeretnél nekik spórolni?

Elhiszem, hogy ennyit megítélnek, de azért 3 gyerek nem kerül ennyibe, ne vicceljünk, egy szakmunkás végzettségű párnak ennyi az össz jövedelme és úgy nevelnek 3 gyereket.

2015. márc. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

Nem sajnálom a gyerektől a pénzt,de nem érzem korrektnek h ennyit fizessek.


Én is szeretnék a válás után új életet kezdeni,lakást venni,félretenni a gyerekeknek. Én is ezt meg tudom tenni. De nem egy szobát akarok bérelni havi 40 ezerért,azért h tudjak félretenni.


Emelett az exem is dolgozik,eddig nem kértük havonta a családi adókedvezményt,mindig visszaigényeltük. Most akkor ő azt is érvényesítheti havonta ha úgy érzi kevés a bevétele.

2015. márc. 2. 10:51
 4/58 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj meg egyezségre jutni, hogy te is félreteszel a jövőre nézve, vagy támogatsz oktatásokat, utakat- ez azért fontos, hogy érezzék, hogy te is gondoskodsz, nem csak az anya. Nevelési szempontból is fontos: majdani családi életükhöz, felelősségteljes gondolkodáshoz. Ha csak a színvonal téma marad ez pont nevelési szempontból visszaüt: pénzsóvár, pumpoló, valódi értéktől mentes szemlélethez segíti.
2015. márc. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, koma, elképzelhető, hogy valamennyit csökkentenek, de hogy 250k-ról levigyék 150k-ra, azt kizártnak tartom.

Hogy te ezt soknak, vagy kevésnek tartod, az szubjektív, a bíróság nem ez alapján határoz.

2015. márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
78%
Igen, másodfokon csökkenthetik, főleg ha megindoklod, hogy miérttartod soknak - mert a gyerekeknek jelenlef bevallottan nincs szükségük ennyi pénzre, így inkább te takarítanád meg nekik. Ill. A családi adókedezménnyel is érvelhetsz.
2015. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
69%
Nehogy mar ne legyen eleg 50 ezer egy gyereknek havonta. Hisz az apanak nem teljes eltartasi penz kell fizetni. Habar magas szinvonalon elnek, hogy 50 ezer sem eleg.
2015. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
49%
Hihetetlenül sok a 250 e így első olvasatra.De mondjuk,amire az ex hivatkozott,hogy "megszoktak egy színvonalat" hááát abban van valami.Amikor anyuka és apuka együtt élt,valószínű járhattak a gyerekek drága szakkörökre,különórákra,lehet volt előfizetéses telefonjuk,vagy feltöltős,de rendszeresen feltöltve,vitték őket wellness hétvégére,stb.stb.Ehhez,hogy ez most is biztosítható legyen(tehát amit anyuka,és apuka közösen megszoktattak a gyerekekkel)kell ennyi.Vagy ha a szülők elválnak,apukának ez már nem fontos? Nem fontos,hogy a gyerekei ha már őt nélkülözik,akkor legalább az életük a kialakított,megszokott dolgaikban ne változzon.Ez az érem másik oldala.
2015. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
69%

Az apa csak a felét köteles fizetni, a másik felét az anyának kell állnia. Ha volt is egy színvonal, ez a pénz havonta már fél millió lenne, ha mindketten 250-et adnak bele, mégis miféle szakkör az, ami ennyit visz el?

Milyen felnőtt lesz abból a gyerekből, akire minden hónapban 166 ezret költ az anyja? Semmit nem fog értékelni az életben, az egyszer biztos. Megtanulja, hogy semmiért sem kell küzdenie, mert minden az ölébe hullik.

Ha jól tudom, ilyenkor számlákkal kéne igazolni, hogy mennyi a rezsi, az egyéb kiadások, a tanszerek, a sportolás.

A rezsinek csak a 3/4-ét kell figyelembe venni, vagy ha a nőnek már új párja is van, akkor 3/5-ét. Nem hiszem, hogy a rezsi 100-nál több, még egy nagy családi házban sem. A fennmaradó 400-ból előfizetéses telefon, meg szakkörök? Ez a vicc kategória.

Ekkora összegnél egyértelmű, hogy anyu magára költi, és nem az olcsó sarki fodrászhoz jár belőle, hanem királyi módon él.

2015. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
30%
Ekkora fizetesbol 3 gyerekre en nem tartom soknak.
2015. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!