Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kisemmizem ezzel a gyerekeim?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisemmizem ezzel a gyerekeim? Lekéne mondjak a fél házról mert nem én fizettem a hitelt?

Figyelt kérdés

A volt feleségem fizette a lakáshitelt,és most eladáskor kérem a részem.


Ő kapta meg a kizárólagos lakáshasználatot,de nem fizetett nekem lakàshasználatot az én részemre. Ő és az új férje fizették a lakáshitelt. Én a tulajdonrészemről nem mondtam le,gyerektartást fizetek rendesen.


Az exemék eladják a lakást,a hitel vissza fizetése után is marad a lakás árából 8 millió. Ők úgy gondolták hogy az új férje öröksége és a 8 millió elég egy nagyobb ház megvételére.


Én azonban kérem a nekem járó 4 milliót. Exem szerint ezzel a gyerekeim fosztom ki,mert nem örökölnek majd utánam semmit,ezzel kisemmizem őket. Nekem nincs is annyira szükségem erre a pénzre,mondjak le róla.


Valóban nincs égető szükségem a pénzre,de nem akarom azt se h exem új lakásában álljon.


2015. ápr. 23. 09:57
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Szerintem már a kifejtésben le irtam normálisan mi a helyzet.


"Ő kapta meg a kizárólagos lakáshasználatot,de nem fizetett nekem lakàshasználatot az én részemre. Ő és az új férje fizették a lakáshitelt. Én a tulajdonrészemről nem mondtam le,gyerektartást fizetek rendesen."


Vagy az a probléma hogy nem irtam bele h határozat isban arról h neki is kellett volna fizetnie nekem,nem csak nekem a törlesztő felét?

2015. ápr. 23. 11:05
 32/43 anonim ***** válasza:
66%
Igazából ezen az oldalon a válaszolók többségét nem érdeklik a tények. Az a fontos, hogy kiválasztják, hogy a kérdező a szimpatikus, vagy a másik oldal és ennek megfelelően szidalmaznak. Én tettem fel a 13-as válaszban a kérdések, amelyek szerintem döntően befolyásolják a helyzetet és ami alapján el lehet dönteni, hogy jogilag kinek van igaza. Kaptam is rá egy jó nagy 0%-ot. Egyénként a kérdezőnek talán annyira egyértelmű volt néhány dolog, hogy elfelejtette kiírni.
2015. ápr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
82%

De ha beleadod az ő házukba a pénzt, utánad akkor sem örökölnek semmit. Nem?

Meg továbbra sem értem, hogy miért kell örökölniük. Jó esetben, mire veletek történik valami, már felnőtt, családos emberek lesznek, saját lakhatással.

2015. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
89%

Azt is fel kéne fogni, hogy nem azt szajkózza az ex, hogy nem örökölnek semmit a kérdező után a gyerekek, hanem hogy azután a 4 millió után nem kapnak semmit, mert mire a kérdező elhalálozik nagy valószínűséggel nem lesz meg....de ez sem kifogás , a lényeg, hogy váláskor nem kaptad meg a ház felét ennek függvényében nem laktál ott, még jó, hogy nem fizetted a törlesztőket.

Jól írta itt valaki, hogy a gyerekekre fogás csak hiszti, nyugodtan vidd jogi útra, mert elszámolás után biztos, hogy pluszban jön ki számodra.

2015. ápr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

Megírtam az exemnek hogy nem írom alá az adásvételit ha a vételárból fennmaradó pénz fele nem az én bankszámlára fog érkeznni. Ha nem tetszik,forduljon nyugodtan bírósághoz a per költséget a vesztes fél,azaz ő fogja fizetni.

Én nem akadályozom az eladást,nincs semmiféle jogalapja arra h ne fizesse ki részemre a jogosan járó pénzt.


Majd meglátjuk mit reagál. Nekem nem fontos az eladás,én nem eröltetem,de ha már igy alakult akkor kérem a pénzt.

A gyerekek meg majd vagy örökölnek utánam vagy sem. Ez a jövő zenéje.

2015. ápr. 23. 11:18
 36/43 anonim ***** válasza:
86%

"Én sem értem miért akar az exem temetni már most.


Ő példálozik azzal még h nem fognak örökölni igy a gyerekeim utánnam semmit,mert h én csak felélem majd a pénzt."


Dehogy nem érted! Az exed fenti 2 mondata csak elterelés. Ő a 4 misit akarja megtartani, a körítés csak az érzelmi nyomásgyakorlás.


Az exed egyszerűen mérhetetlenül pofátlan.

2015. ápr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 Bence_ ***** válasza:
73%
Miből gondolja a volt nejed, hogy te ezt a pénzt elherdálnád?
2015. ápr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Onnan gondolja h a válás óta albérletben lakok,és mikor lett volna lehetőségem h vegyek fel hitelt lakásra nem éltem vele,mert az önerőt másra fordítottam.


Pár éve nagyapámtól örököltem közel 2 millió ft-t. Exem fülébe jutott h örököltem,én meg vissza halottam innen-onnan h milyen hülyének állít be mert csak felélem és elherdálom a pénzt ahelyett h befektetném,lakást vennék aminek majd a gyerekek is egyszer hasznát veszik,stb..


Valóban feléltem majdnem az egész örökséget. Mivel munkanélkül is voltam,albérletet és gyerektartást vmiből muszáj volt fizetnem. Vmint meg is kellett élnem.

2015. ápr. 23. 11:45
 39/43 acelsziv ***** válasza:
22%

Próbáljatok közös nevezőt találni. Írjatok hivatalos megállapodást arról, hogy az új lakás a 4 millió arányában a te tulajdonod is lesz. Így a gyerekeid is örökölnek közvetlenül, te is pénzednél vagy, ők is lakást vettek.

A gyerek nevére íratni a tulajdont azért rossz ötlet, mert az állam elvileg első lakásra ad szocpolt és így később elesnek ettől a lehetőségtől.

2015. ápr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Mint irtam ha már igy alakul hogy el adják a lakást,akkor nem szeretném semmiképp h a pénzem az ő házukban álljon.
2015. ápr. 23. 12:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!