Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kisemmizem ezzel a gyerekeim?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisemmizem ezzel a gyerekeim? Lekéne mondjak a fél házról mert nem én fizettem a hitelt?

Figyelt kérdés

A volt feleségem fizette a lakáshitelt,és most eladáskor kérem a részem.


Ő kapta meg a kizárólagos lakáshasználatot,de nem fizetett nekem lakàshasználatot az én részemre. Ő és az új férje fizették a lakáshitelt. Én a tulajdonrészemről nem mondtam le,gyerektartást fizetek rendesen.


Az exemék eladják a lakást,a hitel vissza fizetése után is marad a lakás árából 8 millió. Ők úgy gondolták hogy az új férje öröksége és a 8 millió elég egy nagyobb ház megvételére.


Én azonban kérem a nekem járó 4 milliót. Exem szerint ezzel a gyerekeim fosztom ki,mert nem örökölnek majd utánam semmit,ezzel kisemmizem őket. Nekem nincs is annyira szükségem erre a pénzre,mondjak le róla.


Valóban nincs égető szükségem a pénzre,de nem akarom azt se h exem új lakásában álljon.


2015. ápr. 23. 09:57
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Határozat van arról h neki fizetni kellett volna nekem,ahogy arról is h a hitelt fele fele arányban kell fizetni.


Nem volt semmi felujítás a lakásban a válásunk óta ezt tudom.

2015. ápr. 23. 10:17
 12/43 A kérdező kommentje:

Nem fizették ki egy összegben. 13 milliót adnának a lakásért,és ebből jön le a fennmaradó hitel. Ìgy maradna meg 8 millió,aminek a fele jár nekem.


Én albérletben lakom a válás óta.

2015. ápr. 23. 10:20
 13/43 anonim ***** válasza:
64%
Ki vette a lakást és mikor, és milyen pénzből? Házasság előtt vagy után? Milyen összeget kellett volna a válás után fizetnie neked és mennyi lett volna a törlesztőrészlet fele?
2015. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
93%

12: Így már értem. Akkor valóban jár neked a 4 millió.

Én nem adnám bele más házába.

Ha nincs is rá most szükséged, a későbbiekben még lehet. Vagy akár a gyerekeidnek is félre teheted.

2015. ápr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
11%

"Határozat van arról h neki fizetni kellett volna nekem,ahogy arról is h a hitelt fele fele arányban kell fizetni. "


Ennyi. Nem fizettél bele semmit. Mit vársz akkor?

Ennyi erővel megyek én is adok egy idegennek az utcán 4 milliót mert csak úgy ni.


Remélem az exed nem fog abból még 1 milliót se adni mert egy petákot sem érdemelsz !!!

2015. ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
91%

Az első pár hozzászóló szerintem félreértett valamit. Nyilván nem a ház értékének 100 %-ára vettetek fel hitelt annak idején, így attól, hogy a volt feleség fizette a hitel törlesztőrészleteit, még neked is van jogos követelésed.


Aki ezt nem érti, illetve a másik kisemmizésének érzi, annak érdemes lennie végiggondolnia, hogy mennyire érezné igazságosnak, hogy ha egy lakás/ház vásárlásakor kicsengetne X millió forintot ő is, a házastársa is a saját keresetéből, meg szükségük lenne még Y összegű hitelre. Aztán a válás után a volt házastárs vállalná át a hitel törlesztését, ugyanakkor évekig lakhat a közös tulajdonú lakásban anélkül, hogy neki egy reális összegű lakáshasználati díjat fizetne.


A lakás eladása után meg a teljes vételárat megtartaná, ő meg, aki meg X milliót ráköltött annak idején a megvásárlására, (és igaz, hogy nem fizette a törlesztőrészlet felét, de nem is követelte vagy hajtatta be jogi úton a neki a törvény szerint jogosan járó lakáshasználati díjat), elköszönhet a pénzétől.


Nyilván ügyvédre van szükséged, hogy jogilag korrekt és igazságos megoldást találjatok. Figyelembe fogják venni, hogy a hitel törlesztőrészletének fele (amit helyetted fizetett a volt feleséged), illetve a lakáshasználati díj, ami viszont jogilag kötelessége lett volna fizetni, de nem tette - hogyan viszonyul egymáshoz.


(Ha pl. közel egyforma összeg lett volna havonta, akkor neked nyilván a lakás értékesítési árának közel fele jár majd.)

2015. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Nem fizettem mert exem se fizetett semmit.


Házasság alatt vettük a lakást. A törlesztő rám eső része 35 ezer ft lett volna,az exemnek pedig a lakáshasználatért kellett volna ennyit fizetnie nekem.


Én még a válás után az első pár hónapba oda adtam a pénzt,de ő nem adta vissza nekem a pénzt.

Így e-mailbe megbeszéltük h nem cserélgetjük a pénzeket mert nincs értelme

2015. ápr. 23. 10:34
 18/43 anonim ***** válasza:
91%
Ez esetben szerintem jogosan kéred a vételárból fennmaradó összeg felét.Egyébként a Te aláírásod nélkül eladni se nagyon tudja.
2015. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Igen,és én pont ezért nem akarok pereskedni. Tudom h jogosan jár a pénz,az exem hisztizik miatta h nem akarja kifizetni. A per ki tudja meddig tart,a vevők meg addig elállnak a vételtől.
2015. ápr. 23. 10:40
 20/43 anonim ***** válasza:
94%
Ha esetleg közösen elmennétek egy ügyvédhez, és ő magyarázná el neki, hogy miért és mennyi jár neked, akkor ne lehetne meggyőzni?
2015. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!